Zona metropolitană BucureștiPrezentarea rețelei de tramvai din București

 

Topic: Linia 41 - Metrou Ușor - Piața Presei - Crângași - Ghencea

1826 posts, 505524 views
 
Go to page:  1  ... 53 54 55 56 57 58 59  ... 131
 
 

📖 Pagination options
  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Linia 41 - Metrou Ușor - Piața Presei - Crângași - Ghenc Utilizator anonim

Acolo se va circula normal, si cand va fi facuta devierea probabil vor inchide linia un weekend sa conecteze linia. Oricum va trebui sa aiba o forma finala pana vara viitoare ca inteleg ca au in plan un proiect ca 41 sa fie linia oficiala a meciurilor din campionatul din 2020, conectand 3 stadioane noi. Nu stiu inca in ce consta asta...

 


Re: Linia 41 - Metrou Ușor - Piața Presei - Crângași - Ghenc Puss in Boots

Asta cu 41 linia oficiala a EURO 2020 nu o stiam.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Linia 41 - Metrou Ușor - Piața Presei - Crângași - Ghenc Utilizator anonim

Nici eu, vedem ce va fi concret.

 


Re: Linia 41 - Metrou Ușor - Piața Presei - Crângași - Ghenc Nenea_titi

Pe stadionul Rapid nu știu ce se întâmplă, dar până în 2020 gata nu e sigur. La fel și Ghencea. De Tineretului nu mai știu nimic.
Probabil linie oficială înseamnă că va avea tramvaie noi... Dar astea fiind : Fie CH-PPC, fie vor băga BLF așa de imagine (sau mai știm, construiesc pe repede înainte câteva BLF) sau poate chiar vor veni tramvaie noi moderne (slabe șanse, atâta timp cât nici refugiile nu sunt gata, dar poate bagă d-alea de 18 m. Nu știu, STB e plin de surprize.

 


Re: Linia 41 - Metrou Ușor - Piața Presei - Crângași - Ghenc shoppy

Si stadionul de rugbi de la Casin s-a demolat, probabil acela este al 3-lea.

 


Re: Linia 41 - Metrou Ușor - Piața Presei - Crângași - Ghenc PTMZ

Nenea_titi wrote:
Probabil linie oficială înseamnă că va avea tramvaie noi... Dar astea fiind : Fie CH-PPC, fie vor băga BLF așa de imagine (sau mai știm, construiesc pe repede înainte câteva BLF) sau poate chiar vor veni tramvaie noi moderne (slabe șanse, atâta timp cât nici refugiile nu sunt gata, dar poate bagă d-alea de 18 m. Nu știu, STB e plin de surprize.

@Nenea_Titi, văd că tu tot insiști cu niște inepții, anume tramvaie noi de 18m în 2020! Îți mai spun o dată pentru totdeauna, aceste tramvaie de care zici tu NU vor veni în viitorul apropiat. Sunt vise momentan. Pa și pusi! Colegul @Utilizator anonim ne-a anunțat că nu se va lansa licitația până la finalul anului. Iar tramvaiele noi lungi au cele mai bune șanse, dacă se semnează contractul în decembrie, să ajungă prin septembrie 2020 primele exemplare. Așa că STB va trebui să se descurce cu ce are în dotare pentru linia oficială, asta dacă se concretizează, firește.

 


Re: Linia 41 - Metrou Ușor - Piața Presei - Crângași - Ghenc punmeister

shoppy wrote:
Si stadionul de rugbi de la Casin s-a demolat, probabil acela este al 3-lea.

Da, Stadionul Arcul de Triumf.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Linia 41 - Metrou Ușor - Piața Presei - Crângași - Ghenc Utilizator anonim

Se lucreaza si la stadionul Arcul de Triumf, chiar azi am trecut si era foarte mare agitatie.

Legat de linia 41, probabil va fi ceva de imagine/comercial. Ca tramvaie e clar ca nimic nou nu are cum sa vina mai repede de vara 2021. Poate doar sa faca o miscare sa aduca CH PPCurile de Dudesti in 41 sa o faca full CH PPC.  :mrgreen:

Eventual ma astept sa inlocuiasca si ei luneta lui 4033 cu ocazia aia.  :love:

 


Re: Linia 41 - Metrou Ușor - Piața Presei - Crângași - Ghenc Nenea_titi

@PTMZ:
Nu ai citit tot mesajul meu...sau nu ai înțeles nimic.
Știu că nu vor fi tramvaie noi de niciunele. Vor fi în cel mai bun caz la sfârșitul lui 2020. Am zis așa, ipotetic.
În cel mai bun caz vor fi făcute BLF așa pe repede înainte ca să dea bine, poate niscaiva CA-PPC varianta facelift (ca cele de la Colentina) și basta.
Oricum, atâta timp cât refugiile nu se actualizează, mai bine nu le aduc.

 


Re: Linia 41 - Metrou Ușor - Piața Presei - Crângași - Ghenc andrei11

Nenea_titi,  și eu am citit mesajul tău, nici eu n-am înțeles nimic...

 


Re: Linia 41 - Metrou Ușor - Piața Presei - Crângași - Ghenc Gabi23

Ieri lucrau la Tamilia:

Linia 41 - 08.08.2019 (1).JPG (479.26 KB; downloaded 1912 times)
Linia 41 - 08.08.2019 (2).JPG (422.75 KB; downloaded 1913 times)
Linia 41 - 08.08.2019 (3).JPG (512.35 KB; downloaded 1913 times)

 


Re: Linia 41 - Metrou Ușor - Piața Presei - Crângași - Ghenc cris_m

Doamne ajuta ca s-au apucat sa schimbe linia acolo! Cand am mers in ultima zi de tramvaie am zis ca merg cu roller coaster pe acolo...

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Linia 41 - Metrou Ușor - Piața Presei - Crângași - Ghenc Utilizator anonim

Au terminat de inlocuit si curba la Orsova sens Ghencea.

 


Re: Linia 41 - Metrou Ușor - Piața Presei - Crângași - Ghenc FabiM

Acum stau și bat cu ciocanul in gardurile de pe Strada Brasov și cred ca încearcă și sa le vopsească.

 


Go to page:  1  ... 53 54 55 56 57 58 59  ... 131
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Prezentarea rețelei de tramvai din București  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420769 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use