Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii

 

Topic: Refacere covor asfaltic

1070 posts, 282838 views
 
Go to page:  1  ... 66 67 68 69 70 71 72  ... 77
 
 

📖 Pagination options
Re: Refacere covor asfaltic MikeT

Pe Bd. Constantin Brancoveanu au raschetat asfaltul de la intersectia cu Str. Luica pana la intersectia cu Str. Huedin, pe sensul de mers spre Sos. Oltenitei.

 


Re: Refacere covor asfaltic abc_XC

Bd. Metalurgiei a fost asfaltat intre autobaza Obregia si Metro Berceni. Acum se lucreaza intre Metro Berceni si Sos. Berceni, unde se vad crapaturile dintre placile de beton de la fundatia drumului. In 1-2 ani va crapa si asfaltul proaspat asternut si revenim de unde am plecat.

 


Re: Refacere covor asfaltic Puss in Boots

Absolut. La capatul de la Monaco se vede piatra cubica.

 


Re: Refacere covor asfaltic TibiV

Sambata, 5 mai, ora 10 AM.
Bulevardul Ctin. Brancoveanum intre Luica si Nitu Vasile.
Am avansat de la simpla "borduriada".....






































 


Re: Refacere covor asfaltic Puss in Boots

Se continua azi asfaltarea pe Metalurgiei in zona Monaco Towers.

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Refacere covor asfaltic V2A

A fost reasfaltat Bd. Octavian Goga pe sensul spre Mărăşeşti, până în dreptul stației de tramvai de la Nerva Traian (23, 27) - cea spre Titan.

 


Re: Refacere covor asfaltic TibiV

Iar aseara la 21.30 (!!!) frezau pe Splai, malul drept, la Timpuri Noi...

 


Re: Refacere covor asfaltic misterr

S-a terminat asfaltarea pe Metalurgiei între conopida uriașă și șos. Berceni.

Se putea lărgi pe latura sudică pe toată lungimea pînă la opt benzi, nu era nici un obstacol în afară de șirul de pomi. Sau pomii puteau fi lăsați pe un scuar median.

 


Re: Refacere covor asfaltic Puss in Boots

Confirm, m-am uitat mai atent. E spatiu. 2+2 sigur s-ar fi putut si maine fara nicio problema.

 


Re: Refacere covor asfaltic TibiV

In urma cu trei sferturi de ora !!!
6 mai, ora 20.30, Brancoveanu de la Nitu Vasile spre Luica...















O duduie filma cu atentie pe o tableta mersul lucrarilor



Au marcat limita dintre benzile 2 si 3 pana aproape de Luica


 


Re: Refacere covor asfaltic PinkyHog

S-a frezat rondul de la Alba Iulia. Asteptam si asfaltul.
Bonus, lucrarea PS3 care a spart inelul exterior de beton, care va fi transformat in spatiu verde, pe acelasi model, cu borduri/beton roz.

 


Re: Refacere covor asfaltic Adrian Rosca

S-a reasfaltat integral Calea Grivitei intre Gara de Nord si Podul Grant. Marcajele nu sunt inca facute si nici capacele de canal / gurile de scurgere aduse la cota.

 


Re: Refacere covor asfaltic shoppy

Da, nu era nici o problema pe acel tronson de Grivita, si Virtutii s-a asfaltat intre Crangasi si Ciurel tot pentru ca nu avea nici o problema, si o droaie de stradute de prin sectorul 1 care nici astea nu aveau absolut nici o problema, nu mai au cum sa plateasca datoriile politice, daca la pavele si borduri iese scandal, probabil se gandesc ca la asfaltari o sa le ia apararea soferii.

 


Re: Refacere covor asfaltic Adrian Rosca

Cred ca n-ai circulat pe acolo prea des. Pe directia centru, prima banda inainte de stopul de la Basarab era praf, la fel si benzile 2 si 3 inainte de stopul de la GdN.

 


Go to page:  1  ... 66 67 68 69 70 71 72  ... 77
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări de modernizare și extindere a infrastructurii  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420646 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use