Zona metropolitană BucureștiIstoria transportului în comun din București şi Ilfov

 

Topic: Hărți, pliante și traseele de transport în comun

172 posts, 78360 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 13
 
 

📖 Pagination options

Re: Harti ale retelei de transport in comun linia 69

Multumesc ! Este cea mai actualizata si complexa harta cu transportul in comun care exista. Felicitari si tine-o tot asa !  :)

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Harti ale retelei de transport in comun Dr2005

Am văzut şi eu 2 mici ,,lipsuri":
1) Nu apare staţia Valea Oltului pentru 122, 105, 268, 385 şi N122 şi nici staţia de coborâre pusă în dreptul ei;
2) Nu apare staţia ,,Râul Doamnei" a lui 385, sens centru, amplasată pe Prel. Ghencea, după intersecţia cu Str. Râul Doamnei (e de vreo 2 ani acolo).

 


Re: Harti ale retelei de transport in comun linia 69

Ar mai fi o neclaritate pe care am vazut-o, sper sa nu se supere pe mine ca nu e rea intentie, la linia 261 in zona Complex Comercial Baneasa. Parca nu merge pe DN 1 sau nu stiu eu. Daca gresesc imi cer scuze pentru observatie si plec capul rusinat  ;)

 


Re: Harti ale retelei de transport in comun bercenicity

Dr2005 wrote:
Am văzut şi eu 2 mici ,,lipsuri":
1) Nu apare staţia Valea Oltului pentru 122, 105, 268, 385 şi N122 şi nici staţia de coborâre pusă în dreptul ei;
2) Nu apare staţia ,,Râul Doamnei" a lui 385, sens centru, amplasată pe Prel. Ghencea, după intersecţia cu Str. Râul Doamnei (e de vreo 2 ani acolo).

Fix'd!

@linia 69: Din cate stiu traseul oficial e pe DN1. In trecut parca am vazut si eu pe 261 pe aleile din complex, dar de regula din cate stiu merge pe DN1.

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Harti ale retelei de transport in comun Dr2005

261 nu merge pe DN1 pentru că nu are cum să intre în Jandarmeriei. Merge pe strada paralelă cu şoseaua, pe care intră la Metro şi iese la Carrefour. Bine, dpdv al adresei, cred că breteaua aia tot Şos. Bucureşti - Ploieşti e considerată, că DN1 e de la ieşirea din Bucureşti încolo.

 


Re: Harti ale retelei de transport in comun Chev Celios

Dr2005 wrote:
261 nu merge pe DN1 pentru că nu are cum să intre în Jandarmeriei. Merge pe strada paralelă cu şoseaua, pe care intră la Metro şi iese la Carrefour. Bine, dpdv al adresei, cred că breteaua aia tot Şos. Bucureşti - Ploieşti e considerată, că DN1 e de la ieşirea din Bucureşti încolo.


Cum sa nu aiba cum ca doar e rond acolo. De fapt din strada aia din parcare ajunge la un rond supa care iese in DN1 face statie acolo si pe urma rondul de sub pasaj si intra pe jandarmeriei.

 


Re: Harti ale retelei de transport in comun Victor92

Reteaua liniilor preorasenesti in anul 2003. Ce frumos...arata .
2012-01-10 20.49.24.jpg (228.72 KB; downloaded 7662 times)

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Harti ale retelei de transport in comun Utilizator anonim

Arata frumos intr-adevar, dar cara toti broscarii si pietarii cu DACuri poluante si terminate de viata. Ar fi superba o retea de genul ala, cu blatism minim (ca 0 e cam imposibil) si autobuze decente.

 


Re: Harti ale retelei de transport in comun Victor92

Utilizator anonim wrote:
Arata frumos intr-adevar, dar cara toti broscarii si pietarii cu DACuri poluante si terminate de viata. Ar fi superba o retea de genul ala, cu blatism minim (ca 0 e cam imposibil) si autobuze decente.


Mai am cateva cu reataua de tramvaie, troleibuze, autobuze +cele expres si harta generala. O sa incerc sa le scanez/fotografiez zilele urmatoare si o sa le postez in acest topic.

 


Re: Harti ale retelei de transport in comun Axel

Liniile: 214,306,407,472 mi-au placut mult. :(

 


Re: Harti ale retelei de transport in comun Dominatrix

Si harta liniilor preorasenesti in aprilie 2006. Sursa: RATB.
RATB_2006.zip
RATB_2006.zip (1.23 MB; downloaded 507 times)

 


Re: Harti ale retelei de transport in comun nokia2110

Utilizator anonim wrote:
Arata frumos intr-adevar, dar cara toti broscarii si pietarii cu DACuri poluante si terminate de viata. Ar fi superba o retea de genul ala, cu blatism minim (ca 0 e cam imposibil) si autobuze decente.


Pe liniile preorăşeneşti din Nord erau şi "Ikarus" iar 449 era exclusiv cu "D.A.F."-uri  8-)

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Harti ale retelei de transport in comun Dr2005

Cât timp Floreasca a avut Dac-uri, acestea circulau şi pe liniile din nord (mai puţin 449, care era la Nordului). Dealtfel, Dac-urile (şi toate celelalte autobuze) de Floreasca erau foarte bine întreţinute, majoritatea având şoferi titulari (situaţie păstrată până la Citaro 2, fiind chiar cazuri de şoferi care, când plecau în concediu, puneau antifurt la volanul autobuzului), vehiculele defecte / proaste / fără titulari fiind împărţite către alte garaje când a început livrarea de DeSimoane.

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 13
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Istoria transportului în comun din București şi Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2265 forum members have written 419383 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use