Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii

 

Topic: Refacere covor asfaltic

1070 posts, 282877 views
 
Go to page:  1  ... 62 63 64 65 66 67 68  ... 77
 
 

📖 Pagination options
Re: Refacere covor asfaltic nathalael

S-a asfaltat si pe Progresului, intre Razoare si 13 Septembrie.

 


Re: Refacere covor asfaltic alliens

Evident ca s a asfaltat o strada care mai rezista lejer 2-3 ani, in timp ce altele raman cu gropi..sa vedem acum cat va dura realizarea marcajelor

 


Re: Refacere covor asfaltic Costin

Se reasfalteaza Calea Floreasca, cel putin acum se lucreaza la capatul dinspre Aurel Vlaicu. La prima vedere, asfaltul nou este de calitate proasta, dar in fine, observatia este pur empirica (pare sa aiba continut mic de bitum). Evident, grila (din fibra de sticla sau textila?) de sub uzura nu a fost refacuta. Nici aici asfaltul vechi nu era catastrofal, se putea rezolva cu plombe facute cu cap.

 


Re: Refacere covor asfaltic Budy187

Geogrilul se utilizeaza doar pentru stratul de binder

 


Re: Refacere covor asfaltic Victor92

Continua carpeala pe Pallady ...
23972439_1613523172024778_1090335028_n.jpg (107.52 KB; downloaded 3292 times)

 


Re: Refacere covor asfaltic Costin

Budy187 wrote:
Geogrilul se utilizeaza doar pentru stratul de binder

Stiu, de-asta nu i-am zis geogril :) Pe Floreasca era ceva foarte asemanator intre binder si uzura. Acum au frezat uzura cu tot cu grila aia si n-au pus nimic la loc.

 


Re: Refacere covor asfaltic realistul

Pe Serban Vodă au spart bordurile pe care abea le-au îmbrăcat cu fibra de sticlă.  Cine plătește paguba?

 


Re: Refacere covor asfaltic realistul

Ceasul de aici este dereglat. Acum este 20 46.

 



Re: Refacere covor asfaltic TibiV

Budy187 wrote:
Geogrilul se utilizeaza doar pentru stratul de binder

Corect...
TibiV wrote:



Cred ca rareori in viata reala (nu doar in schitele din manualele de la Universitatea in cauza) poti vedea "pe viu" o sectiune a straturilor unei imbracaminti rutiere.
Am avut aceasta ocazia si o impartasesc cu voi....
Atentie, poza NU este completa ! Lipseste stratul de uzura !!...



 


Re: Refacere covor asfaltic someone

Aveti idee cine a asfaltat Colentina? Mi se pare slaba executia, plin de denivelari, plus ca au mai ramas cateva zone neasfaltate, printre care una spre Europa cu o gura de canal lasata , formand o groapa istorica, pe care am tot sperat ca o rezolva. Dar din pacate a ramas asa. Nu inteleg modul asta de a executa o lucrare. Si nu inteleg de ce au ramas acele zone cu asfalt vechi, cu gauri si crapaturi.

 


Re: Refacere covor asfaltic alchimistul

S-a frezat aseara sau azi de dimineata asfaltul pe Tudor Vladimirescu, pe sensul dintre Chirigiu si strada Gheorghieni.

Bulevardul asta avea doar cateva crapaturi, se puteau face retusuri cu "smoala" si mai tinea 2-3 ani fara probleme. Chiar nu mai verifica nimeni aceste investitii publice inutile ? Nu sunt destule paini de mancat pe atatea strazi "rupte" ?

 


Re: Refacere covor asfaltic Victor92

La Academie - Strada Dumitru Bagdasar - cum ajungi pe "deal" si pana la intersectia cu Soseaua Pandurilor, covorul a fost refacut, cu exceptia primei benzi (statia de autobuz). Asa a ramas artera de o luna si mai bine ...

 


Re: Refacere covor asfaltic realistul

Asfaltari în decembrie... E normal? Așa masiv. ..

 


Go to page:  1  ... 62 63 64 65 66 67 68  ... 77
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări de modernizare și extindere a infrastructurii  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420646 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use