MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrou

 

Topic: Modernizarea stațiilor de metrou

1895 posts, 414396 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 63 64 65 66 67 68 69  ... 136
 
 

📖 Pagination options
Re: Modernizarea statiilor de metrou Adrian Rosca

^Nu aveam pretentia sa monteze placi de pardoseala avand exact aceeasi culoare cu cele vechi, dar macar dimensiunile sa le fi pastrat. Halal "stereotomie"!

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou shoppy

Este pardoseala nou-nouta, proaspat montata, cred ca este si anti-slip, ce sa mai tot ceri.

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou mcosmin

Mie unul imi place, face contrast destul de prietenos cu restul pardoselii, nu e char atat de rau, iar griul acela e o culoare neutra, nu tipa, si merge efectiv cu orice alta culoare. Daca bageau un verde sau un rosu mai ziceam, dar asa arata foarte bine.

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou ByOnu

Mie imi place cum a iesit, inclusiv pardoseala. In schimb nu stiu de ce s-au incapatanat sa pastreze pe aliniament ghereta aia turceasca. La Stefan cel Mare au scos-o din aliniament. Oricum, in cazul respectiv la Dristor 1 nici macar nu are vizibilitate buna din pricina stalpilor. Cred ca s-ar fi putut gasi o solutie. Daca in viitor se va renunta la gheretele acestea, ramanem fara o poarta.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Modernizarea statiilor de metrou sab

Vad ca se monteaza niste porti foarte largi, mai largi ca cele montate odata cu lifturile.
Sa iasa multimea repede, in caz de evenimente ? Ca deocamdata sunt nefunctionale, iau din zona de iesire, ceea ce creaza aglomeratie.. :evil:
poarta dubla.jpg (100.53 KB; downloaded 1667 times)

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou andrei11

Azi am intrat la M la Muncii. Una dintre portile recent montate era nefunctională, era lipită  o < fiţuică > scrisă analfabet : DEFECT.

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou subway guru

shoppy wrote:
Este pardoseala nou-nouta, proaspat montata, cred ca este si anti-slip, ce sa mai tot ceri.

Sa ceri sa fie si estetica nu ca nuca-n perete...dar pentru asta ar trebui un strop de gust si bun simt artistic...and you have seen nothing yet!...urmeaza ceramicile pentru nevazatori si la final vom avea niste statii complet desfigurate si de un kitch de prost gust total...
:popa:

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou misterr

Puss in Boots wrote:
http://www.metrorex.ro/_read487-1

Calendarul zice-se final al inchiderii statiilor cu un acces.
-  Pipera: 15 iulie – 21 iulie 2017
-  Constantin Brancoveanu: 22 iulie – 28 iulie
-  Aurel Vlaicu: 29 iulie – 4 august 2017
-  Piata Victoriei 2: 5 august – 11 august
-  Basarab 1: 12 august – 18 august
-  Tineretului: 19 august – 25 august
-  Dimitrie Leonida: 26 august – 1 septembrie
-  Aparatorii Patriei: 2 septembrie – 8 septembrie
-  Costin Georgian: 9 septembrie – 15 septembrie
-  Berceni: 16 septembrie – 22 septembrie
-  Pantelimon: 23 septembrie – 29 septembrie.

Ceva e greșit, Piața Victoriei / M 2  are două accesuri! Doar Piața Victoriei / M 1 are un singur acces.

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Modernizarea statiilor de metrou GPS

Nope, PV / M 1  are un acces, cel puțin mie asa îmi iese.
Si in plus oricum poți intra si prin PV/ M 1 si prin PV / M 2  ca tot acolo ajungi.

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou misterr

Nu eu am scris Piața Victoriei 2, ci Metrorex, eu doar am citat și am reluat. Trebuia citit cu atenție mesajul.

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou mcosmin

Nu stiu de ce, dar discutia asta cu PV1/PV2 mi se pare foarte familiara, cred ca am mai avut-o cel putin o data pe forum pe undeva.

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou andrei11

Ti-am spus ca au fost mai multe, nu le caut acum.

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou andrei11

Stimati colegi,
Am facut curatenie dupa ultimele discutii.
Concluzia este clara,
Statiile PV le denumim in felul urmator : PV / M 1 si PV / M 2.
Asta ca sa nu se creeze confuzii.
Multumesc.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Modernizarea statiilor de metrou sab

Nu stiu de ce naiba nu este clara treaba la Piata Victoriei :) .
Mai spunem inca o data, poate acum se clarifica. Numerotarea cu 1 sau 2 este facuta de Metrorex in functie de ordinea in care au fost date in functiune. Ca atare, pentru ca M2 a fost data acolo in folosinta inainte, PV1 este pe statia de pe M2 si PV2 este statia actuala de pe M1. Cifrele nu indica in niciun caz magistrala, altfel PV2 s-ar fi numit PV3 , pentru ca a apartinut multi ani de fosta M3. Si niciodata nu s-a folosit termenul de PV3. Pe acelasi principiu exista la Metrorex Basarab 2 (care este pe M4) , desi acolo este discutabil daca este o statie noua sau peroane adaugate,  si NG2 (care este pe M3).  Dar principiul este acelasi, respectiv ordinea darii in exploatare.
Si DA, luand in considerare cele de mai sus, PV2 (care este pe M1) are un singur acces.Despre ea este vorba, deci in perioada 5-11 august se va intra in ambele statii numai folosind peroanele M2 .

 


Go to page:  1  ... 63 64 65 66 67 68 69  ... 136
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrou  • 
Choose destination

Since our 2295 forum members have written 421844 posts in 5255 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use