Zona metropolitană BucureștiPrezentarea rețelei de tramvai din București

 

Topic: Pipera - Lacul Tei - Lizeanu (linii 16, 36)

134 posts, 54238 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 
 

📖 Pagination options
Re: Pipera - Lacul Tei - Lizeanu (linii 16, 36) ByOnu

Nu am vazut proiectul. Se ating si de catenara?

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Pipera - Lacul Tei - Lizeanu (linii 16, 36) Utilizator anonim

Nu cred, poate doar sa mute stalpii, dar nu pare sa fie necesar.

 


Re: Pipera - Lacul Tei - Lizeanu (linii 16, 36) Victor92

Avand in vedere ca tramvaiele nu circula in zona pentru o perioada nedeterminata, nu ar fi frumos ca toata balariile sa fie curatate pe portiunea dintre D. Pompeiu si Lacul Tei?

Nu necesita un efort considerabil, iar daca se pune problema de timp/ore de lucru ... se poate trimite o echipa in zona in programul clasic - 08:00 - 16:30 (Luni-  Vineri) - fara spor de weekend sau de noapte. Trebuie doar sa vina cu materialele necesare pe care sunt convins ca le au in dotare - fie STB, fie ADP Sector 2 (nu stiu care, cum, cine trebuie sa actioneze)

Ar arata mult mai frumos si mai curata artera Petricani ... sanse ca linia sa fie reabilitata sunt de ordin S.F. si clar, personal, nu imi fac sperante ca o voi vedea seara de seara modernizata la standarde din Franta, Germania, Olanda, Ungaria, etc.

DSC_0904.JPG (374.36 KB; downloaded 4205 times)


DSC_0901.JPG (375.49 KB; downloaded 4206 times)


DSC_0905.JPG (397.58 KB; downloaded 4206 times)

 


Re: Pipera - Lacul Tei - Lizeanu (linii 16, 36) shoppy

Mai frumos sa fie verde, oricum nu are nici o diferenta, prisma acea este deja colmatata si STB nu are utilaj de ciuruire.

 


Re: Pipera - Lacul Tei - Lizeanu (linii 16, 36) Victor92

O toaletare se poate face cat de cat pentru ca zona sa arate mai bine ...

 


Re: Pipera - Lacul Tei - Lizeanu (linii 16, 36) Puss in Boots

La asta ma gandeam si eu acum, o fi verde, o fi separat de trafic dar arata cam ....

 


Re: Pipera - Lacul Tei - Lizeanu (linii 16, 36) Mihai2005

@Puss in Boots ca și cum ar fi o linie abandonată?

 


Re: Pipera - Lacul Tei - Lizeanu (linii 16, 36) aztec

Pai este o linie abandonata...doar ca ocazional circula tramvaie pe ea.
Abandonata din punct de vedere al intretinerii.
Cum este cea de pe bl Timisoara..langa Dedeman..
Acolo sina am vazut ca are o ridicare de cca 10 cm, dar nu circula tramvaie..

 


Re: Pipera - Lacul Tei - Lizeanu (linii 16, 36) Mihai2005

@aztec Scuze dacă fac off-topic, dar te refereai la linia de tramvai către CET Vest sau la linia către Depoul Militari?

 


Re: Pipera - Lacul Tei - Lizeanu (linii 16, 36) aztec

CET Vest..intre Chiar inainte de intrarea la Dedeman...

De Pipera, chiar sunt curios daca strang macar un surub in perioada asta cand e inchisa.  
Am mers recent le ea.. te astepti sa deraieze in orice moment, chiar daca se circula limitat la 15 km/h...
Si imi aduc aminte cand tramvaiele zburau pe portiunea asta de CF...

 


Re: Pipera - Lacul Tei - Lizeanu (linii 16, 36) Cristi N

Trec zilnic pe Petricani si Dimitrie Pompeiu , nu se lucreaza pe restul traseului, doar in zona intersectiei cu FdG unde astazi au pozitionat traversele de beton pe patul de piatra sparta pe jumatatea sudica, pe segmentul nordic inca nu e nici piatra.

 


Re: Pipera - Lacul Tei - Lizeanu (linii 16, 36) Nenea_titi

Un prilej numai bun să se fi apucat să repare catastrofa de linie de pe Lacul Tei - Pipera - Lizeanu și Armand Călinescu. Și ar fi fost și 16 demnă de tramvaie noi (măcar CA-PPC). La fel și 36, pe Reinvierii. Dar nu, ei o fonfăne. Am intrat într-un magazin de electronice pe Maica Domnului, și când a trecut tramvaiul, am avut senzația că îmi cade toată șandramaua în cap.

 


Re: Pipera - Lacul Tei - Lizeanu (linii 16, 36) cris_m

Eu am mers ieri cu 16 si pot spune si eu ca e o catastrofa. La un moment dat am crezut ca s-a rupt ceva, asa de "lina" este sina....

 


Re: Pipera - Lacul Tei - Lizeanu (linii 16, 36) alexxd_31

Nenea Titi nu se poate repara decat pe Petricani si Dimitrie Pompeiu. Tramvaiele 16 si 36 intorc la Lacul Tei. Momentan nu stiu sa fie nici o linie de tramvai in reabilitare.

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Prezentarea rețelei de tramvai din București  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420712 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use