Cele mai bune magazine pentru materiale

Tutoriale, tehnici, metode și materiale noi, de unde se pot achiziționa materiale pentru modelism

Cele mai bune magazine pentru materiale

Mesajde wilhelm ciprian » Lun, 15 Noi 2010, 00:02

Interesant cum pe la voi se gasesc materiale pt machete ma refer la autocolant de diferite culori si mai ales plexiglas la diferite dimensiuni.La mine in bv e jale de tot.
Iata "saitul" producatorului. Aici este si o poza cu o cutie de macheta in sectiunea exemple.
http://www.gutta.com/html/ro/produse/ma ... hobbyglas/
Ultima oară modificat de wilhelm ciprian pe Lun, 15 Noi 2010, 00:27, modificat 1 dată în total.
wilhelm ciprian

Re: Ikarus 415T #5229 (Noiembrie 2010)

Mesajde Marian Andrei » Lun, 15 Noi 2010, 00:15

wilhelm ciprian scrie:Interesant cum pe la voi se gasesc materiale pt machete ma refer la autocolant de diferite culori si mai ales plexiglas la diferite dimensiuni.La mine in bv e jale de tot.

Plexiglas gasesti in Hornbach (nu stiu daca e in BV), autocolant in Bucuresti cel putin nu mai stiu niciun magazin, cel care era s-a mutat in Voluntari (ajungem si acolo nu e problema). Ma rog se mai gaseste autocolant in diverse, da e hartie igienica, pe o parte il lipesti si pe cealalta vine dupa tine sul :evil: .
Marian Andrei
Fondator Forum

Re: Ikarus 415T #5229 (Noiembrie 2010)

Mesajde wilhelm ciprian » Lun, 15 Noi 2010, 00:35

Stai ca in Bv este HORNBACH, uitaram de el ca e cam departe rau de tot de unde stau eu. O sa merg maine :D. Cu autocolantul am luat si eu teapa cu unul de culoare alb, l-am luat de la Dedeman, m-am grabit si nu am bagat de seama ca au de 2 feluri. Celalalt era D-C-FIX eu luaram o porcarie de China prin care trecea lumina.
Mersi mult, poate gasesc la Hornbach.
wilhelm ciprian

Înapoi la Tehnici și materiale folosite la construcția machetelor