Despre asociație și site-urile metrouusor.comSite-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri

 

Topic: Dialog cu administrația

2224 posts, 443310 views
 
Go to page:  1  ... 77 78 79 80 81 82 83  ... 159
 
 

📖 Pagination options
Re: Dialog cu administratia orex

Avand in vedere ca userii ”neincadrati”, in niciun rang afiliat, nu au decat posibilitatea, limitata, de a incarca atasamante aditionate mesajelor nu merita efortul de a-ti pierde timpul pentru a revedea si revizui ce vrei sa stergi. E una dintre reguli la care trebuie reflectat! Poate o veti face!

 


Re: Dialog cu administratia Valentin

Vin cu o sugestie, dar nu stiu daca se poate implementa. Este vorba de editarea mesajelor - la momentul de fata dupa x ore nu se mai poate edita mesajul - insa daca a doua zi vrei sa modifici ceva in sensul de a imbunatatii mesajul nu se mai poate. Inteleg ca ideea e sa nu se modifice radical mesajele si sa nu se mai inteleaga nimic, dar am putea implementa o solutie de mijloc. Mai exact, posibilitatea de a avea buton edit si dupa X ore, dar pentru a se modifica mesajul este nevoie de aprobarea unui moderator (oarecum, tu modifici mesajul, iar moderatorul poate accepta sau nu modificarea - in tot acest timp pana se accepta/nu se accepta mesajul va ramane cel initial).

 


Re: Dialog cu administratia andrei11

Pur și simplu scrieți aici mesajul modificat - sau partea de mesaj unde vreți să se modifice - (oricum obligatoriu linkul cu mesajul vechi )  și un moderator se va ocupa de modificarea mesajului respectiv. Nu înțeleg de ce vrei să editezi un mesaj după x ore să-l îmbunătățești ?
Există și funcția de previzualizare, după scriere recomand să se citească mesajul în previzualizare ca să puteți vedea mai bine eventualele greșeli. Și eu o folosesc !
Folosiți cu încredere acest topic, nu vă inhibați a cere recomandări / a semnala deficiențe / etc. N-am cunoștință de a fi fost sancționat cineva dacă  a propus ceva / a întrebat ceva în cadrul acestui topic !
Orex, eu n-am înțeles ce ai vrut să spui puțin mai sus.

 


Re: Dialog cu administratia orex

Sa simplific! Astazi nu am mai putut aditiona atasamente, decat stergand unele mai vechi, intucat ”am ajuns la limita postarilor”!  ;)
PS
Asta e ”meteahna” impusa celor neafiliati (bronze, silver, gold)! Daca e ”impera” poate, cineva, va si subscrie unei astfel de abordari!

 


Re: Dialog cu administratia Valentin

Si eu folosesc preview si recitesc mesajele, dar poate am omis ceva din neatentie si in loc sa te pun pe tine sa modifici, as putea sa modific eu direct si tu sau alt moderator sa aprobe/ sau nu. Cam asta e ideea.

 


Re: Dialog cu administratia cris_m

Si membrii bronze si silver au limita la postarea de poze pe forum. Asta e, mai mult spatiu pe forum inseamna mai multi bani, bani care provin actualmente din contributiile unor utilizatori. Ca o solutie de compromis pentru poze, Imgur sau alt site de gazduire externa (atentie ca unele nu sunt permise pe forum pt ca sterg pozele dupa un timp!).

 


Re: Dialog cu administratia andrei11

Valentin, nu se poate, există tentația ca fiecare să înceapă să-și modifice mesajele ( nu să le corecteze ) din diverse motive. Ar ieși în final o babilonie, nimeni n-ar mai înțelege nimic. Apelează în continuare așa cum am spus eu, la acest topic, iar un moderator va face cuvenita schimbare.
Prin "sarcina de serviciu" moderatorii au și această obligație și  își îndeplinesc această sarcină ! Suntem 7 oameni, suficienți ca să umblăm să  modificăm mesajele. Nu aveți cum să fiți sancționați dacă cereți acest lucru sau să se enerveze vreun moderator că trebuie să modifice unele mesaje !
Dacă-ți modifici tu un mesaj - poți scrie și complet altceva - mie nu-mi  apare ca și mesaj nou. Oricum  toți activăm pe forum din pură plăcere / pasiune, ar fi imposibil să ne transformăm în "poliția forumului" să vedem cine ce a mai umblat prin propriile mesaje.  :lol:
cris_m are dreptate, unii dintre noi contribuim cu bani pentru a putea să funcționeze forumul în condiții optime.

 


Re: Dialog cu administratia orex

Pai, atunci, sa punem o taxa. Simbolica sau nu! Cine este de acord bine, cine nu...are cat sa-si insuseasca ”standardele”!
PS
Prin contributia tuturor celor interesati vom progresa, din orice punct de vedere vazut!
De ce nu se promoveaza beneficiile celor 2% pe an pentru ”intretinerea” forumului?

 


Re: Dialog cu administratia andrei11

:lol:  :lol:  :lol:
N-ai cum să obligi userii să plătească o taxă de spațiu pentru poze !   :bere:

 


Re: Dialog cu administratia orex

@andrei11
era vorba de ceva facultativ, nu impus, da?
PS
Atat timp cat esti obligat sa stergi instantanee de pe forum esti de acord ca ele nu vor mai aparea niciodata? Merita? Daca da sa se voteze, dintre voi moderatorii, care si ce sa ramana in prealabil!  Dar nu dupa ce s-au facut nenumarate comentarii si aditionari respectivului mesaj aditionat!

 


Re: Dialog cu administratia Valentin

Se poate sa nu fi fost suficient de explicit. Ideea era ca nu se modifica mesajul instant dupa cum vrea oricine, ci se propunea modificarea , iar in meniul de moderator sau ce este - ar exista o rubrica speciala sau ceva, in care apare - Nume utilizator - mesajul vechi in intregime - mesajul nou cu modificarile propuse complet - moderatorul doar accept sau nu modificarea - daca nu se accepta- mesajul ramane asa (si pana se accepta modificarea ramane la fel ca la inceput). Intr-adevar, as putea sa fac ce spui - sa ma adresez aici, dar ideea mea se refera la o "automatizare" a acestui lucru.

 


Re: Dialog cu administratia andrei11

Nu e nevoie de automatizare, nu sunt  o avalanșă de cereri de modificare !!!!
De fapt fiecare din userii serioși de aici are propria responsabilitate când postează din punct de vedere al conținutului ! Micile nelămuriri / ambiguități se rezolvă << amiabil>> dar nu suntem sufocați de cereri de modificare !
Vezi că ai acel semn de exclamare la fiecare postare ( poți reclama acolo orice postare al oricărui user ), bine, eu am mai multe comenzi că sunt moderator, reclamă acolo postarea, spune și de ce, eventual spune și unde vrei să faci modificarea, reclamația respectivă tot la moderatori va ajunge !
Dar mai bine semnalează aici, la Dialog cu administrația.
5-7-2019 9-07-43 PM.jpg (11.23 KB; downloaded 1456 times)

Tu în speță poți folosi e mailul meu sau telefonul, e mai simplu. Mai au și alții e mailul meu și telefonul și-l folosesc !

 


Re: Dialog cu administratia Costin

orex wrote:
@andrei11
era vorba de ceva facultativ, nu impus, da?
PS
Atat timp cat esti obligat sa stergi instantanee de pe forum esti de acord ca ele nu vor mai aparea niciodata? Merita? Daca da sa se voteze, dintre voi moderatorii, care si ce sa ramana in prealabil!  Dar nu dupa ce s-au facut nenumarate comentarii si aditionari respectivului mesaj aditionat!

Atata timp cat exista solutii gratuite de gazduire a imaginilor (cum ar fi imgur), ceea ce propui este absurd, iar ceea ce faci (iti stergi poze vechi) este si mai absurd.

 


Re: Dialog cu administratia orex

Sunt limitari in ceea ce priveste upload-arile deci n-as putea fi nici barem tangent cu ”absurdul! ;)

 


Go to page:  1  ... 77 78 79 80 81 82 83  ... 159
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Site-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri  • 
Choose destination

Since our 2284 forum members have written 421009 posts in 5245 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use