Zona metropolitană BucureștiPrezentarea rețelei de troleibuz din București

 

Topic: Calea Griviței - Bd. Bucureștii Noi

77 posts, 43144 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6
 
 

📖 Pagination options
Re: Reteaua de troleibuz de pe Calea Grivitei - Bucurestii N Costin

Am trimis o propunere catre PMB privind troleibuzele (in general) si am atins si subiectul cu 97 la Romana: viewtopic.php?f=11&t=4519#p295179

 


Re: Reteaua de troleibuz de pe Calea Grivitei - Bucurestii N mihai565

O aberație,stii cat ar incurca circulatia in zona? Te-ai gandit la cate conflicte de trafic? S-a mai sara si betele si atunci sa vezi blocaj in zonă,sunt deja multe trasee care intorc in rond(368,168) asa cum este acum este ok !

 


Re: Reteaua de troleibuz de pe Calea Grivitei - Bucurestii N Costin

Pai si STBul deserveste traficul (deci soferii) sau calatorii? Legaturi mai bune cu transportul public inseamna circulatie mai fluenta!

 


Re: Reteaua de troleibuz de pe Calea Grivitei - Bucurestii N ByOnu

mihai565 wrote:
O aberație, stii cat ar incurca circulatia in zona? Te-ai gandit la cate conflicte de trafic? S-a mai sara si betele si atunci sa vezi blocaj in zonă...


*Se scrie "SA sara", legat!

Doi la mana, transportul public NU incurca circulatia, niciodata! Este fix invers. Imi vine greu sa cred ca un troleibuz la 15 minute ar fi Armaghedonul Bucurestiului! :lol:

Deci, rational, capatul actual este OK pentru tine tocmai pentru ca n-ajunge la Romana? Fii sincer, spune-ne, ce trasee ti se mai par tie ca incurca circulatia? Le desfiintam, le scurtam pe la Soseaua de Centura si s-a rezolvat! ;)

Ma deranjeaza tonul pe care ai pus problema. Exista si "Cred ca nu ar fi o idee buna deoarece...", "Din punctul meu de vedere...". Orice altceva decat "O aberatie"! :roll:

 


Re: Reteaua de troleibuz de pe Calea Grivitei - Bucurestii N WAYNEN

O aberație,stii cat ar incurca circulatia in zona? Te-ai gandit la cate conflicte de trafic?S-a mai sara si betele si atunci sa vezi blocaj in zonă,sunt deja multe trasee care intorc in rond(368,168) asa cum este acum este ok !

Transportul în comun din București trebuie să ajute călătorii,nu să-i încurce.Pasagerii au nevoie de legături bune între mijloacele de transport.E nevoie să fie optimizate traseele STB,ca să fie mai atractiv și mai comod pentru călători.Iar linia 97 trebuie neapărat prelungită la ,,Piața Romană",ca să creeze legături mai bune cu alte linii de autobuz care circulă pe acolo.

 


Re: Reteaua de troleibuz de pe Calea Grivitei - Bucurestii N andrei11

Mihăiță mamă dragă, dacă mai spui odată bețe la trolee să știi că sunt și forumuri speciale pentru copii de grădiniță. Ne-am înțeles ? În rest au comentat destul colegii  mei ca să mai adaug și eu un comentariu în plus.

 


Re: Reteaua de troleibuz de pe Calea Grivitei - Bucurestii N PaulIP

"Multe linii care intorc la Romana", si tu enumeri fix 2. Enough said.

 


Re: Reteaua de troleibuz de pe Calea Grivitei - Bucurestii N Puss in Boots

Ca idee, 168 nu mergea pe Dacia? la fel 226. Doar 368 si 126 intorc in intersectie. Iar 126 e cam lipsa decat prezent. Si astea-s autobuze, deci nu vad cu ce incurca.

 


Re: Reteaua de troleibuz de pe Calea Grivitei - Bucurestii N Victor92

168 si 226 merg pe Dacia.

126 si 368 pe George Enescu - Episcopiei - Stirbei Voda - Luterana.

 


Re: Reteaua de troleibuz de pe Calea Grivitei - Bucurestii N Puss in Boots

Deci practic 1 singur traseu "ca lumea" de autobuz intoarce in Romana. Si 126 cand apare. Nicio mare scofala sa intorci troleele acolo, mai ales ca ai fire deja peste tot mai lipseste sa lege ce lipseste (sincer ma si mir ca nu au pus deja bucla mai demult in scop de "la nevoi si la durere").

 


Re: Reteaua de troleibuz de pe Calea Grivitei - Bucurestii N mihai565

Să vedem o imagine de sus !
romana.jpg (768.19 KB; downloaded 4926 times)

 


Re: Reteaua de troleibuz de pe Calea Grivitei - Bucurestii N andrei11

Așa, și ? La ce să mă uit ?

 


Re: Reteaua de troleibuz de pe Calea Grivitei - Bucurestii N sethsteeman

Probabil a vrut sa iti arate ca  rondul nu este solicitat de prea multe autobuze . ;)

 


Re: Reteaua de troleibuz de pe Calea Grivitei - Bucurestii N Puss in Boots

Nu cred ca ala era scopul. Probabil sa ne imaginam cu totii cu o poza in fata cum s-ar face legatura. Si mai bine ca e poza dintr-o perioada mai libera, e ca si cu o camera goala, iti dai seama mai simplu cum sa o umpli. Se stie ce autobuze trec pe acolo (destule + cele doua trolee) si cam care e gradul de "incarcare". Plus ca rondul complet il face doar 368 (si 126 cand apare :P ).

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Prezentarea rețelei de troleibuz din București  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420650 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use