Despre asociație și site-urile metrouusor.comSite-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri

 

Topic: Dialog cu administrația

2213 posts, 433351 views
 
Go to page:  1  ... 53 54 55 56 57 58 59  ... 159
 
 

📖 Pagination options
Re: Dialog cu administratia Costin

Forumul retine sesiunile in baza de date (si o face corect - garantat). In acelasi timp, foloseste cookies pentru a face legatura dintre browser si sesiunea salvata. Problema este, evident, pe clienti (terminalele tale), care fac "ceva" (habar n-am ce) cu cookies-urile forumului si nu mai poate face legatura intre sesiunea activa de pe server si cea de pe client.
As putea zice ca poate tema de mobil e de vina, dar n-are cum, pentru ca e doar un html chior. In acelasi timp, eu unul nu am problema asta. E foarte adevarat ca de pe mobil sunt si eu delogat din cand in cand (pare "random", nu gasesc o legatura intre delogari si modul in care folosesc mobilul), dar niciodata mai des de o data la cateva saptamani. Pe Android 7, Firerfox. Asta in timp ce pe PC(uri) sunt logat practic dintotdeauna... Windows 10, Firefox pe ambele.

 


Re: Dialog cu administratia cris_m

Eu pe Chrome 64, Android 6 nu am intampinat niciodata probleme de acest gen. Doar la anumite mesaje, le scriu, le dau trimitere si in loc sa fie postate, ma intoarce la prima pagina a topicului fara a posta ceva. Se rezolva cu un simplu back si repetat operatiunea cu postatul. In rest nu am avut probleme pe mobile theme.

 


Re: Dialog cu administratia andrei11

Ba se mai deconectează câteodată și de pe PC da' n-am dat importanță. Oricum extrem de rar.

 


Re: Dialog cu administratia Florinds

Eu raman intotdeauna conectat pe mobil, iar pe desktop ma deconecteaza automat la fiecare iesire, pentru ca asa am dorit eu.
Eu pastrez cookie-urile doar pana inchid Firefox-ul.

 


Re: Dialog cu administratia mcosmin

Cel mai probabil e legat de reîmprospătarea cookiurilor pe clienții locali. Se intampla ceva si esti delogat. Eu unul nu am patit niciodata asa ceva, dar altceva nu are ce sa fie.

Sau vine cineva. Gen antivirus sau proces de eliberare spațiu si iti sterge cookiurile. Eu unul nu folosesc nimic third party de genul asta, nici antivirus, nici "cleaner" pentru ca nu le vad utilitatea.

 


Re: Dialog cu administratia mcosmin

Salut,

Ma gandeam ca ar fi bine sa avem un mod standard de a cita articole sau surse externe in forum. Am observat ca nu exista nimic uniform, si ca fiecare pune textul asa cum crede de cuviinta. Cateva alternative:

    Font negru, cu italic.
    Folosirea tagului
    .
    Alta culoare, dar una inchisa, pentru ca cele deschise nu se vad bine pe unele ecrane.[/list:u:uln1qh05]

    Parerea mea e ca tagul
    e cel mai potrivit pentru asta, in esenta citam articolul din exterior, apare si mai frumos aliniat in text, cititorul intelege repede ca este vorba de o citare.

    Si cat tot veni vorba de culori, poate ar trebui sa avem in regulament un cod al culorilor bine definit:

    interventie moderator
    interventie admin
    text obisnuit

    Si in general sa incurajeze folosirea culorilor mai inchise, care au contrast puternic cu fundalul, pentru a nu taxa ochii degeaba.

    :bere:

 


Re: Dialog cu administratia andrei11

Cel mai logic ar fi cu
.
În rest nu mă pronunț.

 


Re: Dialog cu administratia Puss in Boots

Azi dimineata de pe telefon cel putin aparea mesajul "Suspended account" si vad ca ultimele mesaje de pe forum sunt de acum 2 zile, ca si cand ieri nu a fost deloc. Mai are cineva problema asta?

 


Re: Dialog cu administratia andrei11

ATENȚIE :
1) Azi dimineață eram delogat.
2) Ultimele postări de ieri mi-au dispărut pur și simplu.
3) Posibil și de acum două - trei zile, dar sigur cele de ieri sunt dispărute.
4) Inclusiv ultimele  mesajele private ( cele de ieri sigur ).
____________________
Numai mie mi s-a întâmplat ?

 


Re: Dialog cu administratia Puss in Boots

Tocmai ce intrebasem si eu deci clar nu esti singur :D sincer nici nu mai imi aduceam aminte daca postasem ceva ieri  :lol: dar mi se parea deja incredibil sa fi trecut o zi si sa nu fi postat nimeni. Mesajul suspended account l-ai primit? Pe calculator nu stiu daca a fost, eu l-am primit pe telefon foarte de dimineata dar apoi in jur de 7 fara functiona din nou, cu mentiunea ca ziua de ieri parca nici nu fusese.

 


Re: Dialog cu administratia andrei11

:lol:
Da, așa e, dar nu  am citit ultimul  tău mesaj de aici.  :D
Puss in Boots wrote:
Azi dimineata de pe telefon cel putin aparea mesajul "Suspended account" si vad ca ultimele mesaje de pe forum sunt de acum 2 zile, ca si cand ieri nu a fost deloc. Mai are cineva problema asta?

A doua problemă e că au dispărut și mesajele private de ieri.
Puss in Boots wrote:
Mesajul suspended account l-ai primit?

N-am fost atent, am văzut că eram delogat și m-am logat.

 


Re: Dialog cu administratia mcosmin

andrei11 wrote:
ATENȚIE :
1) Azi dimineață eram delogat.
2) Ultimele postări de ieri mi-au dispărut pur și simplu.
3) Posibil și de acum două - trei zile, dar sigur cele de ieri sunt dispărute.
4) Inclusiv ultimele  mesajele private ( cele de ieri sigur ).
____________________
Numai mie mi s-a întâmplat ?



Si eu am pățit la fel.

 


Re: Dialog cu administratia Costin

O sa intreb la hosting. Nu e de la noi.

 


Re: Dialog cu administratia Adrian Rosca

Ieri a fost patru a patra. Nu-i a buna  :D

Numarul 4
Numar fatidic in cultura chineza deorece este omofon cu “si” care inseamna moarte.

 


Go to page:  1  ... 53 54 55 56 57 58 59  ... 159
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Site-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419428 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use