MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrou

 

Topic: Modernizarea stațiilor de metrou

1895 posts, 409327 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 85 86 87 88 89 90 91  ... 136
 
 

📖 Pagination options
Re: Modernizarea statiilor de metrou survola

Liftul cred că a rămas în funcțiune la Unirii, se poate urca cu el și apoi coborî spre M1  :D

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Modernizarea statiilor de metrou sab

Dap, si apoi catre M1 o persoana in scaunul cu rotile (pentru care am construit in principal lifturile)....suna la 112. :evil:

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou Puss in Boots

Pai transportul in comun nu e facut pentru persoanele in scaun cu rotile  :evil:

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou andrei11

Afirmatia e   cu ghilimele sau nu ? Ca daca nu e cu ghilimele e nasol ( pentru afirmatie ).

 


Re: Modernizarea statiilor de metro subway guru

Puss in Boots wrote:
Pai transportul in comun nu e facut pentru persoanele in scaun cu rotile  :evil:

Transportul in comun e facut pentru tot poporul muncitor, indiferent ca e in carucior, ca e cu 'mobilitate redusa', pensionari ori pur si simplu lenesi 'puturosi' ce se trezesc dimineata tarziu, fara deosebire si discriminare de orice fel... :bere:
E cea mai clara forma de demonstrare si de exprimare a 'democratiei reale' nu declarative sau iluzorii, ca se aplica zilnic si direct...
:lol:

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou Puss in Boots

Era cu ghilimele....ca doar nu-s tampit.

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou andrei11

Colega, data viitoare pune ghilimelele, ca le ai pe tastatura calculatorului / telefonului. ;)

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou Puss in Boots

O sa si mentionez ca sunt ghilimele de ironie, sa nu creada lumea ca e citat  :bere:

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou mcosmin

Buna asta, mi-a placut.

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou Puss in Boots

Apropo de Sudului, tot discutam pe aici....azi dimineata era plin de saci cu moloz (cred) si vechii turnicheti erau si ei depozitati in holul aferent accesului unde se lucreaza acum. Ca atare acesta continua sa fie cu totul inchis. Sau era azi de dimineata.

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou thor5

Ce ar trebui sa faca un calator ocazional ca sa gaseasca o harta sau alte indicatii grafice la nivelul peron in statia Crangasi ? Am gasit doar 2 sageti desenate cu grafitti pe stalpi specificand Linia 1 si Linia 2. Nicio harta generala, nici macar o harta a magistralei M1/M3.

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou subway guru

Indicatiile geografice se pun la nivel vestibul

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou andrei11

Si daca le dubleaza si la nivel peron costa prea scump ? Sau ce ?

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou subway guru

Sunt niste reguli testate si stabilite demult in tarile cu apa calda...nu mai incercati sa reinventati voi roata ca nu tine...doar 'bagati la cap' cum se face...meserias...
:bere:
Informatiile trebuie sa fie doar atatea cate trebuie, functie de locul in care te afli, incepand de afara de la intrare, apoi dupa ce ajungi in vestibul, zona 'netaxata', apoi la 'turnicheti', la scara de coborare si in final pe peron...
Tot ce e in plus e de prisos si mai rau incurca...informatia trebuie furnizata pe masura ce e necesara, nu pentru studii academice de doctorat...ca nu a intrat calatorul 'in sistem' ca sa caste gura aiurea la prostii ci doar ca sa site in mod clar si limpede pe unde trebuie sa o ia ca sa minimizeze timpul si sa ajunga acolo unde doreste, fara sa incurce locul...
:popa:

 


Go to page:  1  ... 85 86 87 88 89 90 91  ... 136
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrou  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420650 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use