Infrastructura feroviară din RomâniaMagistrale de cale feratăMagistrala 100

 

Topic: Gara Giurgiu (Linia 102)

7 posts, 4358 views
Gara Giurgiu (Linia 102) Robert24

A fost reabilitata.
Din pacate sunt 4 trenuri / zi de la / catre Videle. Jenant! :(

GR1 (Medium).jpg (307.28 KB; downloaded 4058 times)

GR2 (Medium).jpg (302.19 KB; downloaded 4022 times)

GR3 (Medium).jpg (370.26 KB; downloaded 3990 times)

GR4 (Medium).jpg (302.63 KB; downloaded 3988 times)

GR6 (Medium).jpg (289.08 KB; downloaded 3987 times)

GR7 (Medium).jpg (228.61 KB; downloaded 3994 times)

 


Re: Gara Giurgiu (Linia 902) Robert24

Pacat de afisajele moderne intr-o gara aproape parasita

GR5 (Medium).jpg (310.02 KB; downloaded 4000 times)

GR8 (Medium).jpg (223.5 KB; downloaded 3993 times)

GR9 (Medium).jpg (187.36 KB; downloaded 3990 times)

 


Re: Gara Giurgiu (Linia 902) cris_m

No comment...

O situatie asemanatoare am vazut la Targu Mures, unde de la parcare pana la Gradina Zoologica exista o linie pentru un mini trenulet, s-au luat fonduri europene pentru a se face statii noi. Surpriza: asa-zisul trenulet nu opreste in aceste statii. Trenulet pe care nu l-am vazut nicaieri (la cat de ruginite erau linile nici nu cred ca circula).

In ambele cazuri, au fost risipiti niste bani, cand mai bine erau folositi pentru alte obiective, mult mai importante si mult mai folositoare :roll:

 


Re: Gara Giurgiu (Linia 902) ByOnu

Mai ajung azi trenuri pana aici? Am cautat pe Infofer si singura gara Giurgiu disponibila este Nord. Daca intr-adevar toate trenurile se limiteaza in Giurgiu Nord, care este explicatia? Mai ales cand gara aceasta este in inima orasului si a mai fost si reabilitata.

Cristi, stiu ca iti raspund dupa mai bine de un an, dar consider ca nu este o greseala reabilitarea garii. Poate nu era o prioritate majora, dar Giurgiu Oras este importanta pentru istoria noastra (desigur, termopanul nu-i istoric, dar decat inchisa si demolata...).

 


Re: Gara Giurgiu (Linia 902) BGP2597

Sunt 5 perechi de trenuri care ajung la Giurgiu Oraș. Dacă cauți pe cfrcalatori.ro stația, debifează opțiunea "afișează doar gări principale".

 


Re: Gara Giurgiu (Linia 902) ByOnu

Ah, da! Multumesc! Sincer, n-am mai fost nevoit sa debifez casuta respectiva pana acum. :lol:  Deci toate ajung cu exceptia acelui IR, foarte probabil datorita rebrusmentului imposibil cu o singura locomotiva. Ma gandesc ca daca ar fi existat interes si vointa s-ar fi gasit o solutie in timpul modernizarii liniilor pentru instalarea unui macaz la capatul a doua dintre cele 4 linii.

 


Re: Gara Giurgiu (Linia 902) alliens

Acel IR merge la Ruse, de aceea nu are cum sa ajunga la Giurgiu Oras

 


Home page  • 
Parent forum: Magistrala 100  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419428 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use