MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrou

 

Topic: Acces nou la statia Tineretului (nord)

1063 posts, 282651 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 33 34 35 36 37 38 39  ... 76
 
 

📖 Pagination options
Re: Suplimentarea acceselor la statiile de metrou existente Florinds

sigusro wrote:
Au ingradit zona si au pus afis cu inceperea lucrarilor. Am si o poza, dar momentan nu pot sa o pun din telefon.

S-a ingradit in noiembrie 2016... Suntem in martie 2018 si nu e gata... :) Istoria e foarte importanta.  ;)

 


Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) Adrian Rosca

Sa nu uitam ca devierile de utilitati au fost facute in mai anul trecut, iar lucrarile efective la acces au inceput in iunie. Iar pe partea cealalta deja sunt deviate niste utilitati, nu stiu daca toate.

 


Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) survola

Stați să termine cu acesta care e acum în lucru.
Dincolo oricum ar trebui să termine mai repede, vestibulul e gata, nu mai e nici lift...
_____________________________
Imagine de aseară. Au montat un prim rând de plăci.
40241517154_e1d155727e_b.jpg (108.12 KB; downloaded 1095 times)

 


Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) subway guru

Mai sunt si alte accese de facut pentru a raspunde cerintelor ISU

 


Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) Adrian Rosca

In afara de Tineretului, singurul care are sanse sa fie facut in viitorul previzibil este cel de la Eroii Revolutiei, cu conditia ca PMB sa se si hotarasca sa dea drumul la lucrari, plus cel de la Aparatorii Patriei care ar putea fi amenajat cu eforturi minime, dar doar ca iesire de urgenta. Si parca si la Antilopa e unul in aceeasi stare. Petru restul, nema interes, nema proiect, nema buget.  :popa:

 


Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) subway guru

Nu fi asa pesimist...Brancoveanu vrea si el, Georgian are si el doar unul...si fara doua accese distincte niciuna din statiile astea nu are nici cea mai mica sansa sa primeasca aviz legal de functionare de la pompieri...
:bere:

 


Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) Adrian Rosca

Asta stim deja. Dar face Metrorex ceva in privinta asta? Eu nu am auzit nimic. In plus, la Tineretului treaba era in mare parte facuta inca de pe vremea Tovarasului.

 


Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) subway guru

Povestea cu tovul si tova e mai altfel...ca-i cam durea in brisca de noi...

 


Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) survola

Dacă mă gândesc bine, cam toate stațiile de pe M2 au avut un singur acces. Economii.

 


Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) subway guru

Nu economiile au fost cauza ci intarzierile fata de <programul PCR>, ceea ce era muuult mai grav...in conceptia acelor timpuri...

 


Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) survola

Activitate intensă la ora 7.30, astăzi dimineață. De abia aștept să dea gardul acela infect jos, e o rușine veche de 30 de ani.
39279187480_4081893b45_b.jpg (269.4 KB; downloaded 1094 times)

 


Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) misterr

Țarcul de pe peron a dispărut de la începutul săptămînii.

 


Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) Adrian Rosca

Ce ziceam eu ca e rost de turnare incorect, de fapt e doar o portiune lipsa din sapa de protectie a hidroizolatiei. In rest, la suprafata nu sunt cine stie ce noutati, a terminat buldo de sapat si s-a calat macaraua inapoi pe pozitie. Planseul inca nu e decofrat.



 


Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) Puss in Boots

Nu stiu despre ce tarc era vorba dar tablele alea galbene or sa dispara cand e gata lucrarea si e la stadiul de finisaje.

 


Go to page:  1  ... 33 34 35 36 37 38 39  ... 76
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrou  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419386 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use