MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrou

 

Topic: Modernizarea stațiilor de metrou

1895 posts, 404313 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 109 110 111 112 113 114 115  ... 136
 
 

📖 Pagination options
Re: Modernizarea statiilor de metrou Adrian Rosca

La Izvor copertina arata rezonabil, mai bine faceau altceva de banii astia:



 


Re: Modernizarea statiilor de metrou Puss in Boots

Una din alea lipsa de exemplu. Si care nu sunt in centru. Desi sincer nu stiu cu ce strica de exemplu copertine la Unirii la M1 (ambele intrari). Sau chiar la Aviatorilor ambele intrari (se obtureaza intersectia si mareata tufa din centru?). Ma rog.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Modernizarea statiilor de metrou sab

Izvor este pe model vechi, "neo-clasic". Acum se poarta stilul modern, de tip "cimitir".
Scara rulanta pot sa o inlocuiasca fara demontarea copertinei?
43479332605_31d30bb86c_o.jpg (421.19 KB; downloaded 2022 times)

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou Adrian Rosca

Sigur ca escalatorul se poate inlocui fara a se demonta copertina.

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou andrei11

Hopa, avem o problemă la stațiile Dristor.
O persoană cu grave probleme locomotorii nu are cum să schimbe metrourile la Dristor...Alo, tovarăși din conducerea de parid și stat, cunoașteți situația ?

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Modernizarea statiilor de metrou sab

Ca la Unirii are...
Sa mearga cu metroul de la D1 la D2 ( sau invers..) ca de aia avem metrou care se invarte in cerc... Este linie directa..:)

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou Adrian Rosca

Voi mai stiti cand s-a montat copertina la Izvor? Eu imi amintesc ca odata cu montajul scarii rulante, in 1998.

In schimb Metrorex ne abureste ca e din 1979 si de-aia trebuie s-o schimbe. De fapt textul din caietul de sarcini e copy-paste de la Timpuri Noi:



 


Re: Modernizarea statiilor de metrou subway guru

Asa e, ai dreptate, confirm.

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou Adrian Rosca

Si atunci de ce trebuie s-o schimbe?

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou subway guru

Probabil ca nu le mai place modelul <coviltir> de inspiratie vieneza.
Textul publicat de tine e de la Izvor sau de la Timpuri grele???
Ca acces cap x la Izvor ar fi in celalalt capat, cel neacoperit, cu doua scari in T.

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou Adrian Rosca

Pai copertina de la Basarab arata aproximativ la fel si totusi n-o schimba.

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou subway guru

N-am idee...pe mine singurul lucru care m-ar deranja e vopseaua kakanie a profilelor metalice, orice alta culoare ar fi mai estetica.

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou Beaver_27

Adrian, toate coperinele de pe partea veche a M4 arată așa (Gara de Nord - 1 Mai) și nu cred că o să le schimbe prea curând.

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou ByOnu

Nu stiu de cele vechi, dar astea noi care se tot instaleaza de peste 10 ani, cu termopan, fier forjat, gresie din China si acoperis din plexiglass sunt execrabile. Combinatia excelenta de materiale demne pentru construit vila in comuna Berceni. :evil:

Avem nevoie de ceva care sa inspire modernitate. Gurile de acces trebuie vazute precum elemente urbane care trebuie sa se imbine cu imprejurimile. La noi insa, doar sa fie functional. Utilitarismul asta ne tot omoara din '50 pana acum.

Ar trebui realizate niste concursuri de arhitectura si venit cu niste modele de copertine cu gust. Macar la M5 situatia pare mai roz.

Orasul trebuie sa fie si armonios dpdv al aspectului.

 


Go to page:  1  ... 109 110 111 112 113 114 115  ... 136
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrou  • 
Choose destination

Since our 2265 forum members have written 419381 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use