Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiReabilitare Pasaj Grant (2019 - 202x)

 

Topic: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului

497 posts, 168194 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 5 6 7 8 9 10 11  ... 36
 
 

📖 Pagination options
Re: Reabilitare Pasaj Grant (2019) orex

@cosmin212
Cand raspunzi fix la mesajul anterior nu-l mai cita, da? E ceva firesc!  :)
Daca vrei sa te ”ciufuleasca” verzii (moderatorii) sau rosii (adminii) e fix treaba ta! ;)

 


Re: Reabilitare Pasaj Grant (2019) burli

Acum pe pod un Logan albastu/verde inchis cu doi bravi osteni  :D inspectau podul  :bere:  asteptam reportajul

 


Re: Reabilitare Pasaj Grant (2019) aztec

Intrebare intrebatoare.
De ce nu s-au apucat simultan si de sensul opus de tramvai. Strada mai incolo cand ii venea randul, dar de ce nu U demontat sinele , ca se putea fara sa afrcteze traficul....puteau sa o faca simultan, ...
Aici lucrarea...aprox 30,%..

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Reabilitare Pasaj Grant (2019) Utilizator anonim

Mai bine asa, ca avem pe unde circula cu tramvaiul din septembrie. Daca le demontau pe ambele si ratau si a doua licitatie de traverse? Ajungeam in 2020 lejer fara 41, si era macel...

 


Re: Reabilitare Pasaj Grant (2019) orex

Ia sa vedem le iese asa ceva sau e prea complicat?


 


Re: Reabilitare Pasaj Grant (2019) subway guru

Nu cred ca e nevoie de asa ceva, rosturile sunt suficient de dese pentru ceva tot elastic dar mai simplu si mai fiabil.

 


Re: Reabilitare Pasaj Grant (2019) orex

Mai simplu poate dar mai fiabil nu cred! ;)

 


Re: Reabilitare Pasaj Grant (2019) subway guru

Vezi-le pe alea de pe Basarab...si sunt pentru deschideri sensibil mai mari, inclusiv pentru suprastructuri metalice, ce au alt coeficient de dilatatie!
Tot nu te-ai saturat de contre la care o tot iei in barba???

 


Re: Reabilitare Pasaj Grant (2019) andrei11

Să pună unele bune. Nu mă pricep, dar de câte ori am trecut pe acolo - și nu de puține ori - am avut emoții că-mi tai anvelopele...
Parcă pe Basarab sunt bune, deși trec și pe acolo nu le-am remarcat...Dacă nu le-am remarcat ( pe cele de la Basarab ) înseamnă că sunt ok...

 


Re: Reabilitare Pasaj Grant (2019) Albert

orex wrote:
Ia sa vedem le iese asa ceva sau e prea complicat?

Probabil prea complicat și cel mai probabil și prea scump pentru PMB. Ce sens are sa se mai complice ei? Lasa ca merge și așa... Unde poti sa pui sarma e păcat sa pui șurub...

 


Re: Reabilitare Pasaj Grant (2019) aztec

La Basarab le remarcai pe ploaie . Sensibile la derapaj in unele zone ptvca sunt pe curba...

 


Re: Reabilitare Pasaj Grant (2019) andrei11

Cred că trebuie să te uiți și la vitezometru...Părerea mea.

 


Re: Reabilitare Pasaj Grant (2019) subway guru

aztec wrote:
La Basarab le remarcai pe ploaie . Sensibile la derapaj in unele zone ptvca sunt pe curba...

Doua dintre ele le simti pentru ca au fost <raclate excesiv> de plugurile primariei!
:lol:
Pentru genul de viaduct pe grinzi gen Grant sunt mai potrivite rosturile tip acordeon flexibil. Cele tip piepten sunt necesare la deschideri mari.
Rosturile initiale precum si cele <reabilitate> de Delta sunt piepten rigid metalic si s-a vazut cat de eficiente si rezistente...

 


Re: Reabilitare Pasaj Grant (2019) survola

Adică cum 05.12.2019? :o

 


Go to page:  1  ... 5 6 7 8 9 10 11  ... 36
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Reabilitare Pasaj Grant (2019 - 202x)  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419428 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use