MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrou

 

Topic: Modernizarea stațiilor de metrou

1895 posts, 412200 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 61 62 63 64 65 66 67  ... 136
 
 

📖 Pagination options
Re: Modernizarea statiilor de metrou survola

Nu e sensul de iesire, e poarta de iesire. Adică poarta ar putea fi folosită si pentru acces.

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou cris_m

Sau vor sa faca ca in Milano, unde calatoria este inregistratata si la intrare si la iesire...

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou subway guru

survola wrote:
Până la modernizarea stațiilor din nord, să vedem cum arată una dintre intrările modernizate de la Nicolae Grigorescu:




by survola, on Flickr




by survola, on Flickr




by survola, on Flickr




by survola, on Flickr




by survola, on Flickr




by survola, on Flickr

Podeaua aia arata de tot spanacul si se potriveste ca nuca-n perete cu arhitectura statiei...
:evil:

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou ByOnu

survola wrote:
Până la modernizarea stațiilor din nord, să vedem cum arată una dintre intrările modernizate de la Nicolae Grigorescu:




by survola, on Flickr


Mi-e rau! :shock: Acum am realizat faptul ca portile de iesire sunt exclusiv porti de iesire... pe veci! :?:  :oops: Credeam ca toate vor avea cititor de cartele, astfel incat in functie de fluxurile de calatori sa poate fi reglate pe intrare, respectiv iesire. De exemplu la Pipera unde clar dimineata avem flux de 85% iesire iar seara 85% intrare.

Gresesc? Poate n-am vazut eu bine.

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou freyutz

Au doar cititoare contact-less. De cartele nu..deci, momentan sunt degeaba cu dublu-sens

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou mcosmin

Sunt configurabile, dar sunt blocate pe un sens, ca un flux mare sa nu acapareze toate portile.

Stiu cateva exemple de porti care s-au schimbat din intrare in iesire in decurs de cateva ore, probabil au realizat si ei ca doar 3 de iesire nu sunt suficiente.

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Modernizarea statiilor de metrou GPS

Acces Dristor 1, va rog sa scuzați calitatea pozei 2.
Miercuri:
IMG_8021.JPG (699.5 KB; downloaded 1838 times)

Vineri:
IMG_8039.JPG (651.58 KB; downloaded 1837 times)

@guru: Vor pune aceeași gresie... Deci adio arhitectura...

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou mcosmin

Ceva imi spune ca gresia oricum va fi schimbata mai devreme sau mai tarziu...

 



Re: Modernizarea statiilor de metrou mcosmin

Oricum statiile arata oribil cu arhitectura actuala. Au nevoie de o modernizare.

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou zapacitu

Sincer ? Daca nu ar fi atat de "umede" si de intunecoase nu ar fi chiar asa de rau.

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou mcosmin

Gresia si faianta au nevoie de o reamenajare in aproape toate statiile de dinainte de 2000.

Plus ca sunt prea monotone si prea asemanatoare intre ele, trebuie ca fiecare statie sa aibe ceva distinct al ei.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Modernizarea statiilor de metrou sab

mcosmin wrote:
Oricum statiile arata oribil cu arhitectura actuala. Au nevoie de o modernizare.

Da, le inchidem o luna sau doua si le "moderizam" . Scoatem gresia, granitul, travertinul si marmura si le inlocuim cu niste cartoane sau table pe pereti si niste dale chinezesti de ciment ordinar pe jos, cum s-au pus pe M4 si pe M5...

zapacitu are dreptate, niste becuri in plus la Brancoveanu sau Izvor n-ar strica. Sunt cele mai intunecate statii din retea.
Chiar si la Pta Sudului ar mai fi necesare niste becuri pe mijlocul peronului, unde nu stiu ce minte creata a considerat ca nu este nevoie de vreun bec. Se pare ca doar la marginea peronului ar fi necesare becuri, in rest nu...Cand stai pe scaun trebuie sa poti sa dormi linistit, fara sa te deranjeze vreo lumina.

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou mcosmin

Nu e nevoie de inchidere completa.

 


Go to page:  1  ... 61 62 63 64 65 66 67  ... 136
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrou  • 
Choose destination

Since our 2284 forum members have written 420985 posts in 5244 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use