Zona metropolitană BucureștiPrezentarea rețelei de tramvai din București

 

Topic: Șos. Colentina - Calea Moșilor - Sf. Gheorghe (Linia 21)

463 posts, 156062 views
 
Go to page:  1  ... 16 17 18 19 20 21 22  ... 34
 
 

📖 Pagination options
  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Sos. Colentina - Calea Mosilor - Sf. Gheorghe (Linia 21) Utilizator anonim

Este 605 pentru Sf. Vineri, si tocmai bine ca ala nu se blocheaza din cauza masinilor parcate. Si 5 inteleg ca va ramane tot pe traseul spre Sf. Vineri dupa repunerea in circulatie.

 


Re: Sos. Colentina - Calea Mosilor - Sf. Gheorghe (Linia 21) punmeister

Puss in Boots wrote:
E bine pt 21, si sunt de acord cu cei care sustin 16 la sf.Vineri. Ca la orice decizie romaneasca, parte buna, parte nu prea buna (sau de-a dreptul proasta).

16 mai devreme sau mai tarziu o sa fie suspendat pentru modernizarea liniei dintre Dacia si Paleologu, asta pentru ca acolo in caz de urgenta o sa circule 21 deviata, candidata pentru tramvaie noi.

 


Re: Sos. Colentina - Calea Mosilor - Sf. Gheorghe (Linia 21) Andrei98

Mutarea lui 21 la Sf. Vineri era o idee buna daca capatul de acolo avea o capacitate mai mare. Capatul de la Sf. Gheorghe putea fi folosit pentru o linie turistica pe care care sa circule tramvaiele de muzeu.

 


Re: Sos. Colentina - Calea Mosilor - Sf. Gheorghe (Linia 21) WAYNEN

Liniile 16 și 21 trebuie să întoarcă la ,,Sfânta Vineri".Acel terminal are mai multe legături cu alte linii de transport în comun și e situat mai aproape de metrou.Am fost de două ori cu linia 21 până-n Colentina de la ,,Sfânta Vineri" și era destul de aglomerat.Pentru ca liniile de tramvai din estul capitalei să fie mai utile,aș desființa linia 40 și aș redirecționa pe 36 până la ,,Complex Comercial Titan".Prin aceste modificări s-ar mai elibera și terminalul ,,Sfânta Vineri",în care liniile 16 și 21 să aibă stația de sosire pe linia din margine,iar liniile 14,55 și 56 să aibă stația de sosire pe linia dinspre stradă.

 


Re: Sos. Colentina - Calea Mosilor - Sf. Gheorghe (Linia 21) TibiV

WAYNEN wrote:
Liniile 16 și 21 trebuie să întoarcă la ,,Sfânta Vineri".Acel terminal are mai multe legături cu alte linii de transport în comun și e situat mai aproape de metrou.

Ca să poată întoarce la Sf.Vineri ar trebui să și poată ajunge acolo...

Stimate coleg, sunt trei variante:
1. Nu locuiești în București (puţin probabil...)
2. Nu ai "luat la pas" zona în discuţie (foarte probabil)
3. Nu ai citit postările de pe forum dedicate blocajelor aproape zilnice care au apărut după mutarea liniilor 21 și 16 la Sf.Vineri (asta este o certitudine...)

 


Re: Sos. Colentina - Calea Mosilor - Sf. Gheorghe (Linia 21) WAYNEN

Varianta 3 cu siguranță.Dar eu mi-am exprimat părerea pentru că mă gândesc și la mobilitatea populației.În București omul trebuie să aibă legături de transport bune și să schimbe cât mai puține mijloace de transport posibil ca să ajungă la destinație.

 


Re: Sos. Colentina - Calea Mosilor - Sf. Gheorghe (Linia 21) andrei11

Da, trebuie să aibă legături bune, dar dacă 21 stă juma de oră să poată ajunge / ieși din terminal ( la orele critice ) asta nu mai înseamnă legături bune. Plus unele mașini care mai parchează aiurea și vine platforma după două ore...
Deocamdată Colentina are legătură cu metroul prin stația Obor, mă îndoiesc că vine cineva din Colentina să ia metroul din Piața Unirii.
Iar capătul  de la Sf. Gheorghe o să rămâi surprins, dar e destul de aproape de stația de metrou Universitate.
Pentru M 1 categoric legătura Colentinei este prin stația Obor, nu prin altă parte.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Sos. Colentina - Calea Mosilor - Sf. Gheorghe (Linia 21) Utilizator anonim

Live :)

LRM_EXPORT_108299292709343_20181020_101329259.jpeg (1.77 MB; downloaded 3090 times)

 


Re: Sos. Colentina - Calea Mosilor - Sf. Gheorghe (Linia 21) WAYNEN

andrei11 wrote:
Da, trebuie să aibă legături bune, dar dacă 21 stă juma de oră să poată ajunge / ieși din terminal ( la orele critice ) asta nu mai înseamnă legături bune.

Eu cunosc Bucureștiul foarte bine și știu că stația de metrou ,,Universitate" se află aproape de terminalul ,,Sfântul Gheorghe".Dar pentru un om care stă în Militari sau în Berceni e mai bine ca liniile 16 și 21 să aibă capătul la ,,Sfânta Vineri".Sunt de acord ca aceste linii de tramvai să revină în vechiul terminal,numai dacă s-ar prelungi linia 61 sau 336 spre est,ca să creeaze o legătură bună cu liniile 16 și 21(asta dacă acel om locuiește în Militari).

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Sos. Colentina - Calea Mosilor - Sf. Gheorghe (Linia 21) GPS

Pentru cei din Berceni e mai bine sa ajungă la Sfântul Gheorghe.

 


Re: Sos. Colentina - Calea Mosilor - Sf. Gheorghe (Linia 21) punmeister

Utilizator anonim wrote:
Live :)


Mai bine veneau cu noul 350 in vizita la Sf. Gheorghe :lol:

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Sos. Colentina - Calea Mosilor - Sf. Gheorghe (Linia 21) Utilizator anonim

Si 242, in vreo 2 saptamani. :)

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Sos. Colentina - Calea Mosilor - Sf. Gheorghe (Linia 21) Utilizator anonim

Alte imagini din zona...

20181020_100722.JPG (163.46 KB; downloaded 3043 times)


20181020_100740.JPG (182.08 KB; downloaded 3042 times)


20181020_100842.JPG (179.17 KB; downloaded 3050 times)


20181020_100941.JPG (184.84 KB; downloaded 3043 times)


20181020_101345.JPG (185.15 KB; downloaded 3042 times)

 


Re: Sos. Colentina - Calea Mosilor - Sf. Gheorghe (Linia 21) ByOnu

Deci nimic pentru a se asigura ca masinile nu vor mai intra in terminal. Naaaais! Progres!

Pur si simplu parcarea de la Transilvania din fata nu are sens. Nu poti ajunge la ea fara a trece prin terminal. Acolo trebuie puse macar niste bariere chiar la intrarea si iesirea dinspre Mosilor.

 


Go to page:  1  ... 16 17 18 19 20 21 22  ... 34
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Prezentarea rețelei de tramvai din București  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421190 posts in 5246 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use