MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrou

 

Topic: Modernizarea stațiilor de metrou

1895 posts, 412304 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 136
 
 

📖 Pagination options
  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Modernizarea statiilor de metrou Utilizator anonim

Se pregateste punerea in functiune pentru a doua scara de la Piata Unirii 1 si probabil imediat incepe lucrul la ultima din aceasta statie.

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou cornel001

oare scarile alea nu puteau fi facute mai late ?

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Modernizarea statiilor de metrou Dr2005

Toate scările noi sunt mai înguste decât cele vechi... deci degeaba staţionezi pe partea dreaptă (cum zice la regulament... oricum, românii nu dau 2 bani pe el, pe când în Austria dacă stai pe stânga îţi dau brânci cei care se grăbesc), că n-are nimeni loc pe lângă tine...

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou cornel001

nu vad cum sa stai doar pe partea dreapta, ar dura de doua ori mai mult sa preia acelasi aflux de calatori.

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou cristi20

cornel001 wrote:
nu vad cum sa stai doar pe partea dreapta, ar dura de doua ori mai mult sa preia acelasi aflux de calatori.




Daca ar fi mai multi cei care urca pe stanga decat cei ce stau pe dreapta, fluxul ar fi mai mare. Bineinteles majoritatea decide (cei ce stau)  :(

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou cornel001

asta in caz ca plecati de la presupunerea ca cei grabiti reprezinta un procent ridicat. din ce imi aduc eu aminte din datile cand foloseam metroul lucrurile nu stateau asa. sau poate ca din cauza ca erau impiedicati de ceilalti.  :roll:

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou cristi20

La universitate, au inceput lucrarile de inlocuire a scarilor rulante ce duc spre pasaj. Deocamdata se demonteaza cele vechi.

E destul de multa imbulzeala la orele de varf, toti cei care urcau de obicei pe aici sunt nevoiti sa se intoarca la scarile fixe. :lol:

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou cristi20

Astazi am vazut ca au dat in folosinta si a 3-a scara rulanta din statia Piata Unirii 1, si surpriza ... aceasta scara este folosita tot la urcare.
Cele 2 scari preiau mult mai bine fluxul de calatori (mai ales cand ajung 2 metrouri), cei grabiti urca scarile fixe iar ceilalti stau pe scarile rulante. :)
Ultima scara, cred ca va fi gata in maxim 2 saptamani.

(Din pacate am un telefon cu camera VGA si nu pot sa fac poze de calitate) :roll:

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Modernizarea statiilor de metrou Utilizator anonim

A inceput din nou lucru la intrarile in statiile de metrou, la Grozavesti cel putin se pare ca se pregatesc sa puna geamurile si acoperisul.

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou Chev Celios

Asa e lucraea de la Timpuri Noi de 2 luni de zile.Un degent nu au mai miscat de atunci.

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou Gabi23

La Piata Iancului lucrau azi de zor (vreo 10-15 muncitori) la scara rulanta de la una din gurile de acces.

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Modernizarea statiilor de metrou Dr2005

Utilizator anonim wrote:
A inceput din nou lucru la intrarile in statiile de metrou, la Grozavesti cel putin se pare ca se pregatesc sa puna geamurile si acoperisul.


Deci... de cât timp au demolat vechiul acoperiş? De 2 ani?

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Modernizarea statiilor de metrou Utilizator anonim

La Grozavesti au inceput in sfarsit sa puna si acoperisul.

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou cristi20

Nu pot sa-mi dau seama din poza... acoperisul e din tabla sau PVC? Nu e transparent, nu?

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 136
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrou  • 
Choose destination

Since our 2284 forum members have written 421003 posts in 5245 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use