MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrou

 

Topic: Acces nou la statia Tineretului (nord)

1063 posts, 285849 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 64 65 66 67 68 69 70  ... 76
 
 

📖 Pagination options
Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) survola

Nu e vorba de kebab, e vorba că în dreapta au metri de spațiu gol, puteau face acolo și mama rampei de  ieșire din lift.

 


Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) Adrian Rosca

^^Cert este ca in spatele blocului e o parcare, indiferent ar cui ar fi ea, iar intrarea in aceasta parcare e fix pe langa lift. De aici si rampa chinuita din fata liftului, care poate fi punctul 5 din lista mea de mai sus, din motive de lipsa de siguranta.

 


Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) 1689

Pai accesul la parcarea din spate nu se face prin Str. Spineni ?

Mai repede cred ca are de-a face cu vreo firma "oplosita" in cladirea fostei fabrici Flamura Rosie si care nu vrea / nu poate folosi intrarea de pe Linariei.

Ceea ce ramine, totusi, incredibil este ca avem o investitie de milioane de euro care este practic finalizata dupa ani si ani de taraganari si la care acum stam si ne uitam.

Indiferent care sint motivele, asta dovedeste o incompetenta crasa. Sau altceva, dar nu vreau sa comentez mai mult.

 


Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) Un cylon

Parcarea Flamura Roşie e închiriată de Dristor Kebab pentru uzul clienţilor şaormeriei.

 


Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) Adrian Rosca

Pe vremuri, acolo nu era parcare ci un teren viran. Parcarea de la Flamura Rosie e mai in spate:



 


Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) andrei11

Sunt două aspecte aici :
1) Imposibil să nu se fi știut problema, probabil că cineva "își încordează mușchii" și vrea să obțină avantaje cât mai mari de pe urma acestui lucru.
2) Nu se pot inaugura cele 2 scări fără liftul în discuție ?

 


Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) Adrian Rosca

Liftul e doar o parte a problemei. Citeste ce am scris cu o pagina in urma.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) sab

Daramam acccesul B si facem altul...
Totusi nu vad de ce ii impiedica liftul sa faca accesul mai spre bloc.

 


Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) andrei11

Adrian, am citit de când ai postat. Aici am comentat numai cu privire la lift și accesul în parcare.
Mie mi se pare că sunt aceleași probleme ( pe care eu nu le înțeleg ) care sunt și la Basarab ( că nu e recepționat ), trotuarul rulant din gară, or mai fi și altele. ( Hobanatul de la Ciurel care nu are continuare, etc, etc )
# sab, n-am înțeles ce ai vrut să spui...
Problema e liftul, nu scările.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) sab

Nu cred ca problema este la lift, ci, mai degraba, asa cum spune adrian rosca, ca accesul B are "peretele" chiar la limita bordurii. Mi s-a parut extrem de periculos de cand am vazut, cred ca am si semnalat.
Oricum ar fi, lift sau acces, suntem de rasul curcilor.

 


Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) Adrian Rosca

@sab, daca te uiti pe planuri, liftul este chiar in coltul incintei de pereti mulati executata pe timpul lui Ceausescu, nu aveau cum sa-l mai impinga in interiorul trotuarului.

Din cauza asta liftul a "impins" accesul catre bulevard si acum ma gandesc ca problema de trasare poate fi din anii '80, de cand s-a executat incinta. Si la rampa liftului poate fi o problema de siguranta, intrucat singurul obstacol catre accesul auto in parcarea DK este o balustrada metalica. Macar la accesul B, parapetul dinspre bulevard e din beton.

 


Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) andrei11

Dacă-i asta problema, să construiască un zid de beton de 1,5 m înălțime cu lungime de 20 - 30 m și gata. Nu mai intră nici tancul în accesul B pe scări !
5-6-2019 3-07-55 PM.jpg (114.06 KB; downloaded 2159 times)

 


Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) icee

Lasa ca vine primăria si face castel de borduri  :roll:

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) sab

Nu cred ca problema este ca ajunge cineva pe scari cu masina. Ca poate sa ajunga si daca accesul este la 5m de carosabil.
Cred ca problema ar fi respectarea unei distante minime fata de carosabil pentru orice constructie.
Noi oricum speculam acum, nu stim exact daca este o problema aici sau nu.

 


Go to page:  1  ... 64 65 66 67 68 69 70  ... 76
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrou  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420544 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use