Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii

 

Topic: Pasajul Grant

319 posts, 137784 views
 
Go to page:  1  ... 17 18 19 20 21 22 23
 
 

📖 Pagination options
Re: Podul Grant realistul

Da. La mine pe scară din 66 de apartamente la un bloc de 10 etaje cred ca existau 7-8 autoturisme. Acum... Da, în ziua de azi sunt necesare acele bretele de intrare pe pod.In condiții de trafic intens e foarte greu să faci asta. Stai cu gâtul întins si sucit ca nu ai vizibilitate. Dar asta face parte din alt film. Măcar să rezolve cu rosturile.

 


Re: Podul Grant Sava_6115-6315

realistul wrote:
Stai cu gâtul întins si sucit ca nu ai vizibilitate. Dar asta face parte din alt film. Măcar să rezolve cu rosturile.


Iti sucesti gatul in conditiile in care oglinzi sunt, dar fie sunt orientate aiurea, fie sunt sparte, fie sunt desenate....   Iar rosturile sunt groaznice. Carpeala lor cu asfalt nu tine mult, iar daca circuli rar pe acolo (cum e cazul meu) risti ca in locul  rostului reparat acum 1-2 saptamani sa gasesti o groapa...

 


Re: Podul Grant merlin__wizard

Eu reusesc sa pozitionez masina pe bretea in asa fel incat sa vad in oglinda laterala stanga traficul de pe pod. Locul e stramt, dar daca te duci mult spre stanga si apoi tragi de volan dreapta exact inainte sa intri pe pod ajungi in intr-o pozitie convenabila fara sa incurci traficul.

 


Re: Podul Grant realistul

În această dimineață a un segment din rostul de dilatație să desprins si a creat un dezastru în trafic. Podul se cam dezintegrează.

 


Re: Podul Grant adila

Au dat si pe posturile de radio stirea. Acesta este rezultatul programelor de intretinere preventiva concepute de Primarie.

 


Re: Podul Grant zapacitu

Eu am vazut la televizor un reportaj pe tema asta: primaria (sau organul competent - nu mai retin) zicea ca echipajul de interventie (care ar fi trebuit sa remedieze problema imediat dupa semnalare) era compus din doua doamne si un sofer, iar masina de interventie nu se afla la sediu. S-a raportat seara desprinderea rostului, iar remedierea s-a facut abia a doua zi dupa-amiaza/seara.

 


Re: Podul Grant Sava_6115-6315

Weekend-ul trecut si acesta am intalnit echipe topo atat pe pod cat si pe bretele. Se pregateste ceva?

 


Re: Podul Grant burli

Buna dimineata ,
Am trecut acum pe jos pe sub pod , ploua in capitala , curge apa la toate rosturile de dilatatie , chiar autoritatile nu mai intretin acest pod , este plin de denivelari gropi la rosturile de dilatatie , placutele de metal vibreaza ca nu mai au suruburi, lipsa oglinzi , parapete metalic ruginit , jale mare la acest pod, pacat de el de iluminat ce sa mai zic...

 


Re: Podul Grant George

Și vorba aia are doar 30 de ani si a fost reabilitat  complet  de vreo 2 ori minim...calitate...

 


Re: Podul Grant burli

Pe sensul de mers coborâre catre Ceahlau ultimul rost de dilatare s-a ridicat pericol de accident

 


Re: Podul Grant iliutu

George wrote:
Și vorba aia are doar 30 de ani si a fost reabilitat  complet  de vreo 2 ori minim...calitate...


Calitatea ultimei reabilitari a fost OK, dar intretinerea rosturilor de dilatatie a lasat de dorit.

 


Re: Podul Grant neb1

burli wrote:
ultimul rost de dilatare s-a ridicat pericol de accident


Au inceput inca de azinoapte sa repare.

 


Re: Podul Grant subway guru

Rosturile alea sunt o catastrofa, si sunt fara numar, fara numar...
Pana ce nu se vor inlocui cu ceva modern si mai de Doamne ajuta gen Basarab vor ramane o chestiune ireparabila si un pericol public permanent si iminent  :(

 


Re: Podul Grant George

Guru, eu tin minte sigur 2 modernizari ale pasajului in care s-au schimbat si rosturile, cel putin o data...de ce au lucrat asa prost?!

 


Go to page:  1  ... 17 18 19 20 21 22 23
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări de modernizare și extindere a infrastructurii  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420769 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use