MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrou

 

Topic: Modernizarea stațiilor de metrou

1895 posts, 412757 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 98 99 100 101 102 103 104  ... 136
 
 

📖 Pagination options
Re: Modernizarea statiilor de metrou andrei11

Metroul îl  facem pentru 100 de ani sau + 100.  Soluția propusă de mine e mai logică.
Hai să vă  spun altă treabă, precum știți circul mult cu mașina personală.
La un calcul simplu dacă-mi iau becuri scumpe, la 120 lei setul  ies mai ieftin dacă-mi iau becuri din talcioc cu 30 lei / setul.
Când mi se arde becul de 60 lei eu aș schimba de vreo 5 ori becul din talcioc...

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou TibiV

Zicala englezeassca:

"Sunt prea sarac ca sa imi cumpar lucruri ieftine".....

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou ByOnu

Guru, spun doar ca cel putin in cazul Victoriei statiile ar fi trebuit construite o singura data, intr-un ansamblu coerent, suprapuse.

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou subway guru

@andrei111
Sa repet ce spunea filosoful Noica?
In ultimul satuc din Africa oricine iti va indica exact cine e inteleptul necontestat al satului, la noi nu-ti poate spune nimeni decat cine e prostul satului, ca toti ceilalti sunt mult prea dastepti...desi e pe dos!
Ce as putea eu sa replic?...tot cu o zicala din strabuni...daca n-ai batrani sa-ti cumperi...doar ca te va ustura cam tare la buzunar!
:bere:
@ByOnu
N-a fost sa fie!
:popa:
@Tibi
Prefer proverbele autohtone!
:lol:

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou aztec

Din pacate poti veni cu proiecte fanteziste si chiar frumoase, daca cine decide si marca banul....tot prost alege.
Si statia Valea Argesului trebuia sa aiba luminatoare in proiectul initial....au disparut, ca exemplu. Plus parcarile de la Romancierilor, Academie...si altele...
Pana la urma se face ce se cere, sa nu lucrii de doua ori....cum se zice.
La Universitate au plimbat statia pt M5 precum mortul de pe Academiei..

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou TibiV

Din pacate nu este tocami o modernizare, ci doar o reparatie. Bine venita si aia.
Statia Izvor:






 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Modernizarea statiilor de metrou sab

Acolo la fiecare cativa ani repara placarea...De bine ce o fac....

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou mcosmin

Fizic vorbind nu ai ce sa ii faci. Intra apa sub placaj, apoi îngheață si se umfla, ridicand placajul.

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou survola

Am văzut la Aviatorilor vechile uși metalice, roșii, schimbate cu unele noi, albe, cu aerisiri deasupra. Au și bara aceea orizontală pentru deschidere numai dinspre înăuntru in cazul unei evacuări.
O să încerc să revin cu poze.

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou alexxd_31

La fel si la Stefan cel Mare. Usile vechi au fost taiate si inlocuite de unele noi albe parca cu tamplarie PVC.

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou Adrian Rosca

Atat barele antipanica de la usi, cat si grilele de desfumare sunt cerute de ISU. E bine ca Metrorex are un astfel de program de conformare. Si cine stie, poate ca in cativa ani ne vor face o surpriza placuta, cum ar fi niste accese noi. Dar mai e pana acolo.

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou andrei11

mcosmin wrote:
Fizic vorbind nu ai ce sa ii faci. Intra apa sub placaj, apoi îngheață si se umfla, ridicand placajul.

Fizic cred că e vorba de incopetență crasă, mama lui de secol XXI cu tehnica lui de [bip].

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou mcosmin

Ai fi surprins sa vezi ca nu exista placajul exterior care sta o luna doua sub zapada in umezeala 100% non stop si nu crapa dupa 3-4 ture de inghetare-dezghetare.

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou andrei11

:lol:
Îmi mențin punctul de vedere prezentat  de mine.   :mrgreen:
____________________
Testul calității. / Reclamă pentru detergenți
Prin anii '920 - '930 dacă vroiai să-ți cumperi un covor pentru casă se proceda în felul următor :
- Se  alegea covorul.
- Se scotea covorul afară din magazin.
- Se desfăcea covorul pe trotuar / stradă sau ce era în fața magazinului.
- Se lăsa covorul acolo o săptămână încheiată.
- Se lua covorul de pe caldarâm.
- Se spăla covorul.
- Se usca.
-Garanția
Covorul nu trebuia să aibă uzuri și culorile trebuiau să fie cele originale.
Pam pam !
Replay :
Mama lui de secol XXI
Mai am exemple, râșnițele de cafea, tot testul calității și tot anul '930.

 


Go to page:  1  ... 98 99 100 101 102 103 104  ... 136
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrou  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421244 posts in 5247 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use