Zona metropolitană BucureștiPrezentarea rețelei de tramvai din București

 

Topic: Linia 41 - Metrou Ușor - Piața Presei - Crângași - Ghencea

1826 posts, 506150 views
 
Go to page:  1  ... 64 65 66 67 68 69 70  ... 131
 
 

📖 Pagination options
  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Linia 41 - Metrou Ușor - Piața Presei - Crângași - Ghenc Utilizator anonim

641 ramane probabil pana la finalul paletei, dar nu se stie, azi la pranz deja se lua in calcul o reducere de autobuze si desfiintarea lui 642/3 avand in vedere ca 41 circula aproape normal si e posibil sa ajunga la 34 de ture pana la finalul saptamanii.

 


Re: Linia 41 - Metrou Ușor - Piața Presei - Crângași - Ghenc aztec

Se lucreaza la Crangasi, la lumina stalpilor si farurilor..
Cu toate ca merge 41..inca are succes 642. Numar identic (8) de calatori la ora 22.30 in autobuz cat si tramvai..
Identic si timpul...am mers in paralel Crangasi-Tricodava
PhotoPictureResizer_190902_223757590_crop_3388x1703.jpg (855.36 KB; downloaded 1881 times)

 


Re: Linia 41 - Metrou Ușor - Piața Presei - Crângași - Ghenc Victor92

La ora 20:40, era peronul plin la Crangasi - sens Drumul Taberei. Oamenii abia aveau loc pe locul improvizat.

Calatorii vazand ca nu vine tramvaiul, s-au dus la autobuze (641/42) ...

 


Re: Linia 41 - Metrou Ușor - Piața Presei - Crângași - Ghenc andrei11

Și în cât timp a venit tramvaiul ?

 



Re: Linia 41 - Metrou Ușor - Piața Presei - Crângași - Ghenc andrei11

Nu e în regulă, dar nu e catastrofal. Probabil că la ora aia au venit două sau trei din cauza Grantului.

 


Re: Linia 41 - Metrou Ușor - Piața Presei - Crângași - Ghenc Victor92

Chiar discutam de dimineata cu o vecina de-a mea care ieri a luat 41 si mi-a spus ca e dezastru cu paleta.

Prefera un autobuz ca iesire din cartier pana la 10 si de acolo spre Centru.

 


Re: Linia 41 - Metrou Ușor - Piața Presei - Crângași - Ghenc Gabi23

Se circula foarte bine la ora respectivă, eu am călătorit și de la Piața Presei la Crângași, am făcut 12 minute cu tot cu paleta de pe Grant cu #252. Cu 641 făceam 40-45 minute. În cele 2 luni mai eficient decât 641, era să mergi cu 105 sau 42+troleibuz + pe jos în Crângași  :lol:

 


Re: Linia 41 - Metrou Ușor - Piața Presei - Crângași - Ghenc andrei11

Victor92, cu suzele de rigoare, dar eu am trăit cu paleta ( manuală ! ) foarte mult timp. Exagerezi la greu ! Să înțeleg că după ce se rezolvă problema de la Grant ai vrea să fie menținute și traseele 641 și 642 ?

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Linia 41 - Metrou Ușor - Piața Presei - Crângași - Ghenc Utilizator anonim

Alea ca merg autobuzele mai bine ca 41 sunt balarii, doar in weekend cand e trafic lejer pot scoate timpi asemanatori, ca in rest total fail, ma uitam si dimineata, 643 cu 0-5 calatori, din care 4 probabil nici nu stiau unde merge, 641 5-15 calatori, 642 la fel, calatori care sunt in special in zona unde se suprapune cu alte trasee de genul autobuzelor din Drumul Taberei si 178. Am si luat cateva profile foto cu tramvaiele si autobuzele, le vedem mai tarziu.  :twisted:  Si aer conditionat ai doar in Kenturi si in Euro 4, iar in E4 nici nu merge in toate, ca sa nu mai zic ca de la reducerea parcului sunt destule E3uri pe cele 3 trasee.

Iar 41 merge foarte bine, ba chiar vorbeam cu mai multi vatmani ca la paleta se regleaza linia si se merge chiar mai fluent ca in mod normal, nu te mai trezesti ca stai in coloana de vagoane, trec cam 1-2 care au liber in fata, nu se mai aduna cate 3-4 vagoane la semafor la Plaza unde de regula trece un singur vagon.

Evident, disconfortul e dat maxim de gainaria de lucrare de la Crangasi...

 


Re: Linia 41 - Metrou Ușor - Piața Presei - Crângași - Ghenc bercenicity

De-ar fi avut tramvaie (...care sa nu ia foc...) capabile MU si peroane de 54m ar fi fost reglata tot timpul.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Linia 41 - Metrou Ușor - Piața Presei - Crângași - Ghenc Utilizator anonim

Vor fi si din alea, dar toata lumea viseaza licitatii anulate  :popa:

 


Re: Linia 41 - Metrou Ușor - Piața Presei - Crângași - Ghenc cris_m

Prefer o licitatie anulata decat o lucrare/produs de mantuiala...
Oricat ati spune, tot ce se intampla din iunie incoace in Drumul Taberei este o improvizatie si o carpeala sinistra ce denota competenta maxima a autoritatilor.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Linia 41 - Metrou Ușor - Piața Presei - Crângași - Ghenc Utilizator anonim

Azi s-a plimbat si duamna primar cu 41  :lol:

Pana la vesti, lucrarea de la Crangasi, pe aceasta cale din nou solicit celor implicati sa grabeasca lucrarea si sa lucreze inclusiv ziua, cei de la semafoare si strazi lucrau in zona.

Pana acum se respecta proiectul anuntat, borduri din granit si statii care sa permita gararea si gabaritul tramvaielor de 36 de metri.

20190903_093610.jpg (163.76 KB; downloaded 2498 times)


20190903_093659.jpg (201.13 KB; downloaded 2498 times)


20190903_094116.jpg (160.85 KB; downloaded 2499 times)

 


Go to page:  1  ... 64 65 66 67 68 69 70  ... 131
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Prezentarea rețelei de tramvai din București  • 
Choose destination

Since our 2284 forum members have written 420985 posts in 5244 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use