Zona metropolitană BucureștiPrezentarea rețelei de tramvai din București

 

Topic: Linia circulară 1/10: Romprim - Pasaj Basarab - Romprim

1057 posts, 269682 views
 
Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8  ... 76
 
 

📖 Pagination options
Re: Linia circulara 1 Robert24

Programe de circulatie noi

Centralizate ambele plecari: http://www.ratb.ro/docpdf2/1%20SURA%20MARE.pdf

 


Re: Linia circulara 1 georgica2704

Daca aveau putina minte puteau sa faca capatul lui 1 la Romprim , la Sura Mare e prea micut spatiu pentru o linie grea. Puteau sa intoarca 11 la Sura Mare impreuna cu linia 4 , care in forma actuala mi se pare o gluma proasta  :x

 


Re: Linia circulara 1 Robert24

Cateva aspecte constatate aseara, luni 6 august...

- Ultima plecare pe inelul exterior (linia 1): 22:22 - trebuia 22:20
- Ultima plecare pe inelul interior (linia 10): 22:08 - trebuia 22:05
- Intervale dupa ora 21:30 - intre 12 si 23 minute; cam plecau fiecare dupa cum aveau chef...
- Retragerile la Dudesti se fac doar pe inelul exterior (pe scurtatura), indiferent daca tramvaiul a fost pe linia 1 sau pe 10.
- Retragerile la Victoria (sunt mult mai putine ture de Victoria) se fac pe ambele sensuri
- Ultima plecare spre Dep.Victoria pe inelul exterior (spre Serban Voda)- 22:45
- Ultima plecare spre Dep.Victoria pe inelul interior (spre Viilor) - 22:38
- Ultima plecare spre Dep.Dudesti pe inelul exterior (spre Serban Voda) - 23:55

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Linia circulara 1 133 313

Inteleg ca unul din inele a devenit linia 10?

 


Re: Linia circulara 1 bercenicity

Din punctul de vedere al calatorului nu, dar intern se considera a fi doua linii. Si pe validatoare scrie linia 10. Cand ceri si platesti abonament pe o singura linie, linia 1, de fapt iti face abonament de doua linii 1 si 10. Ma intreb daca e vreo problema daca incerci sa faci abonament pe doua linii, 1 si inca alta...

 


Re: Linia circulara 1 survola

Care a fost motivul modificarii traseului initial al lui 1 din circulara in ... ce e acum?

 


Re: Linia circulara 1 Axel

survola wrote:
Care a fost motivul modificarii traseului initial al lui 1 din circulara in ... ce e acum?


Terminalul ''Sura Mare'' pentru o stationare mai decenta. ;)

 


Re: Linia circulara 1 survola

Nu se mai stationeaza la intersecţia Vitan cu Dudeşti?

 


Re: Linia circulara 1 Robert24

Nu. La Sura Mare in ambele sensuri,

 


Re: Linia circulara 1 3mil

Dupa mai bine de jumatate de an avem din nou Bucur LF pe inelul interior. Azi l-am vazut pe #401.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Linia circulara 1 133 313

Poate l-ai vazut pe exterior pe Obama caci fix sambata l-am intalnit cand pleca din Adesgo spre Tineretului si inca odata pe Mihai Bravu mergand de la Dudesti spre Baba Novac. Si cand zic l-am intalnit vreau sa spun intersectat, caci eu eram pe sensul opus, adica pe inelul interior.
In alta oride de idei un nou eveniment (de aceasta data nu un accident ci un maraton) a demonstrat inca odata ca linia 1 trebuie scindata in doua. O linie 1 si o linie 10, ambele cu capete la Sura Mare si Banu Manta, una care sa circule pe Mihai Bravu si alta pe Vasile Milea.

 


Re: Linia circulara 1 georgica2704

Ba da a circulat si pe inelul interior , recunosc doar in aceea sambata l-am vazut pe acest sens. Pe sensul Serban Voda - Mihai Bravu poate intoarce la Banu Manta dar pe inelul interior nu , nefind macaz de intoarcere la Banu Manta , eventual cel mai comod poate intoarce la Dep. Victoria.  :!:

 


Re: Linia circulara 1 Dominatrix

133 313 wrote:
Am citit pe forum ca linia 1 are un nou capat, la Sura Mare. Probabil ceva in genul pozei? O noua idee creata... sau crita...
De fapt, o idee   anti-crita.  :twisted:  Cand au inceput lucrarile la Pasajul de la intersectia Splai cu Mihai Bravu, ideea initiala era modificarea liniei 34 prin Dudesti - Nerva Traian - Serban Voda pana la Sura Mare, pentru asigurarea unui capat de linie normal (pauza de masa, buda, etc.)

Crit, pe vremea aia director, s-a opus, pe motiv ca traseul e prea lung si trebuie facute economii. Rezultatul a fost initial un 34 ciuntit Banu Manta - Depoul Dudesti, apoi lucrarea "in-house" facuta de Sectia Linii pentru instalarea curbei de la Posta Vitan, pentru circulatia dinspre Vitan spre Dudesti (concomitent cu prelungirea traseului lui 34 pana la Calea Vitan), apoi linia circulara etc. pana la rezultatul mai bun, dar totusi destul de ghildush de azi.

 


Re: Linia circulara 1 rosetti61

Linia 1 a fost creata in momentul inceperii lucrarilor pe Liviu Rebreanu - a disparut linia 19, deci tramvaie disponibile.

 


Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8  ... 76
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Prezentarea rețelei de tramvai din București  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420657 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use