Despre asociație și site-urile metrouusor.comSite-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri

 

Topic: Despre atasarea pozelor

133 posts, 71122 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 
 

📖 Pagination options
Re: Despre atasarea pozelor Costin

Inserarea albumelor flickr in mesaje

Puteti insera albume (cu mai multe poze) de pe flickr, astfel:
[flickr-album]COD_ALBUM[/flickr-album]
unde COD_ALBUM este codul din adresa (linkul) albumului aflat imediat dupa "sets/":
flickr.jpg (66.16 KB; downloaded 7032 times)


De exemplu, daca doriti sa inserati albumul din imaginea de mai sus, veti scrie
[flickr-album]72157647866089137[/flickr-album]
iar rezultatul va fi acesta:
Powered by flickr embed.

 


Re: Despre atasarea pozelor Costin

Inserarea albumelor imgur in mesaje

Puteti insera albume (cu mai multe poze) de pe imgur, astfel:
[imgur-album]COD_ALBUM[/imgur-album]
unde COD_ALBUM este codul din adresa (linkul) albumului aflat imediat dupa "a/":
imgur.jpg (76.39 KB; downloaded 7030 times)

De exemplu, daca doriti sa inserati albumul din imaginea de mai sus, veti scrie
[imgur-album]H28Ie[/imgur-album]
iar rezultatul va fi acesta:

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

Uite ce vad eu...








Si pe mobil e la fel... :(
Si in dreptunghiul negru nu e nici macar un link, sa copiez de acolo URL-ul...

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului 133 313

Linux live (first school): se vede.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului zapacitu

Mno, eu vad bine. Probabil nu ai tu ceva la zi...

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului BIGRED1984

Hmmm... cred ca ai o problema cu flash player-ul browser-ului si/sau javascript ; ceva de genul
... ai ultima versiune de browser/ flash player ?
Stiu ca a fost o problema acum 1-2 saptamani si l-au dezactivat

Bine, daca folosesti IE iti trebuie un plug-in de flash /  javascript sau ceva de genul, ca nu se descurca prea bine.
In cazul asta , recomand Chrome sau Firefox, ultima versiune.

Albumul este http://imgur.com/a/rIboD/#0 iar o poza din album este http://i.imgur.com/O2CbOx3.jpg

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Nightwolf

Merge merge chiar mi se pare super ideea si se incarca mult mai rapid ca flickr ...

 



Re: Despre atasarea pozelor abc_XC

Referitor la problemele cu redimensionarea pozelor  de pe forum. Neavand experienta si nici conturi pe siteuri de gazduire poze (Flickr, Imgur), initial am incercat sa redimensionez pozele, dar dura mult si uneori primeam niste mesaje de eroare care ma obligau sa repet operatiunea.  Mentionez ca orice fotografie pe care o fac are peste 2MB la dimensiunea originala, asa ca din nou singura solutie parea redimensionarea si apoi incarcarea pe Flickr.
Dar, am cautat putin pe internet si am descoprit ca Flickr are la optiunea SHARE PHOTO - BBCode posibilitatea de a alege dimensiunile fotografie. Asa ca nu mai trebuie sa fac redimensionare, incarc pozele la dimensiunea originala si cand dau share, selectez dimensiunea la 1024 si pozele urcate pe forum au dimensiunea de 1024 si undeva pana in 300kb. Pun si o poza, ca sa fie clar tot ce am spus pana acum:


Flickr by ABC XC, on Flickr

Am postat acest mesaj deoarece consider ca poate fi de ajutor, eu m-am izbit de aceste probleme.

 


Re: Despre atasarea pozelor Costin

Avem un topic cu instructiuni de inserare a fotografiilor, tot in acest subforum, cred (repet, CRED) ca e si pe acolo informatia asta. Dar legat de flickr, noi inca asteptam sa vedem daca problema cu disparitia pozelor e una repetitiva sau un incident izolat. Caci daca se va repeta, renuntam la flickr cu totul.

 


Re: Despre atasarea pozelor misterr

Nu știu dacă s-au plîns și alții, nu știu dacă are legătură, n-am vrut să mă reped, am zis să văd dacă persistă, dar se pare că e o problemă: fix de cînd s-a trecut la noua versiune a saitului (https) atașarea pozelor merge mult mai greu, adică timpul de încărcare pentru fiecare poză a crescut de 10 ori (de la 1÷2s la 10÷20s), ceea ce face postarea reportajelor un chin.

 


Re: Despre atasarea pozelor subway guru

Si nici nu ai optiunea de a incarca zece poze 'in one go'... :shock:

 


Re: Despre atasarea pozelor Costin

Misterr: astept si parerea altora ca sa imi dau seama ce se intampla.

Subway guru: forumul by default nu are asa ceva. O sa ma uit sa vad daca poate fi facut...

 


Re: Despre atasarea pozelor misterr

Vechea versiune avea? Că eu n-am găsit-o la vremea respectivă, deși am căutat-o. Sau depinde de rangul userului?

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Site-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri  • 
Choose destination

Since our 2265 forum members have written 419376 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use