Switch to full style
Prezentarea detaliată a tuturor liniilor de tramvai din București
Scrie un răspuns

Re: Bucla de intoarcere Baicului - Gara de Est - Ferdinand

Sâm, 11 Iul 2015, 20:54

A se observa ce puțină lume așteaptă un 101/614 spre Electroaparataj. :D

Dum, 13 Mar 2016, 14:48

Ieri am observat o echipa de interventii RATB care lucrau/sudau/etc. la sina de pe Baicului.

Dum, 13 Mar 2016, 17:30

N-ar fi rau ca o linie de tramvai sa intoarca din nou la Baicului. Linia 36 a fost un succes pe traseul Baicului -Pipera SA.

Dum, 13 Mar 2016, 21:55

Cel mai logic ar fi ca linia 14 sa intorca acolo , dar ar mai fi nevoie de o reconfigurare la macaze ,piese de cale la intersectia Ferdinand x Pantelimon, lasand loc liniei 55 la Cora Pantelimon ,care mi se pare mai utila ,rapida ,etc.
Mentionez ca intervalul bun pe care il are 14 acum se datoreaza faptului ca a primit si turele din 55 cand acesta a fost suspendat.

Dum, 13 Mar 2016, 23:08

Deși e Off topic, pun si eu o întrebare aici: Nu ar mai trebui actualizata harta rețelei de tramvai cu zonele modernizate si nemodernizate? :?

Dum, 13 Mar 2016, 23:53

Mare lucru nu s-a schimbat față de anul 2011, au trecut doar anii și degradarea peste rețea, am modificat ;) .

Lun, 14 Mar 2016, 07:15

# dimitryyyy. N-ar fi logic absolut deloc. Uita-te la 69 / 85, sunt cam goale troleele in zona aia. Sa mai bagam si un tramvai ?

Lun, 14 Mar 2016, 20:18

14 ar prelua calatorii si din zona Pantelimon ,in conditile in care nu ar mai stationa la gara ,cat despre troleibuze, 69 e ok dar 85 e una din multele glume proaste marca RATB.
Scrie un răspuns
Pagina
precedentă