MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrou

 

Topic: Modernizarea stațiilor de metrou

1895 posts, 414847 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 79 80 81 82 83 84 85  ... 136
 
 

📖 Pagination options
Re: Modernizarea statiilor de metrou BodoMinea

Corect, @misterr, dar porțile nu ar trebui să fie un 'drop-in replacement' pentru a nu mai lua amenzi de la ISU... Ar trebui să fie un upgrade. Și ieșirea 'fluxului' deodată, rapid, în situația de utilizare normală dar în aglomerație, este posibilă. Am văzut la Gara de Nord in dreptul scărilor rulante, lumea ieșea continuu cu bagaje prin porți, când a fost o pauză mai mare în flux s-a închis poarta respectivă. Sunt setate destul de ok, e loc de mai bine oricum.

Și ce a zis @mcosmin cu imprimanta are perfect sens, dar oricum și la abonament e mai lentă ca la vechiul validator procedura. Oricum, e utilizabila și odată cu trecerea pe NFC/RFID MIFARE se va și îmbunătăți situația...

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou Florinds

Nu vad de ce trebuie sa consider ca pacalesc sistemul daca vreau sa ies mai repede prin poarta. O sa verific si semnul de acces interzis, cred ca l-as fi vazut daca exista.

@Bodo
Exact, si oricum rotirea bratului dura mai putin decat asteptarea disparitiei semnului de acces interzis (daca apare atunci cand iese cineva prin poarta).

@misterr
Ma refeream la iesire...

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou misterr

Ok, intrarea prin noile porți încă nu am testat-o. Eu deocamdată doar ies prin noile porți. Cînd se instalează și cele de intrare testez.

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou andrei11

Statia  Eroilor M 1/3. Se lucreaza la noul acces ce subtraversează B-dul Eroilor.
po.jpg (232.8 KB; downloaded 1891 times)

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou mcosmin

Urgent si pentru statiile din Militari...

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou andrei11

Nu sunt prinse in planul de investitii Metrorex.  :twisted:

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou mcosmin

Sunt constient de asta dar macar PMB sa se gandeasca...

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou TibiV

PMB e blonda...
Are doar forme incipiente de gandire.

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou mcosmin

Mi se pare obligatoriu daca vor sa fluidizeze traficul...

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou Puss in Boots

De azi se trece prin Brancoveanu ca statie fantoma :D eu personal n-am mai prins o situatie de genul asta de cand era Oborul in lucru. Amintiri... :)
Cred ca incet incet ar trebui toate statiile cu un singur acces sa fie cu doua. Cel putin la cele de la capatul M2 creste fluxul cu fiecare nou ansamblu de locuinte care se creeaza.

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou andrei11

He ! He ! Eu in Ianuarie 1986 am prinsdouă statii fantoma  :!:  Tineretului si Brâncoveanu.  ;)

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Modernizarea statiilor de metrou sab

1.PMB nu se gandeste la noi accesuri pentru ca ca metroul nu este la Primarie (nu ca daca ar fi s-ar gandi...)
2. Metrorex nu este interesata de asemenea investitii. Punct.
3. In Militari exista problema "insurmontabila" a canalizarii de pe centrul bulevardului.A se vedea cum a iesit Gorjului din aceasta cauza.
Ca atare, sansa unor noi accesuri la statiile existente este nula.
Poate doar Pacii sa aiba noroc, daca se face extensia catre A1.

 


Re: Modernizarea statiilor de metrou Cristy

Sursa: https://www.facebook.com/metrorexoficia...2140573495
Luni, 24.07.2017, va fi deschis accesul dinspre Splaiul Independentei si Bulevardul Unirii, din Statia Unirii 1, cu o zi mai devreme fata de data anuntata. La solicitarea Metrorex, Constructorul a crescut mobilizarea pe santier si lucreaza intens pentru ca maine sa deschida accesul calatorilor.
Metrorex asigura publicul calator ca va depune in continuare toate eforturile, impreuna cu Antreprenorul sistemului de control-acces, pentru ca lucrarile sa fie finalizate, in conditii de siguranta, in cel mai scurt timp posibil.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Modernizarea statiilor de metrou sab

Macar atat, dupa ce au dat-o in bara complet in prima zi cu inchiderea scarilor fixe...

Iar din 26.07 se va inchide celalat acces . Sau se vor inchide doua accesuri, dupa Metrorex :? .

· 26.07 – 01.08.2017: Accesul dinspre Bulevardul Dimitrie Cantemir şi Splaiul Independenţei.
Accesul dinspre Splaiul Unirii.


Si statia Brancoveanu cred au bagat-o "pe sub mana", nu am intalnit-o in vreun comunicat cum ca s-ar inchide...

 


Go to page:  1  ... 79 80 81 82 83 84 85  ... 136
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrou  • 
Choose destination

Since our 2295 forum members have written 422056 posts in 5257 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use