Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii

 

Topic: Stiri, proiecte, perspective

1874 posts, 547374 views
 
Go to page:  1  ... 121 122 123 124 125 126 127  ... 134
 
 

📖 Pagination options
Re: Stiri, proiecte, perspective andrei11

Sensul acesta mare este la interecția cu Ion Heliade Rădulescu ?

 


Re: Stiri, proiecte, perspective ByOnu

Nu, sensul giratoriu este in stanga-spatele Kaufland. Fix aici. ;)

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Stiri, proiecte, perspective V2A

Se restrictioneaza circulatia in Pasajul Unirii, in vederea finalizarii lucrarilor de reparatii carosabil

In vederea finalizarii lucrarilor de reparatii extinse ale sistemului rutier in Pasajul Unirii, realizate de Administratia Strazilor Bucuresti, incepand cu data de 29 martie, ora 22.00 si pana pe 1 aprilie, ora 04.00, circulatia rutiera in Pasajul Unirii va fi restrictionata pe ambele sensuri de circulatie.

In aceasta perioada se recomanda conducatorilor autor sa circule cu prudenta si sa respecte semnificatia indicatoarelor rutiere montate temporar in zona.

Mentionam ca lucrarile la sistemul rutier din Pasajul Unirii au fost demarate in data de 22 martie, si fac parte din prima etapa a lucrarilor de reparatii ale arterelor din Capitala. Aceste lucrari sunt realizate in baza Acordurilor Cadru de reparatii, incheiate cu Asocierea SC Strabag & Straco Grup SRL.

http://pmb.ro/pmb/comunicate/presa_com.php?msj=7400

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Stiri, proiecte, perspective V2A

Uitându-mă pe site-ul PMB la avizele de defrișare, am descoperit două proiecte de supralărgire a unor intersecții din sectorul 3:
”Supralărgire bd. Râmnicu Sărat x bd. Camil Ressu” și ”Supralărgire str. Odobești x bd. Camil Ressu” (paginile 15-23 din document).
defrisari_arbori_constructii_20190329.pdf
defrisari_arbori_constructii_20190329.pdf (1.78 MB; downloaded 311 times)

http://www.pmb.ro/institutii/primaria/d ... 190329.pdf

 


Re: Stiri, proiecte, perspective zapacitu

Nu mi se par idei rele nici una nici alta, sincer. Pacat ca la capitolul "creat spatii unde se pot planta copaci langa trotuare" stam prost de tot. Am inghesuit toti copacii de pe bugetul primariei pe Grigorescu pentru ca la PS3 oamenii nu stiu diferenta intre mm, cm si dm.

 


Re: Stiri, proiecte, perspective ANTENA

CE PROIECTE RUTIERE ARE CAPITALA, IN BUGETUL PMB

https://www.arenaconstruct.ro/ce-proiec ... getul-pmb/

 


Re: Stiri, proiecte, perspective andrei11

Aberează. Nu știu cine o face, dar aberează.

 


Re: Stiri, proiecte, perspective TibiV

Gresit.
Mai bine spus, incomplet:
Aberează rău!...

 


Re: Stiri, proiecte, perspective andrei11

Nici așa nu e bine. Supraaberează.

 


Re: Stiri, proiecte, perspective Sorin62

andrei11 wrote:
Aberează. Nu știu cine o face, dar aberează.
TibiV wrote:
Gresit.
Mai bine spus, incomplet:
Aberează rău!...
andrei11 wrote:
Nici așa nu e bine. Supraaberează.

Până acum marea problemă era că nu se alocă fonduri pentru proiecte de infrastructură.
Acum, dacă se alocă fonduri „aberează”.
Care este problema? Unde este aberația?

 


Re: Stiri, proiecte, perspective andrei11

Nu te-ai săturat de blabla-uri ? Să-i văd că se apucă de treabă. Vrei să-ți dau exemple la greu de blabla-uri ? Cred că nu e cazul. Hai totuși  două exemple, capetele tramvaielor 5 și 55/14. Cine mai știe că 14 ajungea la Cora ? Da' sunt o mulțime de blabla-uri, plictisesc lumea dacă încep să le (re)scriu. Suprablablauri.

 


Re: Stiri, proiecte, perspective CataOT

In dimineata asta am vazut pe calea 13 Septembrie vis a vis de Marriott pe portiunea dintre trotuar si carosabil un utilaj de forat care parea ca lucreaza pentru studii geotehnice. Oare se are in vedere ceva pasaj pietonal ?
https://goo.gl/maps/V82xJ1oajtY9C9YU9

 


Re: Stiri, proiecte, perspective BIGRED1984

Poate lucrau pentru M4

 


Re: Stiri, proiecte, perspective andrei11

Parcă M 4 nu o ia pe acolo...

 


Go to page:  1  ... 121 122 123 124 125 126 127  ... 134
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări de modernizare și extindere a infrastructurii  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419428 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use