MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrou

 

Topic: Acces nou la statia Tineretului (nord)

1063 posts, 287920 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 14 15 16 17 18 19 20  ... 76
 
 

📖 Pagination options
Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) Adrian Rosca

Mai sunt doar trei carcase de piloti depozitate in santier:





Se lucreaza in continuare la puturile de epuizment:







 


Un cylon

Poză de ieri.
Tineretului.JPG (1.58 MB; downloaded 3568 times)

 


Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) Adrian Rosca

^Aha, foreza a plecat din santier, inseamna ca toti pilotii / coloanele incintei sunt finalizati. Profilele metalice din stanga imaginii sunt in zona liftului, mai mult ca sigur ca sunt pentru sprijinirea sapaturii la lift.

 


Un cylon

Poză din seara asta.
tineretului.JPG (1.5 MB; downloaded 3412 times)

 


Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) andrei11

Stimate coleg #Un cylon precum ai observat multe din aceste poze sunt însoțite și de mici comentarii, să știm și noi la ce ne uităm. Adică care sunt diferențele față de aceeasi poză de acum câteva zile, sau dacă ai surprins ceva neobișnuit. Ai înțeles ideea ?

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) sab

Pare a fi ce a spus Adrian Rosca, adica putul liftului.

 


Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) Adrian Rosca

Eu zic ca e chiar putul liftului. Si forajele pentru epuizmente sunt finalizate, utilajele de forat fiind retrase din santier, inclusiv macaraua din penultima poza, care apartine firmei de foraj (btw, inainte macaraua a lucrat la forajele de epuizment la Raul Doamnei, se vede in pozele de acolo). Si ce blocheaza sapatura la putul liftului? Exact, intrarea in santier. :lol: Sa vedem cum se organizeaza mai departe.

PS Andrei, are cine sa comenteze pozele, lasa omul in pace.

 


Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) andrei11

:o
Eu îl las, am scris cu negru, nu cu albastru.  :D

 


Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) TibiV

Adrian,
pariem pe termenul de finalizare ?!....
:lol:

 


Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) survola

Adrian Rosca wrote:
Eu zic ca e chiar putul liftului.
Si ce blocheaza sapatura la putul liftului? Exact, intrarea in santier. :lol: Sa vedem cum se organizeaza mai departe.

Se mai poate intra și direct din bulevard. Așa că nu cred că vor fi probleme cu săpătura.

 


Poză de ieri seara Un cylon

Au săpat un şanţ pe lânga pilonii dinspre bulevard.
tineretului.JPG (1.33 MB; downloaded 3229 times)

 


Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) Adrian Rosca

^Se sparge grinda de ghidaj, urmand a se sparge capetele pilotilor in vederea executiei grinzii de coronament.

 


Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) thor5

Intrebare de necunoscator: Am citit (mai demult) ca acest acces ar trebui sa aiba scari de acces (scuzati repetitia!) pe ambele trotuare al bulevardului. Daca foreza a plecat, stie cineva daca se va (mai) intoarce si pe(ntru) celalalt trotuar? Eu cred ca ar fi necesare scari pe ambele trotuare, numai asa vom scapa de acel semafor nenorocit montat fix la jumatatea lungimii bulevardului.

 


Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) Adrian Rosca

Raspunsul a fost dat deja:
StefanD_ wrote:
De la paznic am inteles ca durata lucrarilor este de 1 an si ca santierul de vis-a-vis va incepe dupa ce se termina acesta.

 


Go to page:  1  ... 14 15 16 17 18 19 20  ... 76
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrou  • 
Choose destination

Since our 2284 forum members have written 420985 posts in 5244 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use