Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiModernizare sistem rutier și linii de tramvai pe traseul liniei 5 (Aerogării - Sf. Gheorghe)

 

Topic: DISCUȚII: Lucrările de pe Bd. Aerogării și realizare terminal Str. Grațioasă (Aeroport Băneasa)

659 posts, 129831 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 10 11 12 13 14 15 16  ... 48
 
 

📖 Pagination options
Re: DISCUTII: Lucrarile de pe Bd. Aerogarii Serban

Se mai termina vreodata lucrarile aici? Sau ne prefacem ca s-au terminat, precum parcarea de la Titulescu sau banda lipsa pe Pipera?

 


Re: DISCUTII: Lucrarile de pe Bd. Aerogarii argos

Pe mine ma deranjeaza ca aici s-a promis cale de rulare separata (cu borduri inalte) pt tramvai si autobuze. A fost o gogoasha 'a la Oprescu. Bulevardul asta e un exemplu de "asa nu": zilnic linia de tramvai e ocupata de masini care depasesc coloana.
Mai tineti minte cum se promitea parcare park&ride? Cum se promitea ca linia lui 5 va fi rapida? Sictir total!

 


Re: DISCUTII: Lucrarile de pe Bd. Aerogarii ANTENA

Cititi postarile trecute. Terenul de la capatul lui 5 e in judecata la CEDO.
Ce se poate face? Se asteapta, asa e in democratie ...

 


Re: DISCUTII: Lucrarile de pe Bd. Aerogarii Nightwolf

Ce treaba are CEDO? De cand hotaraste CEDO ce se face intr-o anumita tara?? Mama ei de lege ... Ce treaba are penalul/comercialul/administrativul (contenciosul) cu Drepturile Omului?? Mama ei de biologie ...

 


Re: DISCUTII: Lucrarile de pe Bd. Aerogarii oache81

Intr-o tara cu un prim ministru penal si cu ministru de interne care le face curve pe sotiile capsunarilor (cred ca totusi sunt si doctori nu doar capsunari plecati din tara) e foarte bine ca se baga CEDO.Eu personal nu am incredere in jusitia romana.Iar daca terenul de la capatul lui 5 este al cuiva atunci sa faca capatul tramvaiului in alta parte si gata numai sa il faca undeva.Sa intoarca pe aeroport pe poarta de intrare la SIAB ca si asa nu mai zboara avioane pe Baneasa.

CEDO hotaraste ce se face in orice tara UE de cand tara respectiva intra in UE si atata timp cat sta in UE.
Poate ne dau afara ca nu vrem sa primim refugiatii si atunci n-o sa mai hotarasca CEDO nimic.

 


Re: DISCUTII: Lucrarile de pe Bd. Aerogarii TibiV

oache81 wrote:
Intr-o tara cu un prim ministru penal si cu ministru de interne care le face curve pe sotiile capsunarilor

Era un (fost) ministru al Transporturilor, care taman din cauza curvelor capsunare si-a pierdut job-ul, şi îl cheamă Ioan Rus....
Fără supărare oache81, dar dacă tot suntem pe un forum de profil.... :)

 


Re: DISCUTII: Lucrarile de pe Bd. Aerogarii shoppy

Daca ar fi interes s-ar declara proiectul de interes public si l-ar demola a doua zi, dupa care individul poate sa se judece si la CEDO si oriunde pe valoarea despagubiri, ca daca era dupa procesele la CEDO nu se mai demola nimic ca toti erau la CEDO.
Problema e ca nu se vrea, si pentru ce? Pentru un tramvai cu o succedere de 20min care sta blocat in trafic si pentru un P+R pe care nu-l foloseste nimeni.
Apropo, parcarea de la Pacii s-a inchis si e acum maidan, deci daca nici langa blocajul acela perpetuu denumit Militari fix langa statia de metrou nu se poate mentine un P+R, ce sa mai vorbim de Baneasa.

 


Re: DISCUTII: Lucrarile de pe Bd. Aerogarii TibiV

WTF ?!?!?!
Adica vrei sa zici ca nu a fost declarata lucrare de interes public ?!...

Basca e inca ceva ce nu inteleg...
Acolo nu se demoleaza nici o casa, acolo a fost capatul tramvaiului de cand s-a bagat in circulatie, prin '86 sau '87... (Din anii '80 am invatat si lucrat in zona timp de 20 de ani, si stiu bine zona si am fost clientul aproape zilnic al acelei linii de tramvai...)

Asa ca nu prea inteleg care e problema >
Pe ce anume se judeca la CEDO ?...

 


Re: DISCUTII: Lucrarile de pe Bd. Aerogarii survola

Trebuie să înțelegem că doctorul nu a insistat cu rezolvarea lucrării acestea din cauză că nu vroia sa aibă probleme cu DNA-ul   :lol:

 


Re: DISCUTII: Lucrarile de pe Bd. Aerogarii Nightwolf

oache81 wrote:
Intr-o tara cu un prim ministru penal si cu ministru de interne care le face curve pe sotiile capsunarilor (cred ca totusi sunt si doctori nu doar capsunari plecati din tara) e foarte bine ca se baga CEDO.Eu personal nu am incredere in jusitia romana.Iar daca terenul de la capatul lui 5 este al cuiva atunci sa faca capatul tramvaiului in alta parte si gata numai sa il faca undeva.Sa intoarca pe aeroport pe poarta de intrare la SIAB ca si asa nu mai zboara avioane pe Baneasa.

CEDO hotaraste ce se face in orice tara UE de cand tara respectiva intra in UE si atata timp cat sta in UE.
Poate ne dau afara ca nu vrem sa primim refugiatii si atunci n-o sa mai hotarasca CEDO nimic.



Eu zic sa stergi repede ultima aberatie si sa pui burta pe carte. Dar repede-repede ... eu ti-am mai zis ca ai niste derapaje legislative crase dar se pare ca iti place sa ma ignori si sa aberezi in continuare ...

Iti mai explic O SINGURA DATA si poate de data asta bagi la cap (si da, sunt nervos cand scriu lucrurile astea pt ca nu este normal ca eu si altii de aici sa ne perversitam intelingenta in a-ti raspunde si corecta tampeniile debitate) -- CEDO = Curtea Europeana a Drepturilor Omului. Drepturile Omului tin de CARTA DREPTURILOR OMULUI ( google fucking it!) Daca nu vrei sa citesti nu mai abera! CEDO NU hotarasta NIMIC. CEDO STABILESTE daca au fost sau nu incalcate articole DIN CONVENTIA DREPTURILOR OMULUI (CARTA). Esti atat de lacunar cu privire la aceste lucruri, pe care continui intr-un mod obositor sa le repeti pe aproape toate topicele, incat nici macar nu ai habar cum poate fi o tara exclusa din UE. Ce sa mai vorbim de cauze de salvgardare, ca deja zici ca te injur.

TE ROG FRUMOS! A mia oara! Fa-ne un serviciu SI NU MAI POSTA ABERATII! Ramai fidel ramurii specializarii tale. Toti, in Romania asta, ne pricepem la orice. Unii mai mult, altii mai putin. Tu faci, probabil, parte din categoria celor care se pricep la toate MULT. Ei bine, afla ca NU te pricepi. Asa ca, te rog, NU MAI POSTA!

Multumesc!

P.S. Daca nu ai incredere in justitia romana, pleaca din tara. De ce nu ai renuntat la cetatenie? Apropo, ministrul ALA de interne, nu era ministru de interne. Era ministrul transporturilor. Dar, din nou, ESTI PE LANGA SUBIECT! TOTAL! Habar nu ai ce se intampla in tara asta ...

 


Re: DISCUTII: Lucrarile de pe Bd. Aerogarii shoppy

Acolo vechea linie inconjura proprietatea individului, la modernizare au decis sa faca un terminal pe proprietatea individului si au desenat alt traseu pentru linie, traseu care se intersecteaza cu prorietatea, deci vechiul traseu a devenit parcare si noul traseu e facut pana in gardul individului, inteligent, nu?
Probabil ca primaria i-a propus individului o suma derizorie si el nu vrea, si normal, si se pare ca nici primaria nu prea vrea asa ca a ramas asa. Daca se declara de interes public e alt mecanism, trebuie sa chemi un evaluator, sa faci evaluiarea pe ultimi 2 ani si se plateste media intre cele 2, care medie nu poate sa mai fie o suma derizorie ca doar stie toata luema cat e terenul acolo.
Deci pana nu iese lumea in strada sau nu iese ales un primar care sa promita punctual ca rezolva si problema asta, totul e ok.

 


Re: DISCUTII: Lucrarile de pe Bd. Aerogarii TibiV

Acum am înţeles, mulțumesc.

Doamne, ce minţi "luminate" ...

 


Re: DISCUTII: Lucrarile de pe Bd. Aerogarii General_Katana

Păi in acest caz puteti muta titlul in sectiunea "proiecte prafuite si nerezolvabile decat la calendele grecesti"  :lol:

 


Re: DISCUTII: Lucrarile de pe Bd. Aerogarii Nightwolf

Nu prea putem pt ca in reabilitarea Bd. Aerogarii + pasaj suprateran Baneasa s-au bagat un PURCOI de bani pt a putea "rula" cateva tramvaie tip twins ... ar trebui sa raspunda penal, si deja raspund pt o anumita parte, cei care au semnat si contra-semnat ordinul de incepere al lucrarilor. Din pacate, totul e in van, banii nu ii recuperam.

Sa nu uitam ca acolo s-au platit niste studii de pre/fezabilitate... alti bani, alte distractii..

 


Go to page:  1  ... 10 11 12 13 14 15 16  ... 48
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Modernizare sistem rutier și linii de tramvai pe traseul liniei 5 (Aerogării - Sf. Gheorghe)  • 
Choose destination

Since our 2295 forum members have written 421843 posts in 5255 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use