Zona metropolitană BucureștiPrezentarea rețelei de tramvai din București

 

Topic: Linia 41 - Metrou Ușor - Piața Presei - Crângași - Ghencea

1826 posts, 505525 views
 
Go to page:  1  ... 81 82 83 84 85 86 87  ... 131
 
 

📖 Pagination options
Re: Linia 41 - Metrou Ușor - Piața Presei - Crângași - Ghenc orex

Iete calitate de companie ”monicipala”, constatata astazi 26.01.2020! Si asta-i un detaliu, aparent, insignifiant. :yes:  :yes:  
PS
N-am vazut asa ceva niciodata, cum un semafor se ”deșira” ca puloverul! :lol:  :lol:  :lol:
Semafor pietoni peron 41, bd. Timisoara, sens spre pasaj Lujerului!
IMG_20200126_135729.jpg (364.9 KB; downloaded 4079 times)

 


Re: Linia 41 - Metrou Ușor - Piața Presei - Crângași - Ghenc Lucian

Buna dimineata! Am vazut pe aplicație două tramvaie pe linia 41 sens Piața Presei (1:53 dimineata). Stie cineva daca se întâmplă ceva special sau?
Screenshot_20200207_015014_ro.stbsa.jpg (749.77 KB; downloaded 3822 times)

 


Re: Linia 41 - Metrou Ușor - Piața Presei - Crângași - Ghenc macheta218

285 si 288 sunt acum pe traseu. Țin linia "caldă".
85059833_2063039680507849_2118699928233443328_n.jpg (42.75 KB; downloaded 3811 times)

 




Re: Linia 41 - Metrou Ușor - Piața Presei - Crângași - Ghenc Nenea_titi

Știe cineva, cu exactitate, când se va scoate paleta? Deja, 41 este de neutilizat. Sau ăsta e scopul, să o facă inutilizabilă, să o scoată, și să facă o linie de autobuz?
Deja, timpii la paletă depășesc uneori 10 minute.

 


Re: Linia 41 - Metrou Ușor - Piața Presei - Crângași - Ghenc reiny2000

De la discuția despre Pasajul Grant

https://www.economica.net/seful-stb-des ... 79517.html

Şeful STB, despre tramvaiul 41: în cel mult două săptămâni se va merge pe două fire pe Podul Grant

Acum să trăim să vedem dacă așa o fi.

 


Re: Linia 41 - Metrou Ușor - Piața Presei - Crângași - Ghenc Nenea_titi

Două săptămâni au fost și acum două luni. Trebuia dată pe 24 decembrie...și nu era gata lucrarea...acuma ce? E vreun cuib de lilieci sub linie sau vreo specie protejată de păianjen? Au sărit ecologiștii lui pește?

 


Re: Linia 41 - Metrou Ușor - Piața Presei - Crângași - Ghenc orex

Cu ce te deranjeaza ca...doar esti ”Globetrotter” :lol:  :lol:  :lol:

 


Re: Linia 41 - Metrou Ușor - Piața Presei - Crângași - Ghenc Nenea_titi

Deja e bătaie de joc, șinele au un strat gros de rugină. Cred că la toamnă mai circulă 41 pe sensul corect spre Ghencea. Și asta că o să le ia iar jumătate de an să repare te miri ce și mai nimic. La fel, liniile de pe sensul necirculata și ruginit sunt mai vălurite decât pe sensul celălalt...halal lucrare...cred că se tem să dea în folosință bucata aia.
Vorba bancului:
Era construit un avion, un tip nou de avion, și toată lumea se înghesuia să meargă cu el. Când află că avionul este proiectat și construit de studenți absolvenți și muncitori necalificați, toată lumea coboară panicată mai puțin 2 oameni. Aceștia sunt întrebați :
- Vouă nu vă este frică?
- Nu.
- De ce?
La care cei doi răspund :
- Eu sunt decanul facultății la care au studiat acești studenți.
Iar celălalt :
- Eu sunt șeful muncitorilor care lucrează la avion.
Reporterul:
- Bun, și de ce vouă nu vă este frică?
La care cei doi răspund :
- Având în vedere faptul că noi cunoaștem foarte bine oamenii care lucrează la acest avion, studenții și muncitorii, suntem 100% siguri că acest avion nu va pleca niciodată de pe locul actual.

Așa și linia aia...nu au curajul să o dea în funcțiune, probabil se stie cine a lucrat . Cred că sunt niște greșeli sau probleme foarte mari la execuție. Altfel nu îmi explic. Lucrarea e neconformă. Nu vreau scuze că linia e netensionata, sau alte bălării.

 


Re: Linia 41 - Metrou Ușor - Piața Presei - Crângași - Ghenc Nenea_titi

https://m.zf.ro/eveniment/in-sfarsit-tr ... t-18848112
În sfârşit: Tramvaiul 41 îşi reia circulaţia pe traseul normal, după finalizarea lucrărilor de la Podul Grant

 


Re: Linia 41 - Metrou Ușor - Piața Presei - Crângași - Ghenc Dragos31

Dupa multe luni de circulat la paleta, iata ca de azi linia 41 are un parcurs corespunzator peste Podul Grant, in dublu sens.

Astfel, vagoanele repartizate pe linia de Metrou Usor din Capitala nu mai sunt nevoite sa astepte la baza pentru a trece pasajul de aprox. 950 de metri lungime si nu se vor mai forma goluri intre vagoane pe traseu.

41 lungime pod grant.png (671.04 KB; downloaded 3106 times)


4003 - Linia 41 - Pasajul Grant - 15 Februarie 2020



 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Linia 41 - Metrou Ușor - Piața Presei - Crângași - Ghenc Utilizator anonim

Dupa vreo 2 luni in care au stat sa se hotarasca daca sa sudeze sau nu linia si cine o sudeaza, dupa inca o luna in care a stat sudata dar nu s-au hotarat daca sa o deschida sau nu, in sfarsit se circula. Totusi mai trebuie sa polizeze in zona sudurilor paletei, se simte/aude urat. Oricum ieri se simtea pe traseu ca se circula normal, fara goluri si trenulete de 2-3 vagoane.



 


Re: Linia 41 - Metrou Ușor - Piața Presei - Crângași - Ghenc WT_fan06

Cât timp se alocă acum semicursei în "livret"? Se mai aglomerează capetele?

 


Go to page:  1  ... 81 82 83 84 85 86 87  ... 131
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Prezentarea rețelei de tramvai din București  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420769 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use