Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiReabilitare Pasaj Grant

 

Topic: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului

498 posts, 171070 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 10 11 12 13 14 15 16  ... 36
 
 

📖 Pagination options
Re: Reabilitare Pasaj Grant (2019) mindmasster

Cred ca vor sa deschida in prima faza o banda

 


Re: Reabilitare Pasaj Grant (2019) madhorsefuzzy

Nu au cum sa faca asta din cauza rosturilor de dilatatie.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Reabilitare Pasaj Grant (2019) Utilizator anonim

Momentan izolatie + asfalt, apoi astfalt + rosturi apoi linie de tramvai. Deschiderea in jur de 1-15 octombrie cu tot cu linie, sensul celalalt 1-15 octombrie - 1 decembrie, cu tot cu linie.  ;)

 


Re: Reabilitare Pasaj Grant (2019) shoppy

S-au deschis multe fara rosturi si dupaia s-a blocat cate o banda ca sa puna rosturile. Mi se pare ciudat ca au pus hidroizolatia doar pe prima banda si dupaia s-au si apucat sa o asfalteze, de obicei intai hidroizolau totul si dupaia asfaltau.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Reabilitare Pasaj Grant (2019) Utilizator anonim

Sa vedem daca deschid o banda in curand, ar insemna sa deschida si rampele, ca alea sunt cam gata cu exceptia rosturilor.

 


Re: Reabilitare Pasaj Grant (2019) shoppy

Rampa Opera Comica Giulesti nu este asfaltata ca celelalte 2 dar nu ar fi o problema majora.

 


Re: Reabilitare Pasaj Grant (2019) madhorsefuzzy

In mod normal nu ar trebui sa pui intai rosturile de dilatatie si apoi sa vii cu asfalt pana in buza rosturilor?

Altfel spargi asfaltul ca apoi sa carpesti pana la rosturi?

 


Re: Reabilitare Pasaj Grant (2019) shoppy

Nu poate masina de asfaltat sa treaca peste rosturi ca vin mai sus, asa ca se asfalteaza si apoi se taie ce este in plus, asa se face mereu.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Reabilitare Pasaj Grant (2019) Utilizator anonim

Un aspect interesant, dimineata in jurul orei 8 se lucra pe santier, montau borduri. Cred ca e prima data cand ii vad in weekend in zona.

 


Re: Reabilitare Pasaj Grant (2019) andreiiul

Iti vine sa crezi sau nu dar au lucrat si pe 15 august. Imi pare rau ca nu am facut poza. Chiar am ramas mut de uimire sa vad bugetari lucrand pe 15

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Reabilitare Pasaj Grant (2019) Utilizator anonim

Pe 15 august cred ca a fost mai mult figuratie, ca mare lucru nu aveau ce sa faca, nu aveau materiale atunci. Probabil vom vedea o mobilizare odata cu sosirea traverselor.

 


Re: Reabilitare Pasaj Grant (2019) subway guru

I-au dat drumul la paleta ca sa vada tot boborul ca <se lucreaza> (incet si prost).
:rofl:

 


Re: Reabilitare Pasaj Grant (2019) bb13

Buna.

In fiecare dimineata trec pe podul Grant si imi creste tensiunea cand vad cum se misca lucrarile si cand ma gandesc ca seara urmeaza sa fac 45 de minute in loc de 10-15 (cat dura inainte drumul dintre gradinita copilului si casa)...

Am citit cu interes thread-ul acesta si va multumesc tututor pentru informatiile pe care le puneti la dispozitie.

Din postarile anterioare inteleg ca:
1. finalizarea caii de rulare pentru masini nu depinde neaparat de finalizarea liniei de tramvai pe sensul Turda-Virtutii, unde a fost acea amanare a procedurii de achizitie
2. contractul pentru componentele necesare rosturilor de dilatare e de ceva vreme semnat

Intrebarea mea este: ce  ii retine sa finalizeze soseaua si sa dea drumul la traficul auto? In afara de competenta de care aceasta administratie locala da dovada cu varf si indesat. In cateva zile incepe scoala si ma tem ca frigiderele unora pur si simplu nu vor face fata...

 


Re: Reabilitare Pasaj Grant (2019) shoppy

Nu poti lucra la fundatia sinei de tramvai cu trafic pe banda 2, probabil ca in weekend o sa se deschida doar banda 1.

 


Go to page:  1  ... 10 11 12 13 14 15 16  ... 36
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Reabilitare Pasaj Grant  • 
Choose destination

Since our 2284 forum members have written 420985 posts in 5244 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use