Zona metropolitană BucureștiPrezentarea rețelei de tramvai din București

 

Topic: Discuții generale despre rețeaua de tramvaie a STB

765 posts, 266595 views
 
Go to page:  1  ... 21 22 23 24 25 26 27  ... 55
 
 

📖 Pagination options
  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Discuții generale despre rețeaua de tramvaie a RATB / ST V2A

S-a stricat macazul. Acum am trecut cu #334 în 19, semaforul macazului este stins iar vatmanul l-a schimbat manual.

 


Re: Discuții generale despre rețeaua de tramvaie a RATB / ST punmeister

Poate cand incepe nebunia cu tramvaiele noi o sa repare pe bune macazele.

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Discuții generale despre rețeaua de tramvaie a RATB / ST V2A

Acum merge macazul de separare a lui 19 de 10+34 (Mihai Bravu/Vitan), dar nu mai merge cel de separare a lui 19 de 1+34 (Dristor)...

 


Re: Discuții generale despre rețeaua de tramvaie a RATB / ST Goldmund

Nu ar fi normal ca toate macazurile din Bucuresti sa fie automate("reactivate") inainte de a se aduce tramvaiele Siemens Imperio prin Capitala?! - zic si eu o firma pe care o cunosc, poate fi oricare firma care produce tramvaie...
Toate tramvaiele pe care le are capitala, "noi, modernizate, ajustate" sunt o clasa inferioara(in unele cazuri o catastrofa!) oricaror tramvaie noi pe care le vedem din Polonia pana in Portugalia.

 


Re: Discuții generale despre rețeaua de tramvaie a RATB / ST andrei11

N-am înțeles care-i legătura între viitoarele tramvaie și automatizarea macazelor ?

 


Re: Discuții generale despre rețeaua de tramvaie a RATB / ST Puss in Boots

Goldmund stii tu ca vin Imperio?

 


Re: Discuții generale despre rețeaua de tramvaie a RATB / ST Goldmund

andrei11, nu stiu ce sa raspund la intrebarea ta: ma tem ca "normal" inseamna ca macazurile sa faca "figuri", ca vatmanul sa le miste manual, dar asta nu am vazut de cand sunt in alte parti(de la inceputul anilor '80)

Puss in Boots am specificat mai inainte ca am ales firma Siemens si modelul Imperio pt. ca prin 2011 era posibil ca orasul Bucuresti sa cumpere exact aceasta gama de tramvaie din Arad...Si am mai scris ca pot fi alte firme care produc tramvaie(exista o firma din Polonia cu know-how din vest care produce un tramvai lung, modern, super evoluat, cu reglare automata a temperaturii - peste acel "demodat" aer conditionat! -si luminozitatii interioare, scaunul care se muleaza pe corp, etc. v. te rog noile modele din Leipzig, Chemnitz  )

 


Re: Discuții generale despre rețeaua de tramvaie a RATB / ST andrei11

Macazele automate din anii '970 erau mult mai fiabile ca cele de astăzi. Cele de astăzi sunt o glumă proastă...

 


Re: Discuții generale despre rețeaua de tramvaie a RATB / ST WT_fan06

Poate erau mai fiabile pentru că atunci chiar se efectua mentenanța?  :|
Nu putem vorbi despre ceva fiabil sau nefiabil când noi nu îl întreținem...

 


Re: Discuții generale despre rețeaua de tramvaie a RATB / ST andrei11

Se făcea sigur, știu informația din surse interne și din realitatea de pe teren !

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discuții generale despre rețeaua de tramvaie a RATB / ST Utilizator anonim

Se mai achizitioneaza 680 de stalpi flexibili pentru delimitarea liniilor de tramvai, sa vedem unde vor fi instalati, posibil in continuarea celor deja montati pe linia 41 intre Presei si Agronomie.

 


Re: Discuții generale despre rețeaua de tramvaie a RATB / ST Costin

Ca se vorbea mai demult despre cum face STB mentenanta caii de rulare a tramvaielor (burar, vibrat, polizat etc): primim de la un "fan" pe facebook urmatoarea filmare cu un mini-polizor: https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5486211524

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discuții generale despre rețeaua de tramvaie a RATB / ST Utilizator anonim

Este noul polizor al STB achizitionat in vara. A lucrat liniile 1 si 10 in ultimele 2 luni.

http://mobilitate.eu/ratb-utilaj-polizare-tramvai/

 


Re: Discuții generale despre rețeaua de tramvaie a RATB / ST punmeister

Sa speram ca isi va face datoria :bere:

 


Go to page:  1  ... 21 22 23 24 25 26 27  ... 55
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Prezentarea rețelei de tramvai din București  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420657 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use