Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii

 

Topic: Refacere covor asfaltic

1070 posts, 282995 views
 
Go to page:  1  ... 70 71 72 73 74 75 76 77
 
 

📖 Pagination options
Re: Refacere covor asfaltic realistul

Cuțitul de Argint a fost reasfaltata de curând. Bineînțeles cu schimbarea bordurilor. Nu știu dacă avea doi-trei ani de la ultima reasfaltare... Și ce să vezi? Apa Nova și-a înfipt colții de metal in asfaltul proaspăt așternut.

 


Re: Refacere covor asfaltic Puss in Boots

Astea sunt un fel de crime impotriva inteligentei si/sau a banilor contribuabililor.

 


Re: Refacere covor asfaltic alchimistul

Si pe calea Ferentari au decopertat sensul dinspre calea Rahovei catre Salaj (doar un sens), inca de sambata trecuta. Impecabil nu era, dar nici nu era nevoie de reasfaltare. Idem pe Petre Ispirescu, intre Margeanului si 13 Septembrie. Si evident, in asteptarea musafirilor invitati la sfintirea catedralei, s-a reasfaltat si in fata hotelului Marriott

 


Re: Refacere covor asfaltic TibiV

De vreo 10 zile s-au apucat sa reasfalteze Sos. Giurgiului intre Gara Progresu si Luica.
Numai sensul spre oras.
Au frezat vreo 7-8 cm, au schimbat bordurile (cum altfel ?!....)
Joi seara erau gata cu binderul pe toata portiunea, probabil ca intre timp au pus si stratul de uzura...

 


Re: Refacere covor asfaltic misterr

Firea îi roagă pe bucureșteni să anunțe găurile din asfalt: ”Am identificat 800 de gropi”





Primarul general, Gabriela Firea, a declarat marţi că, începând cu jumătatea lunii martie, vor începe în Capitală lucrări extinse de reabilitare a carosabilului.

″Începând cu jumătatea lunii martie, vor începe lucrări extinse de reabilitare a carosabilului. Aşa cum ştiţi, pe perioada iernii, se pot face doar intervenţii punctuale, acele plombări, din cauza temperaturilor scăzute”, a spus Firea, marţi, la Comandamentul pentru reparaţii, reabilitări, igienizare şi curăţenie de primăvară.

Potrivit acesteia, cea mai mare problemă, în prezent, la nivelul municipiului Bucureşti e faptul că, după perioada de iarnă şi după acţionarea cu antiderapant, cu soluţiile specifice, sunt foarte multe gropi.

“Poliţia Locală şi Administraţia Străzilor, cu sprijinul cetăţenilor, împreună, am identificat 800 de gropi. (...) S-a acţionat deja de către Administraţia Străzilor pe 600, dar încă sunt în continuare de reparat, de reabilitat. Fac apel la toate instituţiile din subordinea CGMB, a colegilor şi de la sectoare să ne transmită în continuare, poate există şi alte gropi ce nu au fost identificate de noi, deşi controalele au fost minuţioase atât din partea inspectorilor de Administraţia Străzilor, cât şi din partea Poliţiei Locale. Îi rugăm şi pe cetăţeni să nu ezite să ne informeze (...) pentru a putea să acţionăm în teren şi a putea să acoperim, nu doar să plombăm, ci să şi reabilităm acele suprafeţe de carosabil. Telefonul nostru non-stop call center este 0800800868”, a afirmat edilul, potrivit Agerpres.

Firea a făcut referire şi la marcajele rutiere ce au nevoie de îmbunătăţire.

 


Re: Refacere covor asfaltic Puss in Boots

800? Cred ca restul zerourilor au cazut in groapa urmatoare.

 


Re: Refacere covor asfaltic zapacitu

"- Sefa, am redus numarul gropilor in Bucuresti!
- Bravo! Cum ati facut?
- Le-am unit intre ele!!"

 


Re: Refacere covor asfaltic Gabi23

Săptămâna aceasta au fost demarate lucrări ample de reparație a carosabilului și trotuarelor pe Bd. Ficusului. S-au început lucrările de la intersecția cu Str. Elena Văcărescu.

 


Re: Refacere covor asfaltic faraonul

Foarte bine, era și timpul. Pe Ficusului 4a era o groapa imensa.

 


Re: Refacere covor asfaltic survola

@faraonul: Când am văzut că ai mesaj și aici, am crezut că te apuci și de asfaltări.  :lol:

 


Re: Refacere covor asfaltic mihai_atanasiu

Pe Bucurestii Noi se scot sinele si panourile de sub ele. De o saptamana lucreaza mai intens. Acum am confirmarea ca in locul sinelor o sa faca un spatiu verde.
Au frezat si asfaltul de pe banda din mijloc pe ambele sensuri.

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Refacere covor asfaltic V2A

Luni (20 mai) erau scoase longrinele până după PSS Zarea și doar șinele (fără longrine) până pe la Parcul Bazilescu.

 


Re: Refacere covor asfaltic mihai_atanasiu

Lucrarile pe Bucurestii Noi avanseaza destul de greu. Au razuit asfaltul vechi de mai bine de trei saptamani si inca nu l-au refacut. Nici cu bordurile pentru spatiul verde median nu avanseaza.

 


Re: Refacere covor asfaltic PinkyHog

Pe Maior Coravu au frezat de mai bine de doua saptamani sensul spre Arena Nationala si de o saptamana partial sensul opus. Si atat. Maxima bataie de joc!

 


Go to page:  1  ... 70 71 72 73 74 75 76 77
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări de modernizare și extindere a infrastructurii  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420712 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use