Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiModernizare sistem rutier și linii de tramvai pe traseul liniei 5 (Aerogării - Sf. Gheorghe)

 

Topic: DISCUȚII: Reabilitare Pasaj Suprateran Băneasa

222 posts, 40756 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 10 11 12 13 14 15 16
 
 

📖 Pagination options
Re: Reabilitare Pasaj Suprateran Baneasa Costin

PinkyHog wrote:
Nu prea s-a 'pupat' linia noua cu a veche :)

Linia veche e mai 'labartata' pt ca are stalpi intre sensuri... Linia noua nu are stalpi intre sensuri. Mica sicana se va rezolva (obligatoriu) la modernizarea Alex Serbanescu - Barbu Vacarescu, cand se vor pune stalpii pe margine, deci se micsoreaza distanta dintre sine. Cand o mai fi si modernizarea aia...

 


Re: Reabilitare Pasaj Suprateran Baneasa ANTENA

macheta218 wrote:
Au reusit in aceasta seara sa uneasca linia veche cu linia noua,au intins si un sens de retea.Mai avem putin ,sper. ;)


Mai e de intins un sens de retea contact de la Pod pana la Gil (ala cu micii). Cred ca tot acolo, la Gil, o sa se monteze si californiana. In felul asta, poate si vatmanii vor servi un mititel la capat de cursa.

 


Re: Reabilitare Pasaj Suprateran Baneasa macheta218

Acum ceva ani aveam abonament ''La Cocosatul''. :lol:

 


Re: Reabilitare Pasaj Suprateran Baneasa andrei11

Sunt destule tramvaie "cu doua capete" ca sa faca fata traseului mai lung cu 2 km ? ( Sau cat o avea in plus ?).
Off topic
La Gill s-a mancat din totdeauna mai bine decat la Cocosatu. Parere strict personala.

 


Re: Reabilitare Pasaj Suprateran Baneasa survola

andrei11 wrote:
Sunt destule tramvaie "cu doua capete" ca sa faca fata traseului mai lung cu 2 km ? ( Sau cat o avea in plus ?).

Sunt doar doua statii pana la noul capat, si pe sina modernizata se va merge super rapid...

 


Re: Reabilitare Pasaj Suprateran Baneasa iliutu

Super rapid daca nu vom avea bizoni care sa se urce pe calea de tramvai ...
Un pic OffT: deseori cand veneam dinspre pod si trebuia sa fac stanga pe Ficusului, eu ramaneam pe banda a 2-a, in timp ce multi mergeau pe linia de tremvai si asteptau, incurcand circulatia tramvaiului.
Sper ca semaforul de la Ficusului va fi modificat cu timpi diferiti.

 


Re: Reabilitare Pasaj Suprateran Baneasa ANTENA

Acum 2 seri am observat un tramvai al liniei 5 urcand podul pe sens invers.
Cred ca urca pe baterii, intrucat reteaua de contact nu e gata, dar linia veche a fost unita cu linia noua.
Probabil ca au inceput sa probeze sina noua. Din pacate firul dinspre oras spre capat, momentan e inaccesibil.

 


Re: Reabilitare Pasaj Suprateran Baneasa iliutu

Pe baterii ????  :lol:

 


Re: Reabilitare Pasaj Suprateran Baneasa ANTENA

Pai cum altfel domnule?
Crezi ca inceput sa curga apa la deal?

Ambele pantografe erau pliate, iar hardughia urca.
Reteaua de contact era prinsa provizoriu in niste agrafe de sarma.

 


Re: Reabilitare Pasaj Suprateran Baneasa macheta218

:lol: poate era diesel :lol:
Copy (2) of IMG_0879.JPG (53.68 KB; downloaded 2904 times)

 


Re: Reabilitare Pasaj Suprateran Baneasa argos

iliutu wrote:
Super rapid daca nu vom avea bizoni care sa se urce pe calea de tramvai ...
Un pic OffT: deseori cand veneam dinspre pod si trebuia sa fac stanga pe Ficusului, eu ramaneam pe banda a 2-a, in timp ce multi mergeau pe linia de tremvai si asteptau, incurcand circulatia tramvaiului.
Sper ca semaforul de la Ficusului va fi modificat cu timpi diferiti.


Parca spuneau ca aici (pe Aerogarii) va fi o chestie noua... ceva special: culoar unic pt tramvai si autobuz, de unde am ramas cu impresia ca se va construi in asa fel incat sa nu fie permis (fizic) accesul auto pe linia de tramvai.
Deci.. au fost doar vorbe pt ametirea fraierilor, nu?

 


Re: Reabilitare Pasaj Suprateran Baneasa andrei11

Deci.. au fost doar vorbe pt ametirea fraierilor, nu?
Acum te-ai prins ? :geek:

 


Re: Reabilitare Pasaj Suprateran Baneasa Adrian Rosca

Hmm, se pare ca celor de la SCT le trebuie un ROM sa le dea zvac sa termine ce au inceput. O portiune de trotuar de cativa metri lungime dinspre Libra Bank a ramas neasfaltata, la fel si trotuarul dintre benzinaria Agip si str. Aviator Serbanescu. Sper ca nu o sa ramana uitate.

 


Re: Reabilitare Pasaj Suprateran Baneasa fbsoft

Adrian Rosca wrote:
Hmm, se pare ca celor de la SCT le trebuie un ROM sa le dea zvac sa termine ce au inceput. O portiune de trotuar de cativa metri lungime dinspre Libra Bank a ramas neasfaltata, la fel si trotuarul dintre benzinaria Agip si str. Aviator Serbanescu. Sper ca nu o sa ramana uitate.

Nu vor ramane iti garantez eu... Isi vor aduce aminte de ele inainte de alegeri... Alea din 2016... :) ori astea de acu...

Cat de tramvaie... Chiar sunt si pe diesel ? Sau au acumulatori la bord ? Si ce marime ar tb sa aiba caci consuma motorul ala in draci... Ma minunez ... Chiar nu am mai vazut/auzit de astfel de garnituri, nu contest logica... Doar resursele RATB

 


Go to page:  1  ... 10 11 12 13 14 15 16
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Modernizare sistem rutier și linii de tramvai pe traseul liniei 5 (Aerogării - Sf. Gheorghe)  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420552 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use