Zona metropolitană BucureștiPrezentarea rețelei de tramvai din București

 

Topic: Șos. Colentina - Calea Moșilor - Sf. Gheorghe (Linia 21)

455 posts, 154512 views
 
Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8  ... 33
 
 

📖 Pagination options
Re: Sos. Colentina - Calea Mosilor - Sf. Gheorghe (Linia 21) shoppy

Pai da si tu un raspuns ca a trecut si iulie, nu doar iunie.

 


Re: Sos. Colentina - Calea Mosilor - Sf. Gheorghe (Linia 21) Puss in Boots

Vad ca pe net se vorbeste ca lucrarile incep cel mai probabil anul viitor, asa ca... joc de glezne. Si da, ca sa facem ceva tre sa punem cat mai multe oprelisti, mai bine am face toate liniile ca 41, sistem CF. Sa nu poata masinile sa o ia pe acolo  :D

 


Re: Sos. Colentina - Calea Mosilor - Sf. Gheorghe (Linia 21) punmeister

CF sau greentrack cum e pe Rebreanu sau Pantelimon.

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Sos. Colentina - Calea Mosilor - Sf. Gheorghe (Linia 21) GPS

Sa schimbe ei OR-ul și după sa facă MU pe linia 21...

 


Re: Sos. Colentina - Calea Mosilor - Sf. Gheorghe (Linia 21) drbm

Păi mai există OR pe Colentina?? Nu a fost modernizată linia?!

 


Re: Sos. Colentina - Calea Mosilor - Sf. Gheorghe (Linia 21) Costin

Cred ca GPS se refera la resturile de OR de prin oras - adica sa scapam complet de linia proasta din Bucuresti si apoi sa reconstruim o linie buna (Colentina) - ceea ce e corect.

 


Re: Sos. Colentina - Calea Mosilor - Sf. Gheorghe (Linia 21) ByOnu

O clarificare inutila as avea de adaugat: este prematur sa vorbim despre inlocuirea liniei lui 21. Cateva decenii nu vad sa se atinga de ea in afara de reparatii.

In acelasi timp eu unul as pastra capetele (intrarile intre garduri pe linie sa ma explic, prin intersectii), precum si asfaltul de pe linii pentru ca acestea sa fie utilizate de serviciile de urgenta.

Nu imi imaginez sa se intre pe linie intre garduri la bizoneala, cel mai mult se circula pe linie atunci cand "depasesc" folosind linia ca o banda suplimentara.

Montatul gardurilor intr-un loc si schimbatul liniilor OR nu se exclud reciproc.

In fine, pana la anul salivam... :lol:

 


Re: Sos. Colentina - Calea Mosilor - Sf. Gheorghe (Linia 21) Puss in Boots

Doar CF se preteaza, ca sa fie mai dificil mersul cu masina in caz ca se baga vreun dement.

 


Re: Sos. Colentina - Calea Mosilor - Sf. Gheorghe (Linia 21) WT_fan06

La cat de importanta (si aglomerata) este axa tranzitata de 21, mi se pare absolut necesar sa ramana asfaltate sinele a.i. sa poata fi folosite si de masini de urgenta si de ce nu si de autobuze/troleibuze?  :idea:

 



Re: Sos. Colentina - Calea Mosilor - Sf. Gheorghe (Linia 21) andrei11

Știe cineva câte tramvaie au fost azi pe la ora 15,00 ? Veneau prea des, parcă se stricase țeava de turat tramvaie...Sau a fost un <<dop>> ceva, pe undeva ?

 


Re: Sos. Colentina - Calea Mosilor - Sf. Gheorghe (Linia 21) ByOnu

ByOnu wrote:
In alta ordine de idei, remarcati ca s-a instaurat -cred- limita de viteza la intrarea in curba unde a deraiat 149. Pe langa asta au venit cei de la linii noaptea urmatoare si au cam facut-o praf. Sunt curios daca zona in care au intervenit isi va reveni natural prin frecare. Si daca da, in cat timp.


Situatia s-a agravat in curba Mosilor cu str. Armeneasca. Lucrarea de mantuiala facuta de sectia linii a distrus IMO iremediabil liniile din curba. Avem acum goluri de 2cm in sina curenta pe exterior. Foarte probabil ne asteapta o noua deraiere aici.



























 


Re: Sos. Colentina - Calea Mosilor - Sf. Gheorghe (Linia 21) Puss in Boots

Ai facut sesizare la RATB?

 


Re: Sos. Colentina - Calea Mosilor - Sf. Gheorghe (Linia 21) shoppy

De parca nu fac mecanicii care circula pe ea, sau daca mecanicii fac degeaba, noi asisderea.

 


Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8  ... 33
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Prezentarea rețelei de tramvai din București  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420770 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use