Zona metropolitană BucureștiPrezentarea rețelei de tramvai din București

 

Topic: Complex Comercial Titan - Dristor - Vitan - Mărășești (linia 27)

201 posts, 90224 views
 
Go to page:  1  ... 4 5 6 7 8 9 10  ... 15
 
 

📖 Pagination options
Re: RATB Titan - Dristor - Vitan - Marasesti (linia 27) drbm

Burare de linie în curba dinspre Fizicienilor spre Ilioara. Sensul către Complex Comercial Titan.
Scuzați calitatea pozei...
DSC_0067.JPG (1.05 MB; downloaded 5596 times)

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: RATB Titan - Dristor - Vitan - Marasesti (linia 27) Utilizator anonim

Si aici se completeaza cu garduri cateva portiuni...

Untitled.jpg (38.34 KB; downloaded 5351 times)

 


Re: RATB Titan - Dristor - Vitan - Marasesti (linia 27) Gabi23

S-a schimbat azi-noapte firul de contact vechi cu unul nou în zona pasaj Mărășești, sensul spre Budapesta:

Pasaj Mărășești - 04.04.2019.jpg (177.41 KB; downloaded 5297 times)

 


Re: RATB Titan - Dristor - Vitan - Marasesti (linia 27) Dragos31

In aceasta dimineata am avut niste treaba in zona bulevardului Theodor Pallady. Fiind si in intarziere, m-am dus cu metroul. La intoarcere, in schimb, am ales varianta mai eco: linia 27.

Astfel incat, in jurul orei 09:00, am ajuns in statia de langa terminalul "Complex Comercial Titan". In numai doua minute, vagonul 4035 si-a facut aparitia in statie. Calatoria pe sine a durat in jur de 50 de minute, singurul dop pe care l-am prins fiind pe Bd. Regina Maria - tronsonul cuprins intre Str. 11 Iunie si capatul de la Piata Unirii.

In afara de cele spuse mai sus, nu as mai avea nimic de comentat, din contra, as vrea sa laud curatenia gasita in vagonul repartizat de catre Depoul Dudesti in aceasta dimineata.  :yes:

La data de 19 Iunie 2019, au circulat la schimbul 1 pe linia 27 urmatoarele tramvaie:

Depoul Titan(10 ture): 014, 100, 146, 263, 270, 310, 335, 346, 348, 358, 359.
Depoul Dudesti(1 tur): 4035.

4035 - Linia 27 - Complex Comercial Titan - 19 Iunie 2019



 


Re: RATB Titan - Dristor - Vitan - Marasesti (linia 27) WT_fan06

Dragos31 wrote:
Fiind si in intarziere, m-am dus cu metroul. La intoarcere, in schimb, am ales varianta mai eco: linia 27
:think:

 


Re: RATB Titan - Dristor - Vitan - Marasesti (linia 27) andrei11

Trebuie să fii masochist să iei tramvaiul de la AS la Unirii !

 


Re: RATB Titan - Dristor - Vitan - Marasesti (linia 27) Dragos31

Sunt fan STB, nu-mi place mai deloc sa calatoresc cu metroul. De aceea am optat pentru aceasta varianta.

Iar cand am spus de varianta mai eco, m-am referit strict la faptul ca un tramvai consuma mai putin curent electric fata de un metrou... ;)  

 


Re: RATB Titan - Dristor - Vitan - Marasesti (linia 27) punmeister

Eu fac pariu ca un V3A reostatic consuma cat un BM21 :ugeek:

 


Re: RATB Titan - Dristor - Vitan - Marasesti (linia 27) WT_fan06

Nu compari consumul total, ci consumul pentru a transporta un singur pasager. La acest aspect metroul mi se pare net superior tramvaiului, dar nu mă pricep aşa că las experții să facă analiza amprentelor de carbon ale acestor mijloace de transport ;)

 


Re: RATB Titan - Dristor - Vitan - Marasesti (linia 27) andrei11

Ba chiar consumul total ne interesează în acest caz. Dar NU pe acest topic !!!!!!!

 


Re: RATB Titan - Dristor - Vitan - Marasesti (linia 27) ByOnu

Dragos31 wrote:
Sunt fan STB, nu-mi place mai deloc sa calatoresc cu metroul. De aceea am optat pentru aceasta varianta.


:applause: Preabine, mai sunt si oameni care nu-si permit sa piarda o ora din viata. ;)

 


Re: RATB Titan - Dristor - Vitan - Marasesti (linia 27) andrei11

Dragoș 31, am impresia că tu nu muncești ( poate ești elev, nu vreau să spun că stai degeaba ). Este imposibil ca să preferi tramvaiul metroului pe distanța AS - Unirii,  lună de lună, zi de zi !

 


Re: RATB Titan - Dristor - Vitan - Marasesti (linia 27) Dragos31

andrei11, tocmai asta e, ca eu stau in Militari, nu parcurg acel drum in fiecare zi.  :lol:  :bere:

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: RATB Titan - Dristor - Vitan - Marasesti (linia 27) V2A

Angajații STB lucrează intens la revopsirea copertinelor stațiilor din zonele Dristor - Pallady. Mai jos este o ”mostră” de astăzi din stația I.O.R. 2, sens Dristor.
I.O.R. 2 (1).jpg (597.69 KB; downloaded 4640 times)

I.O.R. 2 (2).jpg (424.8 KB; downloaded 4640 times)

 


Go to page:  1  ... 4 5 6 7 8 9 10  ... 15
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Prezentarea rețelei de tramvai din București  • 
Choose destination

Since our 2282 forum members have written 421054 posts in 5245 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use