Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii

 

Topic: Stiri, proiecte, perspective

1874 posts, 554072 views
 
Go to page:  1  ... 106 107 108 109 110 111 112  ... 134
 
 

📖 Pagination options
  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Stiri, proiecte, perspective 133 313

Cautati poze de la Veranda? Poi daca spuneati va varsam io o galeata!  :lol:








In alta ordine de idei... televiziunile sunt praf, nimic interesant nu afli de la ele.  :twisted:


 


Re: Stiri, proiecte, perspective ByOnu

Multumesc, 133! =D De notat ca par a se folosi stalpi noi. De ce nu or fi largit-o odata cu ridicarea noii piete, numai Ontanu stie.  :bere:

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Stiri, proiecte, perspective 133 313

Stalpii sunt noi, sustinerile pentru catenara sunt noi, consolele iluminatului cel putin sunt noi (nu stiu lampile). Ultimul mutat pe stalpii noi a fost iluminatul, dupa catenara si fibre optice. Acum sunt rasi stalpii vechi, e pe finalizare.

 


Re: Stiri, proiecte, perspective Chev Celios

La cum am vazut eu ca este zona acolo cred ca largirea a fost platita de cei de la Veranda Mall si cred ca acolo va aparea un semafor si o banda de stanga dedicata pe directia Colentina->Pantelimon.

 


Re: Stiri, proiecte, perspective danutzu_2910

Sistematizarea de la Veranda, include peroane pentru statii de tramvai, spre bucuria soferilor care nu vor mai fi nevoiti sa opreasca la coada tramvaiului.
Desigur va exista si banda + semafor pentru facut stanga pentru intrare in parcare dar si pentru facut stanga la iesirea din parcare.

Dar ce va tot povestesc cand puteti vedea aici:




Alles klar mein herr?

@133 313
De unde e ultima poza?

 


Re: Stiri, proiecte, perspective andrei11

Intrebarea in desen.
11-26-2016 8-25-21 PM.png (273.11 KB; downloaded 4320 times)

 


Re: Stiri, proiecte, perspective danutzu_2910

Benzile deja sunt, si e un pic ciudat, adica cum le-ai desenat.
Si este asa tocmai ca sa nu se "incalece" benzile de facut stanga la intrare si iesire.

 


Re: Stiri, proiecte, perspective zapacitu

E cam noaptea mintii schema aia... inteleg ca nu se mai incaleca stanga, dar se blocheaza intre ele din cauza de bizoni.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Stiri, proiecte, perspective 133 313

danutzu_2910 wrote:
@133 313
De unde e ultima poza?

Day tower.  :twisted: Si am fost martor (auditiv) pe viu. Forjau mcaraua sa extraga ceva din santul peretilor mulati. Un ceva care mie cel putin mi se parea o palplansa. Si... n-a vrut sa iasa!  :P
P.S. La Veranda oamenii au fost de superomenie, adica aia au un mic giratoriu subteran si cine intra venind din Partelimon poate sa faca giratoriul si sa iasa spre Pantelimon, pe banda pentru stanga. Fara sa mai intoarca taraneste pe liniile de tramvai in tot balamucul de acolo.
Cel mai putin incantati cred ca vor fi vatmanii de pe 36. Statie la Chiristigiilor, la Veranda si la Colentina, 3 statii doar pe Ziduri Mosi?  :lol:

 


Re: Stiri, proiecte, perspective andrei11

Schema este reala, am observat si eu acum 2 - 3 zile  cand am trecut ca si pieton pe acolo, benzile acelea intra asa in parcarea subterana, m-ar fi interesat cum rezolva problema in parcare.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Stiri, proiecte, perspective 133 313













Aici unde stau io, dedesubt este un "mic" giratoriu 3 ways.
2 ways le vezi in poze, a treia este spre parcare.
P.S. Am avut si film din masina dar l-am sters.

 


Re: Stiri, proiecte, perspective danutzu_2910

Sa va ma spun un mic secret: sub acel giratoriu de care pomeneste 133, se afla un rezervor circular de apa potabila. Pentru Veranda.

Daca prezinta interes, am toata schema de sistematizare rutiera pentru Vreanda Mall.
;)

Un mare plus in sistematizare este prezenta peronului pentru statiile de tramvai.

 


Re: Stiri, proiecte, perspective C0ndu

Este de interes ;)

 



Go to page:  1  ... 106 107 108 109 110 111 112  ... 134
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări de modernizare și extindere a infrastructurii  • 
Choose destination

Since our 2283 forum members have written 420936 posts in 5244 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use