Zona metropolitană BucureștiPrezentarea rețelei de tramvai din București

 

Topic: Piața Unirii - Rahova - Depoul Alexandria (linia 32)

181 posts, 73873 views
 
Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8  ... 13
 
 

📖 Pagination options
  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Piata Unirii - Rahova - Depoul Alexandria (linia 32) Utilizator anonim

Am fost iar in zona azi, din cauza balansului și a lipsei stabilitatii caii de rulare gazonul nu mai este la nivel, ca sa nu mai spun ca a fost montat in cel mai dorelistic mod posibil, in laterale este ridicat pana la nivelul bordurilor iar sina practic este ingropata cativa cm in iarba. Incep ploile sa vedeti ce patinaj o sa fie. Incep zapezile, va fi si mai show, pentru ca bandajele tramvaielor vor impinge zapada in interiorul sinei si va incepe sa se ridice pamantul cu tot cu patura de iarba. Daca ne uitam in oras unde s-a lucrat cu cap, au fost utilizate doua solutii green track - pe Timisoara unde iarba este sub nivelul sinei, solutia cea mai buna cu siguranta, și pe Pantelimon/Rebreanu unde solutia este iarba la NSS, DAR a fost utilizata sina cu canal.

20180924_120714.JPG (156.21 KB; downloaded 6424 times)


20180924_120719.JPG (184.04 KB; downloaded 6359 times)


20180924_120725.JPG (160.04 KB; downloaded 6360 times)

 


Re: Piata Unirii - Rahova - Depoul Alexandria (linia 32) TibiV

Utilizator anonim wrote:
unde s-a lucrat cu cap, au fost utilizate doua solutii green track - pe Timisoara unde iarba este sub nivelul sinei, solutia cea mai buna cu siguranta, și pe Pantelimon/Rebreanu unde solutia este iarba la NSS, DAR a fost utilizata sina cu canal.

Pai din cate imi amintesc alea sunt singurele solutii gandite ca green-track...
Sa inierbezi prisma de piatra sparta "tip CFR" mi se pare de... puscarie.

Bine, nu acum. Abia dupa ce se intampla un "eveniment" cu "jde raniti" (sper ca fara morti...) se vor apuca aia de la ISU, AFER (si mai stiu eu ce alte acronime care iau leafa ca sa nu faca nimic, sa nu vada nimic...) sa se dea opariti "da cum au indraznit sa faca asata?! Pe noi de ce nu ne-au intrebat ?!...)

Intrebare:
isi aduce cineva aminte pe unde pe forum a fost postat un video cu nemtii / germanii care aveau o masinarie de spalat piatra din prisma de balast ?...
Multumesc...

 


Re: Piata Unirii - Rahova - Depoul Alexandria (linia 32) alchimistul

Cred ca va curge noroi pe carosabil, bordurile care delimiteaza linia nu-s etanse. Pe Ferentari este deocamdata doar pamant (pana la Cibinului, dupa aceea linia nu mai este separata de trafic); si pe linie, dar si pe banda adiacenta liniei.
Este lucrare realizata de PS5, de capul lor? STB nu are niciun punct de vedere? Avem linii care au tinut cu brio 10-15 ani si le distrugem. Boghiurile putinelor tramvaie pe care le avem nu au si ele de suferit?

 


Re: Piata Unirii - Rahova - Depoul Alexandria (linia 32) URANUS

B365.RO

http://www.b365.ro/mobi/circulatia-tram ... 59648.html

Circulaţia tramvaielor în sectorul 5, BLOCATĂ. Tramvai împotmolit în gazonul dintre şine.

Tramvaie blocate in Bucureşti din cauza gazonului! 10 tramvaie au fost blocate mai bine de o oră intre Piaţa Rahova şi Şoseaua Progresului, după ce unul dintre mijloacele de transport in comun a rămas blocat in rulourile de gazon puse de Primaria Sectorului 5 intre Şine!

Călătorii au fost nevoiţi să coboare si să işi continue drumul pe jos, informează România TV. Linia 32 este una extrem de circulată, folosită de un numar mare de călători, intrucât ajunge in zona centrala a Bucureştiului.

 


Re: Piata Unirii - Rahova - Depoul Alexandria (linia 32) TibiV

:lol:  :lol:  :lol:

Cantitatea de inteligenta disponibila pe Pamant este o constanta.
Insa populatia creste in permanta. Mai ales in S5....
Calculele  matematice sunt "de bun simt"
Multi, Maria ta!
Multi da' prosti!

:lol:

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Piata Unirii - Rahova - Depoul Alexandria (linia 32) Utilizator anonim

Azi noapte a inceput scoaterea gazonului, totusi ma tem ca porcaria va continua si il vor pune ceva mai jos. Daca tot insista, ar trebui pus sub nivelul sinei.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Piata Unirii - Rahova - Depoul Alexandria (linia 32) Utilizator anonim

Si rezultatul...

LRM_EXPORT_315445890389437_20181010_173817694.jpeg (1.61 MB; downloaded 5850 times)

 


Re: Piata Unirii - Rahova - Depoul Alexandria (linia 32) 1689

Astept sa vad cit costa si cine o sa plateasca pentru toata chestia asta.

 


Re: Piata Unirii - Rahova - Depoul Alexandria (linia 32) punmeister

Proiect de hotărâre privind aprobarea proiectului ”Modernizarea și dotarea liniei de tramvai nr. 32” și a cheltuielilor legate de proiect:
01_20181030.pdf
01_20181030.pdf (456.45 KB; downloaded 306 times)

 


Re: Piata Unirii - Rahova - Depoul Alexandria (linia 32) Puss in Boots

Cand s-ar vota toate proiectele pt tramvaie?

 


Re: Piata Unirii - Rahova - Depoul Alexandria (linia 32) ByOnu

Puss in Boots wrote:
Cand s-ar vota toate proiectele pt tramvaie?


Ti-am raspuns aici.

 


Re: Piata Unirii - Rahova - Depoul Alexandria (linia 32) nathalael

Au remontat gazonul intre Progresului si Sebastian. L-au pus ceva mai jos, dar inainte sa inceapa betonul din dreptul statiei Sebastian, sens Rahova, tot au lasat o zona mai inalta.

 


Re: Piata Unirii - Rahova - Depoul Alexandria (linia 32) Clau306

Azi am observat ca au inceput sa marcheze zona unde va fi pus gardul, sunt curios cand le vor monta.

 


Re: Piata Unirii - Rahova - Depoul Alexandria (linia 32) Victor92

Au inceput sa monteze garduri si pe linia 32.

Piata Rahova.

Sursa: Facebook Info Trafic Bucuresti si Ilfov

46118441_2109218589099244_8002996713654583296_n.jpg (101.61 KB; downloaded 4888 times)

 


Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8  ... 13
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Prezentarea rețelei de tramvai din București  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420646 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use