MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrou

 

Topic: Noi staţii pe reţeaua actuală de metrou

171 posts, 80659 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13
 
 

📖 Pagination options
Re: Noi staţii pe reţeaua actuală de metrou 1689

Daca imi permiteti, discutia aluneca - pe alocuri - in macabru.

Aici avem un exemplu extraordinar de intrajutorare tovaraseasca pentru dezvoltarea edilitara a Capitalei (pe banii Metro Rex) si veniti si ridicati intrebari ce rost are.

 


Re: Noi staţii pe reţeaua actuală de metrou subway guru

Vatmanul constanțean wrote:
Îmi cer scuze pentru off-topic, dar sunt curios daca a circulat vreodată pe acea linie vreun metrou alimentat de la șina a 3-a.

Aia e linia de proba pentru trenurile noi, toate si-au facut parte din rodaj pe acea linie, si bombardelele si caftangioaicele
:lol:
Peronul de acolo  este  doar pentru uzul mecanicilor.

 


Re: Noi staţii pe reţeaua actuală de metrou punmeister

Adrian Rosca wrote:
Sunteti voi carcotasi. Peronul exista deja, mai trebuie sa puna un turnichet la intrare si-i dă drumul. :mrgreen:

Pentru asta avem portile de rezerva de la Lujerului :lol: :lol: :lol:


 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Noi staţii pe reţeaua actuală de metrou sab

1689 wrote:
Aici avem un exemplu extraordinar de intrajutorare tovaraseasca pentru dezvoltarea edilitara a Capitalei (pe banii Metro Rex) si veniti si ridicati intrebari ce rost are.

Este exact pe dos. Pe banii Primarei se "intr-ajutoreaza" Metrorex. Probabil ca s-au terminat bordurile, copacii si fantanile din Sectorul 4....

 


Re: Noi staţii pe reţeaua actuală de metrou misterr

Stația există deja, dar nu e deschisă publicului pentru că nu are montate sisteme de taxare:

https://forum.metrouusor.com/viewtopic.php?f=200&t=174#p70255

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Noi staţii pe reţeaua actuală de metrou sab

Nu este statie, a spus guru mai sus, este un amarat de peron pentru mecanici. Oricum ar trebui dublata linia, construita statia proproi-zisa si, atentie, probabil o subtraversare ca la Berceni.

 


Re: Noi staţii pe reţeaua actuală de metrou Adrian Rosca

De ce ar trebui dublata linia? Metrorex are deja o mare experienta cu pendulele. Iar de la statie luati-va gandul, va fi cel mult un peron gen P.O. Otopeni sau, mai rau, Mogosoaia. Evident ca faza cu peronul existent e o gluma, pentru cine nu s-a prins. Dar cel mai probabil locatia noului peron o sa fie aceeasi, nu cred ca se vor risca sa aiba trecere la nivel la intrarea in cimitir.

 


Re: Noi staţii pe reţeaua actuală de metrou 1689

Urmeaza statia: Cimitir. Peronul pe partea dreapta. Capat de linie.

Astia-s capabili sa-l faca pina si pe Urmuz invidios.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Noi staţii pe reţeaua actuală de metrou sab

O statie pe o singura linie este o absurditate mai mare decat Antilopa/Pantelimon. Ar incurca foarte mult M2. Ma refer la rebrusare.

 


Re: Noi staţii pe reţeaua actuală de metrou WT_fan06

Păi presupun că va ajunge la acea stație doar unul din 2/3 trenuri, restul oprind ca până acum la Berceni, nu?

 


Re: Noi staţii pe reţeaua actuală de metrou 1689

Am impresia ca e ca-n fabula (parafrazata) un Baluta arunca o piatra si 417 forumisti pasionati de transport se arunca-n apa s-o caute.

Sau poate ma-nsel (si atunci e si mai grav).

 


Re: Noi staţii pe reţeaua actuală de metrou ByOnu

Eu sper sa NU se realizeze cumva aceasta incropeala macabra.

 


Re: Noi staţii pe reţeaua actuală de metrou shoppy

Trebuie sa existe o structura acoperita, turninchetul face guturai daca il ploua sau ninge.

 



Go to page:  1  ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrou  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419396 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use