Clubul modeliștilorModelism și ateliere de machetareTehnici şi materiale folosite la construcţia machetelor

 

Topic: Cele mai bune magazine pentru materiale

3 posts, 2721 views
Cele mai bune magazine pentru materiale wilhelm ciprian

Interesant cum pe la voi se gasesc materiale pt machete ma refer la autocolant de diferite culori si mai ales plexiglas la diferite dimensiuni.La mine in bv e jale de tot.
Iata "saitul" producatorului. Aici este si o poza cu o cutie de macheta in sectiunea exemple.
http://www.gutta.com/html/ro/produse/ma ... hobbyglas/

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Ikarus 415T #5229 (Noiembrie 2010) Utilizator anonim

wilhelm ciprian wrote:
Interesant cum pe la voi se gasesc materiale pt machete ma refer la autocolant de diferite culori si mai ales plexiglas la diferite dimensiuni.La mine in bv e jale de tot.


Plexiglas gasesti in Hornbach (nu stiu daca e in BV), autocolant in Bucuresti cel putin nu mai stiu niciun magazin, cel care era s-a mutat in Voluntari (ajungem si acolo nu e problema). Ma rog se mai gaseste autocolant in diverse, da e hartie igienica, pe o parte il lipesti si pe cealalta vine dupa tine sul  :evil: .

 


Re: Ikarus 415T #5229 (Noiembrie 2010) wilhelm ciprian

Stai ca in Bv este HORNBACH, uitaram de el ca e cam departe rau de tot de unde stau eu. O sa merg maine :D. Cu autocolantul am luat si eu teapa cu unul de culoare alb, l-am luat de la Dedeman, m-am grabit si nu am bagat de seama ca au de 2 feluri. Celalalt era D-C-FIX eu luaram o porcarie de China prin care trecea lumina.
Mersi mult, poate gasesc la Hornbach.

 


Home page  • 
Parent forum: Tehnici şi materiale folosite la construcţia machetelor  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420577 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use