MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrou

 

Topic: Montarea lifturilor de acces in statiile de metrou

688 posts, 219818 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 

📖 Pagination options
Re: Montarea lifturilor de acces in statiile de metrou Adrian Rosca

Pai de ce dom' Guru nu vreti sa dati din casa? As fi luat de pe site-ul PS4, dar acolo nu apar prelungirile de CU, ci doar cele noi. Sa nu-mi zici ca Metroul a uitat sa-l prelungeasca, ca nu cred.  :)

 


Re: Montarea lifturilor de acces in statiile de metrou andrei11

La mine in cartier dă cu ceaţă.
Vorbiti de M 4 sau de Tineretului ?

 


Re: Montarea lifturilor de acces in statiile de metrou Adrian Rosca

Pai eu am buletin de Tineretului dar stau in Bucurestii Noi  :lol:

 


Re: Montarea lifturilor de acces in statiile de metrou subway guru

Nu e nimeni obligat sa dea din casa, decat daca cer 'organili abilitate'! :)
De ce ma barai pe mine si nu pe Mrex??? Ca asta e calea normala si legala...
:bere:

 


Re: Montarea lifturilor de acces in statiile de metrou Adrian Rosca

De ce? Pai scrie mai jos  :)





Nu vad de ce ar fi o informatie confidentiala.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Montarea lifturilor de acces in statiile de metrou sab

Adrian Rosca wrote:
Pai eu am buletin de Tineretului dar stau in Bucurestii Noi  :lol:

Acum inteleg .. Si adresa de Tineretului de pe buletin este spre Marasesti  :lol:

 


Re: Montarea lifturilor de acces in statiile de metrou Adrian Rosca

Nu, Tineretului se opreste la Sincai, dar patriotismul local este inca puternic  :D

 


Re: Montarea lifturilor de acces in statiile de metrou subway guru

Si cine te impiedica sa dai pe goarna hartiutele lui Piedone???...ca sunt de interes 'colectiv'!
8-)

 


Re: Montarea lifturilor de acces in statiile de metrou Adrian Rosca

Despre ce hartiute vorbesti? Daca e vorba de CU si avize, oricine le poate gasi pe SEAP in documentatia de licitatie pregatita de Metroul.

Daca nu vrei, nu vrei, asta e! Dar nu e o idee rea sa trimit o cerere de furnizare de informatii de interes public catre Metrorex. O fac chiar acum.

 


Re: Montarea lifturilor de acces in statiile de metrou Adrian Rosca

Ok, am primit raspuns de la Metrorex referitor la stadiul licitatiei pentru noul acces de la Tineretului, care suna asa:

Stimate domnule Adrian ROŞCA,

Urmare a solicitării dumneavoastră  înregistrată cu numărul M.01/17048/22.12.2015, vă comunicăm următoarele:

Metrorex a organizat, în conformitate cu prevederile Ordonanţei de Urgenţă a Guvernului nr. 34/2006 privind atribuirea contractelor de achiziţie publică, a contractelor de concesiune de lucrări publice şi a contractelor de concesiune de servicii, cu modificările şi completările ulterioare, procedura de ,,licitaţie deschisă’’ pentru atribuirea contractului de achiziţie publică având ca obiect „Acces nou la staţia Tineretului pe Magistrala 2, Pipera - Berceni”, pentru care a fost publicat anunţul de participare nr. 161523 din data de 27.07.2015.

În prezent Metrorex a finalizat evaluarea ofertelor prin transmiterea comunicării privind rezultatul procedurii,  încheierea contractului de achiziţie fiind preconizată în prima jumătate a lunii ianuarie 2016.

Cu stimă,
pentru DIRECTOR GENERAL,
ing. Marin ALDEA


Dupa cum ziceam, ieri am trimis o alta cerere referitoare la prelungirea CU respectiv AC.

 


Re: Montarea lifturilor de acces in statiile de metrou andrei11

Adrian Rosca wrote:
Dupa cum ziceam, ieri am trimis o alta cerere referitoare la prelungirea CU respectiv AC.

Tradu si pentru mine, multumesc anticipat.  :D

 


Re: Montarea lifturilor de acces in statiile de metrou Adrian Rosca

Uite asa suna cererea catre Metrorex:

"Va rog sa imi transmiteti daca a fost prelungita valabilitatea Certificatului de Urbanism nr. 629/21750 emis de Primaria Sectorului 4 la data de 20.06.2013 in scopul “accese noi cap Y si lucrari interioare Statia de metrou Tineretului-Magistrala 2” si daca s-a depus cererea de obtinere a Autorizatiei de Construire pentru acest “Acces nou la Statia Tineretului pe Magistrala 2 Pipera – Berceni” catre Primaria Sector 4.
De asemenea, va rog sa imi comunicati data estimata de emitere a Autorizatiei de Construire mentionate."

CU = Certificat de Urbanism
AC = Autorizatie de Construire

 


Re: Montarea lifturilor de acces in statiile de metrou andrei11

:lol:  :lol:  :lol:
Multumesc, eu nu stiu de ce eram blocat cu AC - ul << aer conditionat >>  si nu mai putea iesi din bucla asta. Stiam ca nu era logic ca AC - ul sa fie aer conditionat, dar deja eram "gripat" :lol:

 



Go to page:  1  ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrou  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420555 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use