Zona metropolitană BucureștiPrezentarea rețelei de tramvai din București

 

Topic: Șos. Colentina - Calea Moșilor - Sf. Gheorghe (Linia 21)

451 posts, 153315 views
 
Go to page:  1  ... 11 12 13 14 15 16 17  ... 33
 
 

📖 Pagination options
Re: Sos. Colentina - Calea Mosilor - Sf. Gheorghe (Linia 21) andrei11

ByOnu wrote:
...si sunt prinse in toate cele 3 suruburi...

Eu numărasem 4 pe suport, în sfârșit...

 


Re: Sos. Colentina - Calea Mosilor - Sf. Gheorghe (Linia 21) Puss in Boots

survola wrote:
Amenzi! Amenzi! Amenzi!
Era unul pe un alt forum (si altul pe aici) care propovaduia auto-educarea populatiei in astfel de cazuri, cu alte cuvinte sa asteptam sa isi dea seama singuri ca gresesc. Un fel de mea culpa.  :lol:  :lol:

ps. nu mai stiu si nu mai gasesc acum, dar pentru restul de tronsoane unde s-ar preta solutia asta sunt doar vorbe nu? Am vazut si eu in wknd un 21 pe "noua organizare" dar mi s-a parut ca se misca foarte incet.....desi n-avea motive (vreun semafor in imediata apropiere etc.).

 


Re: Sos. Colentina - Calea Mosilor - Sf. Gheorghe (Linia 21) survola

https://www.hotnews.ro/stiri-administratie_locala-22185248-angajat-primariei-capitalei-fost-surprins-cand-mergea-masina-linia-unica-dedicata-tramvaiului-21-primaria-anunta-fost-concediat.htm
O masina ce apartine Primariei Capitalei a fost surpinsa circuland pe linia unica facuta recent de institutie pentru tramvaiul 21, pe Soseaua Colentina. Imaginea a fost postata de un cetatean pe Facebook si a stranit un val de nemultumire. Intr-un comunicat de presa, primaria Capitalei anunta ca l-a concediat pe angajatul care folosea masina.

 


Re: Sos. Colentina - Calea Mosilor - Sf. Gheorghe (Linia 21) Puss in Boots

Permite-mi sa ma indoiesc  :roll: Sau era vreun p*tzoi fara "spate".

 



Re: Sos. Colentina - Calea Mosilor - Sf. Gheorghe (Linia 21) ByOnu

Intrucat imaginile propagate in mediul online sunt insotite de un mesaj fals, tendentios, care aduce grave prejudicii de imagine Primarului General, Gabriela Firea, Edilul Sef isi rezerva dreptul de a-i actiona in judecata pe autorii acestor mesaje denigratoare.


Frumos. Sa-l dea in judecata si pe cel care a fotografiat si pe toti cei din tramvai care au asistat pasivi la comiterea acestui abuz. Va dati seama ca soferul ori a dus, ori ducea, un PMBist cu spate care ii dadea ordine. :roll:

 


Re: Sos. Colentina - Calea Mosilor - Sf. Gheorghe (Linia 21) ac2dor

In imagini se vede starea in care sunt astazi multe dintre elementele reflectorizante. O  buna parte din ele sunt deja cazute.
P_20171220_080635.jpg (214.7 KB; downloaded 3770 times)
P_20171220_080545.jpg (192.34 KB; downloaded 3770 times)

 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Sos. Colentina - Calea Mosilor - Sf. Gheorghe (Linia 21) Tom

Discuție astăzi pe stație între taximetriști:
- "Unde ești, colegu'?"
- "Sunt blocat pe Colentina."
- "Cum e pe acolo, mai e gardul ala pe linia de tramvai?"
- "Mai e, dar începe să cadă câte o bucată, căte o bucată..."  :twisted:  :twisted:

 


Re: Sos. Colentina - Calea Mosilor - Sf. Gheorghe (Linia 21) Nicu24

Se vede foarte clar că șoferilor nu le convine ingradirea liniei 21 cu garduri si astfel nu mai pot pătrunde pe linia de tramvai ,foarte bine si sper sa se faca si cu linia 1 la fel .

 


Re: Sos. Colentina - Calea Mosilor - Sf. Gheorghe (Linia 21) punmeister

Pai dupa 21 urmeaza 1 si 10.

 


Re: Sos. Colentina - Calea Mosilor - Sf. Gheorghe (Linia 21) andrei11

Și azi s-a circulat pe linia de tramvai. Au început să se prindă băieții că nu-i urmărește nimeni.

 


Re: Sos. Colentina - Calea Mosilor - Sf. Gheorghe (Linia 21) survola

survola wrote:
Amenzi! Amenzi! Amenzi!
 :twisted:

 


Re: Sos. Colentina - Calea Mosilor - Sf. Gheorghe (Linia 21) TibiV

Spunea cineva pe alt topic ca au inceput sa rugineasca.
Corect.

Uite cum arata gardurile astazi, 23 ianuarie, dupa nici 3 luni de la la montare...




























Puteti face o comparatie cu felul in care aratau in urma cu doar o luna, pe 17 decembrie: https://forum.metrouusor.com/viewtopic.php?f=17&t=812&start=175#p261900

Pozele full-size de astazi sunt aici:  https://imgur.com/a/p8Rc5

 


Re: Sos. Colentina - Calea Mosilor - Sf. Gheorghe (Linia 21) ByOnu

Banuiesc ca or fi negalvanizate, iar stratul de vopsea nu pare destul de dens. Nici vopseaua nu a fost lucioasa. Eu zic sa le mai lasam pana prin Martie sa treaca si zapezile si sa apara (din pacate) niste zone ruginite mai proeminente iar apoi sa trimitem o sesizare catre PMB pentru utilizarea garantiei.

Sa stiti in schimb ca gardurile montate pe bd. I.C. Bratianu acum peste doi ani, identice cu acestea dar vopsite cu o vopsea lucioasa si densa, se prezinta impecabil. Si acelea au suferit aceleasi conditii, stand inzapezite si stropite constant la fiecare ploaie.

 


Go to page:  1  ... 11 12 13 14 15 16 17  ... 33
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Prezentarea rețelei de tramvai din București  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420646 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use