MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrou

 

Topic: Planuri de viitor pentru dezvoltarea retelei de metrou

2619 posts, 539917 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 150 151 152 153 154 155 156  ... 188
 
 

📖 Pagination options
Re: Planuri de viitor pentru dezvoltarea retelei de metrou andrei11

Nu știu ce înseamnă UAT - ul acela, nu știu câți de aici știu, dar probabil dacă  era la butoane Alexandre Gustave Eiffel / Anghel Saligny / Dimitrie Leonida / etc / poate chiar Apolodor ( cel Mare, de pe vremea Romanilor ) nu s-ar fi încurcat pentru construcția unei pasarele de UAT - ul ăsta al tău, indiferent ce  o fi. Poate să fie și un balaur cu ( tradiționalele ) 7 ( șapte ) capete, se găsea o soluție.
Probabil că acum în loc de Anghel Saligny pierdut pe undeva printr-un institut de proiectare poduri își ia salariu Anghel Iordănescu. Fotbalistul General. Cu Anghel Iordănescu - fotbalistul general - la butoane sigur nu o să avem pasarelă acolo.
____________________________
Altceva mă enervează pe mine. Apare așa, o chestie neprăvăzută  în procesul de proiectare / execuție și se blochează proiectul respectiv cu anii. Nu înțeleg cum Socialiștii lu' Gh.Gheorghiu Dej / Ceaușescu  Nicolae rezolvau aspectul mult mai repede. O fi superioritatea Societății Capitaliste, o fi altă gândire. Nu știu, habar n-am.

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Planuri de viitor pentru dezvoltarea retelei de metrou GPS

Unitate Administrativ-Teritorială

 


Re: Planuri de viitor pentru dezvoltarea retelei de metrou subway guru

Nu te enerva, ca daca esti prea nervos n-ai sa intelegi niciodata nimic oricat ar incerca cineva sa-ti explice.
Acum daca ai aflat ce e acela UAT si te-ai mai calmat hai sa-ti spun cum sta treaba...
Podisca aceea sade cu un picior in Ilfov si celalalt in Bucuresti traversand mosia guvernului dar serveste excusiv ghetoul ilfovean numit Popesti-Leordeni si nu prezinta niciun interes pentru celelalte parti dar mai ales pentru PS4 ca ilfovenii nu sunt votantii lor...
Nu e nicio problema de proiectare, Mrex e de acord, ilfovenii se arata dispusi sa finanteze cam cu jumatate de gura ca sunt mai sarantoci, toata circoteca e doar joc de glezne politic accentuat de harababura si birocratia actuala...rezumate in dilema:
Daca se face, cine plateste lucrarea, cine taie <pamblica> si cine aduna voturile?
:twisted:

 


Re: Planuri de viitor pentru dezvoltarea retelei de metrou andrei11

:lol:  :lol:  :lol:
:bere:
PS : Am crezut că iar a apărut un apeduct în cale, canal colector de ape uzate, un balaur de genul și nu aveți unde să "plantați" stâlpii de susținere :D
PS 2 : Cum de ți-ai dat seama că m-am enervat ?

 


Re: Planuri de viitor pentru dezvoltarea retelei de metrou subway guru

Ne cunoastem de prea multa vreme ca sa nu-mi dau seama cand iti sare tzandara!
:bere:
P.S.
Remarcabil e ca un cetatean oarescare din Popesti-Leordeni este dornic sa puna la dispozitie gratuit terenul necesar pentru edificarea piciorului ilfovean al grandioasei lucrari!
Pentru acel concetatean de-al nostru:
:bere:  :bere:  :bere:

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Planuri de viitor pentru dezvoltarea retelei de metrou sab

Si pasarela asta cam pe unde ar fi ? Chiar in dreptul statiei Berceni ?

 


Re: Planuri de viitor pentru dezvoltarea retelei de metrou ByOnu

Vorbiti cumva despre o pasarela pietonala peste depoul Berceni?

 



Re: Planuri de viitor pentru dezvoltarea retelei de metrou survola

Cetățeanul o fi cumva latifundiarul care are zona de blocuri.  E total dezinteresat   :D
Legat de ”peron”, din ce am văzut (la TV sau pe facebook), Băluță ar vrea să facă ceva inchis, gen hala verde de la Piața Sudului. Poate chiar o muta hala aia acolo, mai știi?

 


Re: Planuri de viitor pentru dezvoltarea retelei de metrou subway guru

Tot ce-ti pot spune e ca e vorba de o persoana fizica nu de o firma...
Problema ar fi alta, sa se stabileasca cine e investitorul si tot terenul necesar constructiei sa se aduca in proprietatea investitorului pentru ca nu poti face investitii din fonduri publice pe terenul altcuiva.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Planuri de viitor pentru dezvoltarea retelei de metrou sab

Hmmm, cine sa fie investitorul ? Grea intrebare...Ar putea sa fie STB-ul...Sau RADET-ul...Sau poate, de ce nu, Metrorex-ul.. A...am uitat, Metrorex nu este interesat de pasaje si pasarele, in schimb este interesata de parcari si stadioane...

 


Re: Planuri de viitor pentru dezvoltarea retelei de metrou subway guru

Mrex ar trebui sa fie preocupat de atragerea calatorilor catre metrou chiar daca uneori pare a dori sa scape de ei...

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Planuri de viitor pentru dezvoltarea retelei de metrou sab

Si pasarela ii alunga calatorii, probabil...:)

 


Re: Planuri de viitor pentru dezvoltarea retelei de metrou ByOnu

Eu ma gandesc serios la asta:
Pasarela depou Berceni.jpg (223.44 KB; downloaded 1223 times)

 


Go to page:  1  ... 150 151 152 153 154 155 156  ... 188
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrou  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420657 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use