MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrou

 

Topic: Modernizarea stațiilor de metrou

1895 posts, 412622 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 102 103 104 105 106 107 108  ... 136
 
 

📖 Pagination options
Re: Modernizarea statiilor de metrou andrei11

O curiozitate, s-au rezolvat  înfiltrațiile ? Că dacă s-a rezolvat necazul  nu mă deranjează reclamele...

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou subway guru

Acolo e <buba>...desi avem tot ce ne-ar trebui din punct de vedere <tehnologie> de injectare si tratare...si nici nu ar fi cine stie ce mare filozofie astrospatiala...
Imi amintesc cu amuzament cum dezlipeam pe shest etichetele rasinilor poliuretanice la Viena impreuna cu directorul de investitii al Mrex de la vremea respectiva, ca sa nu spun ca am trimis la ei ingineri de top deghizati in muncitori necalificati ca sa munceasca pe mai nimic dar sa <fure> secretele meseriei!...si in final, ce s-a ales din toate astea?...o mizerie nedezinteresata...
:bere:

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou punmeister

Adica in 99-2000?

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou subway guru

Nope, mult mai devreme!...ca stiam perfect ce vrem, ce ne lipseste si ce anume e nevoie...
:bere:

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou Adrian Rosca

Bun, daca esti impotriva placajelor (desi Metroul e amorezat de tabla aia, nu-i mai spun numele), ce-ai zice macar de niste injectii si o zugraveala decenta?

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou subway guru

Ar fi exact ceea ce trebuie...

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Modernizarea statiilor de metrou sab

subway guru wrote:
Poti sa-mi spui si mie de ce ar fi jenant la Bucuresti si perfect ok la Viena???...ca Mariahilferstrasse nu e chiar Calea Grivitei... :o  :o  :o

Lasati, ca nu v-a fost gandul la Mariahilferstrasse cand ati facut primul segment din M4... :twisted:

Dar, pentru ca ai adus vorba, la Viena pe U3, toate statiile au fost gandite in mod unitar  :!:
La noi unele arata ca naiba (astea de care vorbim, primele),  apoi ati introdus finisaje moderne pe masura ce se mai finalizau 2-3 statii.
Unde mai pui ca la Viena pe magistrala U3 sunt prezente doar culorile gri si portocaliu (portocaliu fiind culoarea magistralei), iar la noi M4 este o tiganie de zile mari (verde, galben, visiniu, bej, etc..). De ce n-ati continuat in acelasi stil minimalist, daca este asa minunat si ar trebui sa ne simtim ca in vechile capitale imperiale cand ne uitam la peretii aceia plini de zoaie ???

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou punmeister

M4 pana-n 2011 era unitar din punct de vedere al culorilor...

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou essco

subway guru wrote:
Asa au fost gandite acele statii, sa fie decorate cu reclame multicolore...e nevoie sa pun niste pozulici cu statiile alea vechi si meschine de la Paris
:bere:

Statiile alea vechi si meschine au un avantaj zdrobitor: sunt vreo 100 sau cate mama naibii or fi...

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou subway guru

sab wrote:
subway guru wrote:
Poti sa-mi spui si mie de ce ar fi jenant la Bucuresti si perfect ok la Viena???...ca Mariahilferstrasse nu e chiar Calea Grivitei... :o  :o  :o

Lasati, ca nu v-a fost gandul la Mariahilferstrasse cand ati facut primul segment din M4... :twisted:

Dar, pentru ca ai adus vorba, la Viena pe U3, toate statiile au fost gandite in mod unitar  :!:
La noi unele arata ca naiba (astea de care vorbim, primele),  apoi ati introdus finisaje moderne pe masura ce se mai finalizau 2-3 statii.
Unde mai pui ca la Viena pe magistrala U3 sunt prezente doar culorile gri si portocaliu (portocaliu fiind culoarea magistralei), iar la noi M4 este o tiganie de zile mari (verde, galben, visiniu, bej, etc..). De ce n-ati continuat in acelasi stil minimalist, daca este asa minunat si ar trebui sa ne simtim ca in vechile capitale imperiale cand ne uitam la peretii aceia plini de zoaie ???

Eu ti-am spus ce s-a dorit, nu cum a iesit...pereti mulati <fata vazuta> si plansee idem vopsite negru...dar la neamurile noastre <proaste dar fudule> chestiile astea destepte nu tin si nu prind...
:popa:
Chiar si vechile <coviltire> de acoperire a acceselor tot de la Viena erau inspirate...
:bere:

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou subway guru

Puneti voi o poza-doua cu peretii si tavanele de la statia de sub catedrala sf. Stefan (sa zicem echivalentul statiei Unirii de la noi) si apoi mai stam de vorba...

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou punmeister

U1:
1200px-Wien_U-Bahn-Station_Stephansplatz_Bahnsteig.jpg (224.76 KB; downloaded 2609 times)

U3:
1280px-U3_Stephansplatz3.JPG (186.94 KB; downloaded 2610 times)

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou punmeister

Ca o mica paranteza la ce spunea guru, hai sa vedem cum arata M4 in 2000:
1-Mai-2.jpg (37.39 KB; downloaded 2674 times)
slideshow-01.png (394.78 KB; downloaded 2673 times)
slideshow-02.png (399.99 KB; downloaded 2671 times)

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou andrei11

subway guru wrote:
...dar nu mi-e rusine nici cu Basarab peronul in tunel fata de U1!

E chiar OK !

 


Go to page:  1  ... 102 103 104 105 106 107 108  ... 136
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrou  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421190 posts in 5246 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use