MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrou

 

Topic: Modernizarea stațiilor de metrou

1895 posts, 409456 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 50 51 52 53 54 55 56  ... 136
 
 

📖 Pagination options
Re: Modernizarea statiilor de metrou shoppy

Evident Basarab are 2 accesuri, poate se gandesc, ca oamenii nu o sa poata folosi accesul de la Cinema Grivita, si oricum ai legatura la GdN, cei cu abonament nu o sa aiba probleme iar cei cu cartele pot arata cartela. Tot asa intelegem ce s-a intamplat la iesirea blocata de la Republica, au fost teste cu sistemul.

Din ce vad la licitatii, tot fara semnalizare o sa se deschida M4, cu o mentiune ca ISU nu este autoritate competenta in materie de semnalizare feroviara.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Modernizarea statiilor de metrou sab

La Basarab, intr-adevar, pare sa fie o greseala. La cat de ciudata este incropeala acolo, s-au incurcat si ei... :lol:
In rest este vorba de statii cu un singur rand de turnicheti.

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou misterr

Eu v-am zis de sîmbătă, dar n-ați crezut.
Ce bun era acum accesul lui Piedone de la Apărători...

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou Cristi N

La Pipera se poate spune ca sunt doua cai de acces desi amandoua dau in acelasi loc. Avem odata randul de turnicheti din fata magazinelor cu ambbele sensuri de intrare/iesire si in al doilea rand setul de turnicheti de pe lateral care au doar sensul de intrare. Cu putina gandire se poate organiza santierul astfel incat sa se poata asigura permanent accesul/iesirea calatorilor din statie.

Nu mai gasesc acum informatia, turnichetii noi sunt configurabili? Ma refer daca pot fi setati atat pentru iesire cat si pentru intrare, in genul portilor care sunt montate acum.

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou andrei11

Chiar astept sa se inchida cele 2 statii ( Pipera / Aurel Vlaicu ), chit ca o sa le inchida in Iulie / August.  :mrgreen:

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou punmeister

Daca corporatistii cer liber de la corporatii pe perioada cand statiile Pipera/Aurel Vlaicu sunt inchise, eu personal ma fac beat critza mai ceva ca Basescu la viata lui :lol: :lol: :lol:

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou mcosmin

Eu tot nu cred ca se va intampla ceva indiferent cat de multe stiri si anunturi baga.

E noaptea mintii sa faci asa ceva. Mai mai ca egaleaza ideea de a baga BM2 pe M5.

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou zapacitu

Ideea de a baga orice metrou actualmente functional pe M5 nu e deloc proasta. E solutia salvatoare, pentru ca nu vom vedea 5 ani de acu incolo metrouri noi.

Si eu astept inchidere statiilor corporatiste. Sunt FOARTE curios ce se va intampla. Somaj tehnic probabil. Cine a mers recent din/in Pipera la ora de varf? :D

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou shoppy

O sa spuna ca o sa lucreze de acasa si gata, oricum nu cred ca o sa le inchida pe amandoua in acelasi timp.

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou StefanD_

Au zis ca nu se va lucra la 2 statii vecine simultan.

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou MikeT

sab wrote:
La Basarab, intr-adevar, pare sa fie o greseala. La cat de ciudata este incropeala acolo, s-au incurcat si ei... :lol:
In rest este vorba de statii cu un singur rand de turnicheti.

La Aurel Vlaicu sunt doua randuri de turnicheti, unul in stanga si celalalt in dreapta, cum cobori in vestibul. Deci, de ce trebuie sa inchida toata statia? Nu mai zic ca ar putea schimba cate 1-2 pe noapte...

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Modernizarea statiilor de metrou sab

Pentru ca , cel mai probabil, lucrarea este mult mai complexa decat inlocuirea unui model de turnichet cu altul. Ceva de facut cu un pickhammer (probabil se va reconfigura zona de acces), un cablu de inlocuit, un calculator care gestioneaza turnichetii de inlocuit, etc.

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou andrei11

Oricum logic Basarabul nu ar avea de ce sa-l inchida . Au  trei accesuri independente.

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou MikeT

Asta tot nu justifica de ce trebuie sa inchida Aurel Vlaicu cu totul. Suntem in 2017, nu in anii '80. Ar putea foarte simplu sa schimbe cate un rand de turnicheti o data. Dar probabil ca e greu in secolul asta.

 


Go to page:  1  ... 50 51 52 53 54 55 56  ... 136
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrou  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420666 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use