MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrou

 

Topic: Acces nou la statia Tineretului (nord)

1063 posts, 282739 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 53 54 55 56 57 58 59  ... 76
 
 

📖 Pagination options
Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) cris_m

Exact. Acelasi lucru il fac si eu cand scriu ca moderator. E chiar evident cand e colorat de la cine e :bere:

 


Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) subway guru

Atunci sa fie scrisa conventia asta in regulament si va fi o regula clara!
:bere:

 


Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) Adrian Rosca

S-a turnat planseul la primul tronson al rampei. Nu inteleg de ce nu au protejat partea superioara a zonei turnate, in noaptea asta o sa fie ger.





Iar la al doilea se armeaza radierul:



 


Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) 1689

Acum, sincer, credeti ca o rogojina are vreo influenta semnificativa ? Da, reactiile chimice dintre oxizii de calciu din ciment si apa degaja (ceva) caldura, dar (din ce mai tin eu minte) nu se turna beton cind temperatura ambientala coboara sub 4,5 C (?).
Dar Aliosa al nostru nu raceste, Aliosa se caleste. Si c-o rogojina in spinare, o sa-l faca  si mai tare. Cind vine lumea din vacanta, o sa faca ranga zdreanta...

 



Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) survola

Ghiciți cine a tras mâță de coadă toată toamna și a lucrat (ceva) de 1 Decembrie?

 


Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) Adrian Rosca

^Au continuat armarea radierului si au tras rogojinile pana sus. Mai devreme era turnare la Ana Tower, asa ca nu sunt singurii care au muncit pe 1 decembrie.

 


Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) survola

Da, dar poate sunt singurii care au stat pe loc săptămâni bune (la șantier mă refer, nu la oameni).

 


Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) Adrian Rosca

Fata de "B", lucrarile la "A" au mers intr-un ritm mult mai alert.

 


Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) survola

S-a ajuns cu armăturile până sus, ca să zic așa.
Se mai sapă  puțin la lopată, la nivelul solului.
Poate mai încearcă o ultimă turnare zilele astea, să fie structura subterană gata.

 


Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) TibiV

Au o "fereastră de oportunitate" de vreo săptămână, în care temperaturile diurne vor fi pozitive...
(pe scara Celsius, că pe Kelvin sunt mereu pozitive  :lol:  )

 


Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) Adrian Rosca

Accuweather prognozeaza vreme bunicica pana la sfarsitul anului. Eu zic ca termina tot ce inseamna betonari anul asta.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) sab

Tu chiar crezi ca poate cineva prognoza vremea pana la sfarsitul anului :lol:  ?  Nu sunt in stare sa prognozeze bine peste o zi-doua, daramite pana la sfarsitul anului... By the way, in week-end-ul trecut era prognozat soare din belsug, eu nu l-am vazut.... ;)

 


Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) shoppy

Accuweather este asa, marketing pentru toata lumea, pentru ca nu iti prezinta si calitatea predictiei.
Recomand meteoblue, acolo ai mereu calitatea predictiei, si atunci cand este slaba ti se da acces si chiar ti se recomanda sa mergi direct la modelele matematice ca sa te convingi singur. Iar modelele se vede ca incep sa diverge serios chiar si dupa o saptamana.
https://www.meteoblue.com/ro/vreme/prog ... nia_683506
https://www.meteoblue.com/ro/vreme/prog ... length=168

 


Go to page:  1  ... 53 54 55 56 57 58 59  ... 76
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrou  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419428 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use