Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Pasaj Pipera si largirea Sos. Pipera (INAUGURAT 30.04.2012)

 

Topic: Discutii dupa inaugurarea pasajului

307 posts, 75087 views
 
Go to page:  1  ... 15 16 17 18 19 20 21 22
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului survola

S-au terminat concediile (12 septembrie, ora 18.30):









Coada de la semafor aproape pana deasupra Caii Floreasca.
Priviti unde se intoarce peste linia continua acum, din cauza parapetelor  :lol:

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului survola

Ce observăm mai intâi în imaginea de mai jos?



a) un autovehicul pe contrasens care întoarce peste linie dublă continuă spre Calea Floreasca
b) Sos Pipera de trei benzi pe sens
c) Sky Tower aproape gata  :lol:

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului Nightwolf

A+B .. ca C nu se vede prea bine .... DOamne mare ti-e puterea ... ce idioti....

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului Tavi

Nightwolf wrote:
A+B .. ca C nu se vede prea bine .... DOamne mare ti-e puterea ... ce idioti....

Ce i-as mai trimite "la facultate" pe derbedeii astia ... Nightwolf, nu poti sa dai un zoom sa-l "incalti" pe meltean?

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului Nightwolf

Srry mate... eu incalt doar definitiv si cu sigiliu peste fermoar :D Not my job this one... in alta ordine de idei, fara aparatura omologata, ca doar asa zice la lege, si colegii sunt neputinciosi...

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului Tavi

Nightwolf wrote:
Srry mate... eu incalt doar definitiv si cu sigiliu peste fermoar :D Not my job this one... in alta ordine de idei, fara aparatura omologata, ca doar asa zice la lege, si colegii sunt neputinciosi...

Pai dacă o tine tot așa o sa-ți ajungă client cât de curând...

 


  • Mircea G
  • Posted:
  •  

Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului Mircea G

Tavi wrote:
Nightwolf wrote:
Srry mate... eu incalt doar definitiv si cu sigiliu peste fermoar :D Not my job this one... in alta ordine de idei, fara aparatura omologata, ca doar asa zice la lege, si colegii sunt neputinciosi...

Pai dacă o tine tot așa o sa-ți ajungă client cât de curând...

Problema nu este ca-i ajunge client , ci ca ajunge si alt nevinovat . In final , cine trebuie sa se sesizeze si sa " faca ceva " ????

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului Nightwolf

dati si voi un mail la bpr@b.politiaromana.ro sau intrati pe www.brigadarutiera.ro si vedeti ca e un formular de la contact ... va asigur ca veti primi si raspuns si chiar se va face ceva ...

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului Tavi

Confirm. Sistemul functioneaza.

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului codz

Poate nu stiti alta metoda de-ti sta mintea in loc, coboara de pe pod si cand vad ce coada este pana la interesctia cu Caranfil, merg cu spatele (!) pana la straduta de dupa benzinarie si intra pe acolo (am vazut cu ochii mei cum merg cu spatele, cu cel putin 20kmph, pe prima banda, chiar daca dinspre benzinarie vin alte masini pe a doua banda, pe langa piciorul podului)

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului Nightwolf

Romanu` e inventiv dom`ne :)))

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului ilie_v

Mircea G wrote:
Tavi wrote:
Nightwolf wrote:
Srry mate... eu incalt doar definitiv si cu sigiliu peste fermoar :D Not my job this one... in alta ordine de idei, fara aparatura omologata, ca doar asa zice la lege, si colegii sunt neputinciosi...

Pai dacă o tine tot așa o sa-ți ajungă client cât de curând...

Problema nu este ca-i ajunge client , ci ca ajunge si alt nevinovat . In final , cine trebuie sa se sesizeze si sa " faca ceva " ????


Aseara era un mic accident in lant (vreo 4 masini - cred, zdravan avariate).

Nu inteleg de ce:
1) nu au lasat intermitent dreapta catre Pipera
2) de pe Pipera-Tunari nu cauta o solutie pentru traficul care face stanga catre centrul orasului pentru ca dupa ora 17:30 este situatia prezentata in poze (o mare de masini cu soferi care circula pe contra-sens - pentru care nu mai exista reguli).
3) drapta intermitent pentru breteaua de merge pe langa pasaj catre Barbu Vacarescu care pana la finalizarea pasajului mergea foarte bine si nu au fost probleme....

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului Nightwolf

Nu a fost niciun accident in lant, a fost un cretin care a venit pe contra-sens, a intrat in 3 masini parcate si a fost proiectat in alta care circula regulamentar. Posibil drog sau bautura .... Am muncit de mi-au sarit capacele pt dobitoc ...

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului danutzu_2910

Continua cu succes "sportul national" descris mai sus.... (inainte sa inceapa parapetii se intra pe contrasens si se face stanga pe bretea....)
A facut cineva de aici vreo sesizare in acest sens?
De doua ori pe saptamana, dupaamiaza, trec prin zona, (Pipera -> Caranfil) si nu este zi in care sa nu fie vreo 2 - 3 "melteni" care sa nu practice sportu`... Nu conteaza ca e intuneric....
Am trecut si in seara cind a fost accidentul ala....

 


Go to page:  1  ... 15 16 17 18 19 20 21 22
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Pasaj Pipera si largirea Sos. Pipera (INAUGURAT 30.04.2012)  • 
Choose destination

Since our 2283 forum members have written 420943 posts in 5244 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use