MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrou

 

Topic: Modernizarea stațiilor de metrou

1895 posts, 409330 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 95 96 97 98 99 100 101  ... 136
 
 

📖 Pagination options
  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Modernizarea statiilor de metrou sab

Interesant daca este inchis pasajul pe sub linii, pentru ca el nu era numai pentru metrou. Nu cred ca se va inchide...

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou andrei11

Asta numai dacă e plăcerea ta, îți spun cu siguranță ca nu există decât o singură stație Basarab.
Sunt două intrări separate ? Cea nouă te duce la peronul M 1 spre Crângași și peronul M 4 spre Străulești.
Și dacă ne raportăm la intrarea nouă din capul stației dinspre  Grant aceea  te duce la absolut toate liniile.

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou Puss in Boots

Stiu ca nu e decat o statie (credeti-ma cu asta n-am absolut nicio problema sau indoiala de 25+ ani incoace) dar numerotarea asta interna 1 si 2 e confuzanta pt ca nu se reflecta in teren. E ca 10-le la RATB, dat ca legatura la alte linii...
Mie pasajul pietonal dinspre IDM imi trebuie, apoi daca ajung prin el la oricare din cele doua intrari, ma descurc :)

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Modernizarea statiilor de metrou sab

Andrei, noi stim ca exista o singura statie, dar, oricat am argumenta aici, Metrorex va considera intotdeauna ca exista doua. Din motive mai mult sau mai putin plauzibile.... Ei vor denumi mereu Basarab 1 ce s-a inaugurat in 92 si Basarab 2 ce s-a inaugurat in 2000. Si trebuie sa ne obisnuim cu asta.
Pe logica Metrorex ar trebui sa avem Gorjului 1 si Gorjului 2, ca s-au inaugurat la ani buni distanta cele doua jumatati. Insa uite ca aici nu o fac...:).
@ Puss in Boots Pt pasajul pietonal cred ca va trebui sa iesi si sa traversezi Calea Grivitei. Asta daca ramane deschis. E destul de complicat subteranul acolo, dar parca pe la accesul nou din intersectie (construit odata cu M4) nu poti ajunge in pasajul pietonal. Sau se poate ?

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou andrei11

Poți să subtraversezi Griviței fără probleme, mai ales dacă vrei să ajungi la IDM. Dacă-ți încordezi mușchii poți subtraversa numai Griviței fără să ai treabă cu stația de metrou.

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou subway guru

Corect, ai cale libera netaxata de la Titulescu la Dinicu Golescu

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou Puss in Boots

Stiu, folosesc de ani de zile pasajul respectiv cu sau fara legatura cu metroul. Stiu pe de rost statia in partea respectiva, nu e asta problema, nelamurirea mea era daca in conditiile lucrarilor anuntate, pasajul este deschis dintr-un capat in altul mai ales ca nu s-a anuntat ca posibilitate de acces intrarea dinspre Dinicu Golescu. Asta e tot.
____________________
Era cum m-am asteptat, se intra pe la M4 iar pasajul pietonal e deschis. No worries.

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou andrei11

Părerea mea sinceră este că mulți de la Metrorex nu au mers în viața lor cu metroul...Nu e confirmată  această părere, dar cum se comportă așa pare a fi.

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou Puss in Boots

Foarte posibil  :D  si probabil la RATB e la fel. Mereu la chestii de genul (oameni care ori n-au habar ori nu risca cu propriul produs - fie el lapte sau metrou) mi-aduc aminte de un director economic de la o fabrica de paine (pe care l-am cunoscut personal) care cumpara paine de la concurenta. Sau pe vanzatorul de la un Ted's de langa fostul meu serviciu care bea cafeaua de la Starbucks.

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou StefanD_

Si la CFR Calatori la fel.  :)

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou mcosmin

Nu fiti rai...

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou survola

La Eroii Revoluției s-a vopsit şi tavanul de deasupra liniilor:
37290803571_73c809c4cf_b.jpg (121.15 KB; downloaded 1132 times)

37290802851_8cfa5acd99_b.jpg (167.82 KB; downloaded 1131 times)

Este foarte drăguț că au găsit 4 (patru) nuanțe de albastru:
37433453955_87db96ced3_b.jpg (120.86 KB; downloaded 1132 times)

37243760876_d0d6e2881e_b.jpg (128.49 KB; downloaded 1132 times)

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou TibiV

O galeata de la Dedeman, una de la Praktiker, una de la Hornbach si una de la Leroy.... ;)

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou Florinds

Si cu verdele se potrivesc la fix, tiganie completa. :)))

 


Go to page:  1  ... 95 96 97 98 99 100 101  ... 136
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrou  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420650 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use