MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrou

 

Topic: Acces nou la statia Tineretului (nord)

1063 posts, 288221 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 43 44 45 46 47 48 49  ... 76
 
 

📖 Pagination options
Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) shoppy

Daca elimini o zebra si zici ca sa mearga lumea prin pasaj si nu ii pui lifturi atunci ii afectezi pe cei cu mobilitate redusa, iese scandal si zebra o sa apara la loc(in timp ce traficul in loc sa se fluidizeze o sa se aglomereze pentru ca ideea fluidizarii prin eliminarea zebrei o sa atraga trafic suplimentar).

 


Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) survola

... mesaj șters ...

 


Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) Adrian Rosca

Incepe sa prinda forma  :bere:

 


Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) Puss in Boots

Pai lift e la accesul asta nou. Probabil va fi si dincolo.

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) V2A

La accesul care se construiește acum nu va fi lift.

 


Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) Puss in Boots

Si atunci liftul ala care e in poze (si pe care l-am vazut si in realitate) ce e? Sau te referi la cel de vizavi de shaormarie? Doar ca la ala nu cred ca se lucreaza. Deci cum e?

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) V2A

Mă refer la cel de vis-a-vis de shaormerie. Mai corect era să spun ”accesul la care s-a început recent lucrul”.

 


Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) MikeT

Puss in Boots wrote:
Pai lift e la accesul asta nou. Probabil va fi si dincolo.

Dincolo nu va fi lift, pentru ca este la accesul "vechi", cel folosit in prezent.

 


Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) alexxd_31

Nu este nici un lift la accesul vechi de la Tineretului. O sa se desfinteze trecera cum s-au desfintat si cele de la Universitate (accesul de pe strada Batistei) sau Stefan cel Mare.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) sab

MikeT wrote:
Dincolo nu va fi lift, pentru ca este la accesul "vechi", cel folosit in prezent.

Aoleu, v-ati confuzat de tot. Accesul vechi, singurul folosit in prezent, construit in anii 80 NU are lift.
Tocmai asta e fost "smecheria", s-a fortat deschiderea acestui vestibul construit tot in anii 80 dar neinaugurat, tocmai prin amplasarea liftului interior aici.
Iar acest vestibul va avea doua guri de acces, una pe partea cu shaormeria (aproape finalizat si cu lift catre exterior) si una exact vis-a-vis, dar care nu va avea al doilea lift catre exterior.
P.S. Pacat ca nu au gasit o "smecherie" de genul asta si la Victoriei, sa mai deschida macar un acces la Calea Victoriei, daca nu si altele...

 


Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) icee

Pt ca face sens sa urci cu un lift pe partea pe care nu ai treaba , ca apoi sa traversezi inapoi pe trecerea de pietoni care e desfiintata (sau nu).  :popa:

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) sab

:))
Dar la Unirii cine are treaba in parc? Si ambele lifturi (U1 si U2) dau fix in parc.
Ideea este sa nu folosesti lifturile decat daca ai nevoie de ele. In rest exista scari fixe si rulante. Dar am vazut multi tineri care stau la coada la lift, fara vreun motiv plauzibil aparent in afara de lene.

 


Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) shoppy

La Universitate au montat lift pentru carucioare paralele cu scarile, deci teoretic pot traversa cei cu mobilitate redusa, la Stefan cel Mare nu stiu care-i treaba.
Mai este statia de 41 Pasaj Grant care nu este accesibila decat prin pasaj.

 


Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) alexxd_31

Eu ma refeream la accesul din dreptul strazii Batistei care subtraverseaza Bulevardul Nicolae Balcescu ( nu cel de la pasaj. Chiar deasupra este si trecerea de pietoni. Aceeasi situatie se intalneste la Stefan cel Mare, 1 Decembrie, Costin Georgian, Crangas etc.. Concluzia este ca nu o sa desfinteze nici o trecere de pietoni nici la Tineretului.

 


Go to page:  1  ... 43 44 45 46 47 48 49  ... 76
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrou  • 
Choose destination

Since our 2284 forum members have written 421076 posts in 5245 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use