MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrou

 

Topic: Acces nou la statia Tineretului (nord)

1063 posts, 282627 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 30 31 32 33 34 35 36  ... 76
 
 

📖 Pagination options
Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) andrei11

[Bip -> autocenzură]  :twisted:  , eu țin minte că accesurile în stațiaPiața Romană le-au realizxat muuuuuuuult mai repede. Să nu-mi spuneți mie că erau deja executate din prima și când a fost să fie au spart doar asfaltul. Revenind la Tineretului, este prevăzută și subtraversarea bulevardulu   sau această lucrare face parte din alt secol ?

 



Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) misterr

Subtraversarea bulevardului nu se mai face, pentru că le e frică să nu dărîme liceul Șincai.
Rămîne doar cea care e deja făcută (în capătul dinspre Unirii).

 


Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) TibiV

@misterr,
noul acces este la 200 de metri de Liceul Sincai.
Liceul Sincai este in dreptul vechiului acces.

Despre subtraversarea de la noile accesuri a spus cineva (cred ca Adrian Rosca...) ca nu se apuca de accesul de pe partea opusa pentru ca nu mai au spatiu pentru devierea benzilor de circulatia - si cred ca are dreptate.
Ei au ocupat o banda intreaga cu organizarea de santier pe partea cu Dristor Kebap, unde trotuarul este oricum mult mai lat decat pe partea opusa...

 


Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) andrei11

Niște INCOPETENȚI. Consrucția accesului  de la Iancului - prin închiderea B-dul Republicii / Pache  n-a durat mai mult de 3 săptămâni.
Pasajul pietonal subteran de la PPL cum de au putut să-l construiască ?

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) sab

Alte vreumri, mai putine masini. Acum se pune pe primul plan soferul.

 


Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) andrei11

Sper să apuc vremea când Pache / Elisabeta vor fi închise TOTAL vreo 10 ani. Să vedem pe unde o să circule mașinile acelea, adică ce alte artere vor supraîncărca. Deja Splaiul ( în zona centrală ) la anumite ore este aglomerat.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) sab

Se va construi ceva acolo in viitorul apropiat? Eu am dubii mari. Oricum se vor inchide pe portiuni, nu total. De aceea, intr-adevar, lucrarea ar putea dura multui ani.
Pe de alta parte, avand in vedere ca albia actuala a Dambovitei este marita in mod artificial, se poate largi Splaiul lejer. Dar asta este o lucrare pentru alte generatii.

 


Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) andrei11

Se va închide total, oricum Tronsonul II ( sau III ) va fi Operă - Iancului.

 


Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) misterr

TibiV wrote:
@misterr,
noul acces este la 200 de metri de Liceul Sincai.
Liceul Sincai este in dreptul vechiului acces.
???
Știu foarte bine unde e liceul Șincai și unde sînt accesurile (vechi și noi).
Dar eu îi răspundeam lui #andrei11, care întreba dacă se mai face subtraversarea.
Subtraversarea nefăcută (și care e cu semnul întrebării) e în capătul dinspre Parcul Tineretului (și liceul Șincai). E început doar un ciot și e blocat cu o gogoșerie. A explicat #subway guru de ce s-a renunțat la ea (cel puțin deoacamdată).
Noile accesuri, de care zici tu, sînt în capătul dinspre Unirii, unde subtraversarea e făcută de mult, acum se lucrează la finisaje, sînt poze chiar în topicul ăsta, dar nu despre asta era vorba.

 


Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) andrei11

:bere:
2-25-2018 1-41-30 PM.jpg (187.43 KB; downloaded 1588 times)

 


Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) misterr

Ei, #andrei11, așa pățești cînd te uiți doar la poze pe forum și nu mergi niciodată în teren să te orientezi.
Mi s-a întîmplat și mie de mai multe ori, cu poze de pe forum din zone unde nu ajung niciodată. Pînă nu m-am dus la fața locului să mă orientez, n-am reușit să fac legătura între pozele de pe forum și situația din teren. Adică mă uitam pe forum la un șanț pozat de aproape sau la fundul unei gropi și nu reușeam să-mi dau seama unde e de fapt.

E foarte bună schița pusă de tine, doar că situația din teren e exact pe dos.
„Aici e noul acces la care se lucrează” - nu se lucrează nimic acolo, nici nu s-a început.
„Eu de acest acces întrebam dacă se mai face” - exact acolo se lucrează, e aproape gata, inclusiv liftul.

În capătul ăla subtraversarea e făcută de mult (dinainte de 1989).
În capătul dinspre liceul Șincai e marele semn de întrebare.

 


Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) cris_m

Uite eu nu am avut nevoie sa merg la fata locului sa ma orientez. Mi-am dat seama dupa plan ca Andrei a marcat in oglinda cele doua accese :mrgreen:

 


Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) misterr

Din cîte îl cunosc, cred că #andrei11 s-a dus acum la Tineretului să vadă cu ochii lui și o să vină diseară lămurit. Eventual și cu niște schițe!

 


Go to page:  1  ... 30 31 32 33 34 35 36  ... 76
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrou  • 
Choose destination

Since our 2265 forum members have written 419370 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use